ESET Smart Security - nie wykrywa :/
#61
zord napisał(a):z tego co widzę to całe działanie tego ThreatSense to wysyłanie od czasu do czasu podejrzanych plików da analizy co jest chyba w większości programów antywirusowych ESET po prostu to sobie ładnie nazwał


Nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz. MyliszThreatSense zThreatSense.Net

Co to jest ThreatSense"? :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zbycho napisał(a):
Cytat: Nie traktuj testów zbyt poważnie

Jurek trudno nie traktowac powaznie testów,które producenci traktują powaznie i na ich podstawie dokonuja zmian w swoich programach.
Mozna sie nie zgadzac z faktami,ale to i tak ich nie zmieni.
Cytat: Nie mam najmniejszych wątpliwości, że pod względem wykrywalności NOD jest zdecydowanie skuteczniejszy.

A na ilu próbkach testowałes?Dziesieciu?Dwudziestu? Czy moze milionie ze tak twierdzisz.
Czym mierzyc skutecznosc antywirusa jak nie iloscią wykrytych próbek w jak najwiekszej testowanej puli.Moze wiarą ze mój jest najlepszy?


Jest wiele testów w których wyniki są bardzo rożne. Chodzi o to aby nie opierać się tylko na jednym czy dwóch testach oraz aby samemu doświadczyć jak skuteczny jest antywirus, tym bardziej, że testy nie są w stanie np. otwierać nieznanych wirusów w systemie.
Odpowiedz
#62
mała pomyłka to zwykła heurystyka jest w bitdefenderze się to B-HAVE nazywa
w innych nie wiem jak albo wogóle nie ma nazwy
Odpowiedz
#63
Cytat: Jest wiele testów w których wyniki są bardzo rożne

Nie interesuja mnie testy amatorskie czy gazetowe.To szajs pod publiczkę na małej ilosci próbek.
Wyobraź sobie ze do testu zastosuje 60 tyś próbek a w tym 30 tyś na których Nod sie przejechał.
Jak myslisz na który miejscu Nod sie znajdzie w owym tescie.I jak rzetelny to będzie test.
Uswiadom sobie wreszcie ze nie ten program jest najlepszy któryTy uzywasz ale ten przetestowany na jak najwiekszej ilości próbek.Im ich wiecej tym lepiej ale przynajmniej milion.
Cytat: Chodzi o to aby nie opierać się tylko na jednym czy dwóch testach oraz aby samemu doświadczyć jak skuteczny jest antywirus, tym bardziej, że testy nie są w stanie np. otwierać nieznanych wirusów w systemie.

Słusznie,tylko ze zamiast uczyć sie na własnych błedach,lepiej na cudzych i ja tak robie i tobie radzę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#64
zbycho napisał(a):
Cytat: Jest wiele testów w których wyniki są bardzo rożne

Nie interesuja mnie testy amatorskie czy gazetowe.To szajs pod publiczkę na małej ilosci próbek.
Wyobraź sobie ze do testu zastosuje 60 tyś próbek a w tym 30 tyś na których Nod sie przejechał.
Jak myslisz na który miejscu Nod sie znajdzie w owym tescie.I jak rzetelny to będzie test.
Uswiadom sobie wreszcie ze nie ten program jest najlepszy któryTy uzywasz ale ten przetestowany na jak najwiekszej ilości próbek.Im ich wiecej tym lepiej ale przynajmniej milion.
Cytat: Chodzi o to aby nie opierać się tylko na jednym czy dwóch testach oraz aby samemu doświadczyć jak skuteczny jest antywirus, tym bardziej, że testy nie są w stanie np. otwierać nieznanych wirusów w systemie.

Słusznie,tylko ze zamiast uczyć sie na własnych błedach,lepiej na cudzych i ja tak robie i tobie radzę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


Dokladnie, nic dodac nic ujac.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#65
zbycho napisał(a):
Cytat: Jest wiele testów w których wyniki są bardzo rożne

Nie interesuja mnie testy amatorskie czy gazetowe.To szajs pod publiczkę na małej ilosci próbek.
Wyobraź sobie ze do testu zastosuje 60 tyś próbek a w tym 30 tyś na których Nod sie przejechał.
Jak myslisz na który miejscu Nod sie znajdzie w owym tescie.I jak rzetelny to będzie test.
Uswiadom sobie wreszcie ze nie ten program jest najlepszy któryTy uzywasz ale ten przetestowany na jak najwiekszej ilości próbek.Im ich wiecej tym lepiej ale przynajmniej milion.
Cytat: Chodzi o to aby nie opierać się tylko na jednym czy dwóch testach oraz aby samemu doświadczyć jak skuteczny jest antywirus, tym bardziej, że testy nie są w stanie np. otwierać nieznanych wirusów w systemie.

Słusznie,tylko ze zamiast uczyć sie na własnych błedach,lepiej na cudzych i ja tak robie i tobie radzę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


Sam doświadczyłem tego lub słyszałem od innych o poważnych wpadkach Aviry, Noda, GDaty, Kasperskiego, Nortona i innych antywirusów.
Noda używam z przerwami od wersji 2.0 i uważam, że to jeden z najlepszych antywirusów. Bardzo dobra choć nie najlepsza wykrywalność, znakomita heurystyka i bardzo mała ilość fałszywek. Poza tym jest niezwykle lekki i wygodny w użyciu.
Ale sam antywirus to za mało, ponieważ nie zapewnia on stuprocentowej ochrony a nawet jeżeli jest wyjątkowo skuteczny, to wystarczy tylko jedna poważna wpadka Smile

Podstawa, to ochrona wielowarstwowa.
1. Bardzo dobry antywirus
2. Skuteczny HIPS
3. Szczelny firewall
4. Dodatkowy skaner na żądanie
5. Ewentualnie kopie zapasowe

Należałem do największych fanów testów antywirusowych ale mam to już za sobą, podobnie jak fanatyzm związany z jakimś AV Smile
Odpowiedz
#66
inteligentny ten pakiecik jest nieprzeciętnie Tongue
po aktualizacji swoich własnych komponentów nie poznaje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



do tego jeszcze w instalatorze jest stara wersja firewalla i i ten kto najpierw odinstalował starą i zainstalował nową zamiast zainstalować na tą wersje co miał będzie musiał znowu bawić się w podmianę plików

a to zmiany w dzisiejszej wersji

March 31, 2009 - 4.0.417

* Fixed several issues in firewall module:
o Detection for Conficker added
o Fixed detection of TCP stream
o Fixed detection of binary rules in ipv6
o Fixed BSOD on Vista caused by entering mapped drives
o Removed potencial deadlock during Windows log on process
o Fixed detection for DNS cache poisoning attack
o Fixes and changes in ICMP filtering
o Fixed scanning of ARP
o Fixed issue with disconnecting of routers and data transfer cards from internet
* fixed: protocol filtering (correct displaying on list of certificates)
* fixed: Settings of scanning size (GB) within archive is displaying correctly
Odpowiedz
#67
Zmiany poprzez aktualizację czy trzeba nowy, oddzielny instalator ściągnąć?
Odpowiedz
#68
nowy instalator trzeba ściągać i nainstalować na stary program wtedy zachowa się wszystkie ustawienia
Odpowiedz
#69
Można kupić za 194 zł ESET Smart Security, pozbawiony hipsa i ze stosunkowo słabym firewallem lub pakiet ESET NOD32 Antivirus+Outpost Firewall Pro 2009 tylko o 25 zł drożej Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#70
mi na viście Outpost nie najlepiej działał
Odpowiedz
#71
zord napisał(a):mi na viście Outpost nie najlepiej działał


Ja tam wolę XPeka. Szybki lekki i żadne softy nie mają z nim problemów Smile
Odpowiedz
#72
xpeka też mam i 7 co 3 systemy to nie jeden Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości