SWITZ Antivirus...nowy program AV
#1
W lipcu ujrzał światło dzienne nowy program AV pod nazwą SWITZ Antivirus 2013 ...program jest płatny i reklamuje się profesjonalnie...strona zresztą też na taką wygląda (tekst i warstwa graficzna). Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że łatwo namierzyć firmę po jej domenie... SwitzAntivirus.comprowadzi nie do Szwajcarii jednak, ale na Ukrainę do Kijowa. Nie oznacza to oczywiście gorszej jakości produktu...znamy wiele firm zza naszej wschodniej granicy, które maja już swój spory udział w historii i współczesności branży ''IT security"...ale jak zwykle w przypadku takich programów należy na początku zachować sporą dozę krytycyzmu i zdrowego rozsądku.
Producentem jest firma Allit Service LLC, która zarejestrowała domenę dopiero w kwietniu 2013, a oto jej anons na stronie programu
Cytat: Ladies and gentlemen!

On 11th of June, 2013 the world of software, designed to protect us from malicious software and cyber crooks, was enriched with a unique development - SWITZ Antivirus 2013 .

SWITZ Antivirus 2013 represents a comprehensive solution that provides PC and internet users with reliable protection based on the best achievements of security software industry.

The key modules of the program aimed to maximize level of protection are:

Guard system -a module to search and detect viruses in real-time
Firewall, intended to identify and block all threats in the Internet
Heuristic analyzer - proactive defense module, a system that provide protection against malicious programs that have not been previously recorded in the database
USB
Mail scanner - scanning module of e-mail, blocking the penetration of threats via emails

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ponadto wg informacji producenta:
- baza malware z ilością próbek ponad 8 milionów
- codzienne aktualizacje w ilości ok. 25-30 tys.
- 99% automatyzacja pracy programu...brzmi nieźle, ale aż mało prawdopodobna jest taka zautomatyzowana praca bez udziału człowieka
Cytat: SWITZ Antivirus excludes human factor from the work with viruses databases. This technical solutions decision makes the process of viruses identification and neutralization more speed and secure.


Poniżej kilka zrzutów ze strony programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


oraz prezentację na YT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program jest płatny - bezpłatnie mamy tylko 14 dni okresu próbnego. Poniżej jego wymagania
procesor: min. 1 GHz
RAM: 512 MB i wyżej
przestrzeń na dysku: 80 MB
systemy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 (x32, x64)

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
No, to instalujemy i testujemy. <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#3
Mi jeszcze kod mailem nie doszedł Tongue
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#4
@chomikos, mnie też nie. Według informacji kod dojdzie w czasie jednej godziny. Smile
Odpowiedz
#5
Poprawka. W ciągu 24...
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#6
Ichito- na razie wygląda to bardzo podejrzanie. Próba wyłudzenia pieniędzy lub co najmniej danych. Question

Strona produktu może wygląda profesjonalnie, ale można taką stworzyć w kilka dni - przez jedną osobę. Natomiast solidny program antywirusowy, z taką bazą definicji – no cóż...

Dziwi tak długi czas oczekiwania na testową wersję. Trzeba podać dane i adres mailowy. Przecież to powinno być dostępne od razu, w kilka minut.

Na stronie nie ma żadnych konkretnych informacji o producencie. Logo produktu wykorzystuje flagę Szwajcarii (biały krzyż na czerwonym tle)i nazwę Switz, co sugeruje Switzerland, czyli po angielsku Szwajcarię. Wpisanie nazwy producenta Allit Service LLC w Google wskazuje na Zillya! Security Software:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na Ukrainie.

Wszystko wygląda podobnie, inne są tylko obrazki. Zastanawia całkowity brak informacji o firmie, nie ma adresu pocztowego – są tylko maile i numery telefonów. Nie podają też żadnych danych, po których można ich jednoznacznie znaleźć.

Ukraina to dosyć trudny temat, wszystkie informacje trzeba pozyskiwać pisemnie. Są tam dwie instytucje Państwowa Służba Rejestracyjna i Państwowa Służba Statystyczna, jak nasze - KRS i CEIDG oraz GUS. Miałem w praktyce tylko kilka przypadków i zawsze uczciwy kontrahent podawał wszystkie dane – przede wszystkim tzw. kod identyfikacyjny – odpowiednik numeru NIP, PESEL lub dowodu osobistego, w zależności od formy prawnej firmy.

Ta firma ukrywa się przed weryfikacją. Są oczywiście sposoby, aby ich namierzyć i sprawdzić, ale wymaga to nakładów czasowych i finansowych... (*)

Moim zdaniem – podejrzana sprawa:
1. Mistyfikacja, że produkt pochodzi ze Szwajcarii (logo, nazwa) – coś jak Amber Gold – nawet kolor podobny... Smile
2. Brak konkretnych informacji o firmie: dane adresowe, kod identyfikacyjny, które można oficjalnie sprawdzić.

Zalecam ostrożność. Jak komuś uda się pobrać wersję testową, proszę napisać. Ciekawią mnie dalsze losy tej historii.

(*) Odnośnie Ukrainy czerpię wiadomości z polskiej Ambasady:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


do pobrania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jednak są też prywatne firmy, które zajmują się pozyskiwaniem bardziej dokładnych danych.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#7
Dlatego podałem mój stworzony na takie śmieci mail... Ostrożności nigdy nie za wiele...
*Email jeszcze nie doszedł None2
EDIT!
Mail doszedł
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#8
testuj i zdaj relacje Smile
Odpowiedz
#9
@Adi...
jak zwykle jestem pod wrażenie Twojej wiedzy i chłodnego spojrzenia...i nie ma tu ironii, ale zwyczajny podziw i szacunek. Masz oczywiście rację, że ten program jest "dziwny" w tym sensie, że wyglądając tak "cudnie", oferuje tak niewiele otwartości. ta jest niestety jedną z podstawowych rzeczy w przypadku programów zabezpieczających, bo chodzi o zaufanie i ochronę naszych danych przecież.
Reasumując...może to być klasyczny "wyłudzacz" pieniędzy za licencję, ale nie musi - i to trzeba powiedzieć. Czas niedługi pewnie pokaże, co program jest wart.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Mamy pierwsze wyniki skanowania! Smile
Program dzielnie walczył niczym FileMedic Lol

2013-08-24 - ELWIS1 - 3/60 (Wszystkie przeniósł do kwarantanny.)
2013-08-25 - tommy - 5/80 (Z czego 2 zagrożenia program zignorował, resztę przeniósł do kwarantanny.)

Program nie jest, aż tak ciężki jak się tego spodziewałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Kilka screenów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
@ Kuklu

Jak możesz, to sprawdź program na stronach www.
Odpowiedz
#12
@ELWIS1, jeżeli podeślesz mi stronę z linkami. <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#13
Moim zdaniem takie "firmy" tylko wprowadzają zamieszanie.

Cytując Leca: Pracują nad podniesieniem dna.

kuklu - ile czekałeś na możliwość pobrania testowej wersji? Czy podałeś swoje prawdziwe dane?
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#14
@Adi, Podawałem zmyślone dane i adres e-mail "na śmieci". Czekałem ponad 24 godziny na link do pobrania i klucz licencyjny.


Dodano: 29 sie 2013, 18:06

Z 25 zainfekowanych linków działało, tylko 23. Zgadniecie ile program zablokował?

SWITZ AV - 0/23 - Antywirus nie zablokował żadnego linku, ani aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości