Przeglądarka portable...pomocy!! :)
#1
Uprzedzam- nie jestem fachowcem w temacie "flaków" przeglądarek i nieco gubię się w przeróżnych możliwościach, które są przez nie oferowane...zwłaszcza klony Chromium. A teraz do rzeczy - dostał mi się nowy sprzęt...zamiast XP SP3, który jako tako przez lata poznałem, mam teraz W7 64-bit i nie byłoby nic specjalnie w tym trudnego, gdyby nie fakt, że to laptok służbowy i ma sporo założonych ograniczeń, a najważniejsze z nich to takie, że nie mam uprawnień administratora. W związku z tym komputer jest "ubogi", bo moje ulubione i przydatne od lat aplikacje musiały pójść w odstawkę m.in. Firefox...to znaczy dało się go zainstalować w AppData użytkownika, ale nie mogę absolutnie doinstalować czy aktualizować podstawowych rzeczy dla mnie czyli Javy i Adobe Flash Playera. Mam firmowy IE 8 i choć to stara już wersja dla W7 to nowszej ze względu na kompatybilność z aplikacjami firmowymi mieć nie będę.
Próbowałem już wersji portable Firefoxa, ale ona bazuje na tych samych wtyczkach, które są nieaktualne i nie rozwiązuje to problemu...próbowałem też wersji portable SlimBoat i SlimBrowser, ale coś nie mogę ustawić w nich połączeń przez firmową sieć. I teraz pytanie...
- Jest jakaś sensowna przeglądarka portable, która nie zapyta o uprawnienia administratora, będzie przy tym w miarę szybka i pozwoli na odtwarzanie zawartości multimedialnej (np. Flash) - chodzi nie tylko o filmiki, ale o całe strony, które często są w tej technologii?
- czy dobrym wyborem byłby SRWare Iron?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Opera 12 posiada opcje instalacji jako wersja przenośna co do flasha wystarczy wrzucić pliki z komputera gdzie zainstalowany jest flash są w C\Windows\system32\Macromed\Flash do folderu gdzie mamy opere *\program\plugins i wszystko działa jak należy.
Odpowiedz
#3
SRWare Iron powinien dać radę. Ma flasha czy czytnik PDF już w sobie. To taki wyczyszczony ze szpiegów Chrome. Nie wiem jak w jego wypadku, ale jeżeli przenieśli "znacznie", to da się go normalnie zainstalować bez uprawnień administratora, bo Chrome tak ma.
Odpowiedz
#4
W SRWare nie ma flasha jedyna przeglądarka z wbudowanym flashem ty chyba tylko chrome.
Odpowiedz
#5
Niestety Zord mial rację...Iron nie obsługuje domyślnie Flasha...ale wypróbowałem i na pewno oprócz Chrome dają radę tutaj jeszcze CoolNovo (dawne ChromePlus...Ktosiu dzięki Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości