Kaspersky Recsue Disk 10 - Uratuj swój system! (Instrukcja obsługi)
#1
Uruchamianie komputera z płyty ratunkowej.

1. Zmiana sekwencji startowej z dysku na płytę. (W zależności od zainstalowanego biosu menu startowe uruchamiamy, inaczej.) W tym celu, przy starcie systemu, gdy wyświetli, się czarny ekran naciskamy klawisz [ Del ] , lub [ F12 ] , lub kombinację klawiszy [ Ctrl ] +[ Esc ](w laptopach).

2. Z menu biosu wybieramy opcję uruchomienia systemu z płyty CD (Boot from CD) i zatwierdzamy klawiszem [ Enter ] .

3. Napęd rozpocznie odczytywanie danych z płyty CD. Po chwili pokaże się pierwsza plansza. W ciągu 10 sekund naciskamy dowolny klawisz. (W przeciwnym wypadku komputer będzie próbował uruchomić Windows.)

4. Po chwili zobaczymy menu. Za pomocą strzałek strzałek wybieramy język [engilsh](brak polskiego.)

5. Teraz musisz zapoznać się z umową licencyjną Rescue Disk 10. Jeżeli zgadzamy, się z umową licencyjną wciskamy [ 1 ] . Jeżeli chcemy uruchomić komputer ponownie wciskamy [ 2 ] . Jeżeli chcemy wyłączyć komputer wciskamy [ 3 ] .

6. Wyświetli się kolejne menu, w którym musimy wybrać tryb uruchomienia komputer. " Kaspersky Rescue Disk. Graphic Mode " (zalecany) - tryb graficzny. (Bardzo podobny wygląd do Windows.) I drugi tryb uruchomienia " Kaspersky Rescue Disk. Text Mode " (nie zalecany, użytkownicy zaawansowani) - tryb tekstowy. (Menadżer Midnight Commander.)

7. Dalej kolejne opcje..
-Opcja " Hardware " - wyświetla informacje na temat podzespołów komputera.
-Opcja " Boot form Hard Disk " - uruchomi komputer z dysku twardego.
-Opcja " Reboot " - restartuje komputer.
-Opcja " Shut Down " - wyłącza komputer.
Wybierz z menu pierwszą opcję i naciśnij [ Enter ] .

8. Rescue Disk 10 automatycznie przeskanuje komputer w poszukiwaniu podłączonych urządzeń i wyszuka systemy plików na lokalnych i wymiennych dyskach. Po krótkiej chwili ukaże nam się pulpit Kaspersky Rescue Disk 10.


Połączenie systemu z internetem

1. Wybierz ikonę dwóch monitorów w zasobniku systemowym i z rozwiniętego menu wybierz nazwę swojej sieci bezprzewodowej.

2. Wyświetli się okno połączenia z siecią bezprzewodową. W pole " password " wprowadź klucz zabezpieczeń sieci, po czym kliknij " connect ".

3. W kolejnym oknie wpisz dwukrotnie klucz zabezpieczeń i naciśnij przycisk " ok ".


Aktualizacja i pierwsze skanowanie antywirusowe

1. Kliknij ikonę Kaspersky Rescue Disk (dostępną na pulpicie.) Naciśnij przycisk " My update Center ", a następnie " Start Update ", aby uruchomić aktualizację baz sygnatur wirusów.

2. Kliknij zakładkę " Objects scan ". W polu na środku okna zaznacz dyski, które mają, być przeskanowane i kliknij " Start Objects Scan ".

3. W przypadku znalezienia wirusa wyświetli, się okno powiadamiające. Mamy dostępne 3 działania
- Disinfect - wylecz.
- Quarantine - poddanie kwarantenie
- Delete - usuń.
Odpowiedz
#2
Na pewno będzie przydatne dla innych...podziękowania. Niemniej dobrze w przypadku takich tutoriali dołożyć jakieś screeny...wiem, że bez systemu trudno to zrobić, ale czasem nawet gorszej jakości fotka poglądowa zrobiona aparatem czy nawet telefonem więcej powie, niż opis Smile Plus ode mnie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dziękuję za ciepłe słowa. Smile Przy następnej instrukcji screeny na pewno, będą.
Odpowiedz
#4
Ja mam skan z gazety PC Format jak coś mogę wstawić z screeny/


Dodano: 25 sie 2013, 22:22

Ja mam skan z gazety PC Format jak coś mogę wstawić z screeny/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości