Przywracanie systemu
#1
Jak w temacie. Co myślicie na temat tej funkcji w Windowsie? Kto z was z niej korzysta a kto ma ją w ogóle wyłączoną i nigdy nie korzystał?

Ja korzystam raz na jakiś czas gdy coś się psuje a pomimo usilnych starań nie mogę sobie z tym poradzić. Przyznam, że ta funkcja już parę razy uratowała mi tyłek Grin chociaż "coś za coś".
Najpoważniejszą wadą przywracania systemu jest to, że niestety robi bałagan w systemie i niektóre programy trzeba po takiej operacji przywracania instalować na nowo.

PS.
Jaki programik (najlepiej darmowy) do tworzenia obrazu partycji byście mi polecili?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#2
Co do programiku do robienia obrazów partycji to polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Odnośnie tej funkcji to mam ją włączoną, uratowała mi już kilka razy tyłek.
Odpowiedz
#3
mbm86 napisał(a):Jak w temacie. Co myślicie na temat tej funkcji w Windowsie? Kto z was z niej korzysta a kto ma ją w ogóle wyłączoną i nigdy nie korzystał?

Ja korzystam raz na jakiś czas gdy coś się psuje a pomimo usilnych starań nie mogę sobie z tym poradzić. Przyznam, że ta funkcja już parę razy uratowała mi tyłek Grin chociaż "coś za coś".
Najpoważniejszą wadą przywracania systemu jest to, że niestety robi bałagan w systemie i niektóre programy trzeba po takiej operacji przywracania instalować na nowo.

PS.
Jaki programik (najlepiej darmowy) do tworzenia obrazu partycji byście mi polecili?


Ja zawsze po instalacji nowego programu tworzę punkt przywracania i jeżeli jest wszystko ok, usuwam stare punkty. W przypadku gdy przywrócę system nie ma bałaganu i nie muszę instalować niczego na nowo Smile
Odpowiedz
#4
Ja używam przywracania jak coś się walnie Smile
_____
W Viście na szczęście poprawili Przywracanie Systemu i po powrocie wszystkie programy działają Sad
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#5
ja mam przywracanie włączone ale jeszcze nie korzystałem Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
Pablosss napisał(a):Co do programiku do robienia obrazów partycji to polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Odnośnie tej funkcji to mam ją włączoną, uratowała mi już kilka razy tyłek.


A co sądzisz o Paragon Drive Backup Express? Jest wersja płatna i darmowa
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#7
Przywracanie wylaczam na wszystkich dyskach, gdyz po pierwsze jak pojawia sie powazne problemy z systemem, to to nic nie daje. Trzeba miec rowniez na uwadze, ze jest to popularny cel malware, ktore uaktywniaja sie np. podczas proby przywracania. Poza tym rezerwuje to miejsce na dysku niepotrzebnie. Lepsze rozwiazanie to backup image, godny polecenia jest Acronis True Image, a z darmowychMacrium Reflect lub Paragon Drive Backup Express.
Odpowiedz
#8
mbm86 napisał(a):A co sądzisz o Paragon Drive Backup Express? Jest wersja płatna i darmowa


Nie znam tego programu więc niestety nic nie potrafię powiedzieć na jego temat.
Odpowiedz
#9
mbm86 napisał(a):A co sądzisz o Paragon Drive Backup Express? Jest wersja płatna i darmowa


Wg. mnie najlepszy jest Acronis, gdyz jest najszybszy (backup i przywracanie) i ma najlepsza kompresje danych. Jezeli porownywac mialbym platne wersje to wybralbym ATI. Natomiast z darmowych wydaje sie byc najlepszy Paragon Drive Backup Express. Ma on oczywiscie w wersji darmowej pewne niedogodnosci. Nie ma np. dostepnych zaawansowanych ustawien w aplikacji instalowanej na systemie. Jednak masz je na bootowalnym CD. Nie ma mozliwosci tworzenia jednego obrazu dla kilku wybranych partycji, jest to dostepne tylko wtedy, gdy robisz backup calego dysku. W takiej systuacji musisz przywrocic kazdy obraz po kolei z osobna, co jest troche niewygodne. Glownym konkurentem dla niego jest Macrium Reflect FREE Edition, ktory wydaje sie byc troche szybszy od Paragona, daje mozliwosc przywracania kilku obrazow naraz, jednak nie ma opcji tworzenia backupow z bootowlnego cd, czyli backup tylko za pomoca aplikacji zainstalowanej na systemie.
Odpowiedz
#10
No tak
- przywracanie systemu nie zawsze może pomóc
- pliki w folderze system volume information zjadają miejsce na dysku
- często ładują się tam wirusy

Ogólnie to lepiej jest robić backupy danych niż polegać na tej funkcji.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#11
Czasami używam tej funkcji. Niegdy nie miałem z nią problemów.
Odpowiedz
#12
mbm86 napisał(a):PS.
Jaki programik (najlepiej darmowy) do tworzenia obrazu partycji byście mi polecili?


Polecam ten programik
2009/01/macrium-reflect-free-edition-za-darmo.html jest za free i prosciuteńki w obsłudze,jak ci nie przypasi(a powinien)z tego co pamiętam na tamtej stronce było parę promocji na programy ACRONISA poszukaj.
Aha w tym temcie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

post nr 16
opisałem jak ten soft mniej więcej działa

co do punktu przywracania to u mnie to typowy wariat,a mianowicie tworzy punkty ale za każdym razem gdy chcę cofnąc to pokazuje komunikat przywracanie nie udało się.
Odpowiedz
#13
yngve napisał(a):
mbm86 napisał(a):A co sądzisz o Paragon Drive Backup Express? Jest wersja płatna i darmowa


Wg. mnie najlepszy jest Acronis, gdyz jest najszybszy (backup i przywracanie) i ma najlepsza kompresje danych. Jezeli porownywac mialbym platne wersje to wybralbym ATI. Natomiast z darmowych wydaje sie byc najlepszy Paragon Drive Backup Express. Ma on oczywiscie w wersji darmowej pewne niedogodnosci. Nie ma np. dostepnych zaawansowanych ustawien w aplikacji instalowanej na systemie. Jednak masz je na bootowalnym CD. Nie ma mozliwosci tworzenia jednego obrazu dla kilku wybranych partycji, jest to dostepne tylko wtedy, gdy robisz backup calego dysku. W takiej systuacji musisz przywrocic kazdy obraz po kolei z osobna, co jest troche niewygodne. Glownym konkurentem dla niego jest Macrium Reflect FREE Edition, ktory wydaje sie byc troche szybszy od Paragona, daje mozliwosc przywracania kilku obrazow naraz, jednak nie ma opcji tworzenia backupow z bootowlnego cd, czyli backup tylko za pomoca aplikacji zainstalowanej na systemie.


Jesli chodzi o programy do backupu - image backup, wg. mnie wartym uwagi jest malo znany w Polsce program firmy StorageCraft - Shadow Protect Desktop, jest to naprawde bardzo szybkie (szybsze od Paragon''a i Acronis''s) narzedzie do wykonywania obrazow partycji. Niestety nie jest to rozwiazanie darmowe.
Jesli chodzi o przywracanie systemu, na uwage zasluguja 2 programy:
First Defense ISR, oraz Rollback Rx, oba maja opcje wykonywania przyrostowych backupow, a punkty przywracania tworzone sa bardzo szybko.
FD-ISR niestety zostal przejety jakis czas temu przez firme HorizonDataSys, ktora to mocno ograniczyla jego funkcje i wypuscila go jako FD-ISR Rescue - wersja ta umozliwia na utworzenie tylko 2 punktow przywracania systemu.
Znacznie bardziej rozbudowanym programem jest rowniez produkt HDS o nazwie Rollback Rx, ktory nie ogranicza ilosci tworzonych punktow przywracania systemu.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
OK dzięki za wyczerpujące info Smile

Cytat: co do punktu przywracania to u mnie to typowy wariat,a mianowicie tworzy punkty ale za każdym razem gdy chcę cofnąc to pokazuje komunikat przywracanie nie udało się.


A to dziwne. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją a już wielokrotnie zdarzało mi się korzystać z przywracania systemu
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#15
mbm86 napisał(a):OK dzięki za wyczerpujące info Smile
(...)


Nie ma za co pytales o konkrety wiec podzielilem sie swoja wiedza na temat programow ktore sam testowalem Smile
Przy okazji mi sie oberwalo od uzytkownika adam_993 - komentarzem Neutralnym cyt. "Niesamowicie sprytnie reklamuje produkty w każdym poście. Na razie neutral"
Jest w nim rowniez obietnica czegos wiecej hehe... tak wiec chyba bede musial skonczyc z dzieleniem sie wlasnym doswiadczeniem z forumowiczami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
Ja polecam Rollback Rx jako przywracanie,sofcik jest świetny
Odpowiedz
#17
Creer napisał(a):(...)
Przy okazji mi sie oberwalo od uzytkownika adam_993 - komentarzem Neutralnym cyt. "Niesamowicie sprytnie reklamuje produkty w każdym poście. Na razie neutral"
Jest w nim rowniez obietnica czegos wiecej hehe... tak wiec chyba bede musial skonczyc z dzieleniem sie wlasnym doswiadczeniem z forumowiczami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue


Jaka w twoich postach reklama to ja nie wiem. BTW te emotikony można by zuploadować na nasze forum Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
Cytat: BTW te emotikony można by zuploadować na nasze forum

Niezły pomysł Smile
PS. Też nie widzę tu żadnych sprytnych reklam
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości