Drukarka - oto jest pytanie
#1
Witajcie,
na wstępie - wiem, pode mną jest pytanie o drukarkę, jednak postanowiłem stworzyć osobny, bo tam jakieś info dot. montażu czy coś.

Otóż rok szkolny się zbliża (przepraszam, uczniowie) i potrzebuję zakupić jakąś drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne, bo czeka mnie sporo pracy w przyszłym roku.
I teraz pytanie, może znajdziemy wspólnie złoty środek - potrzebuję druk/urz. kosztujące w granicach rozsądku i tanie w eksploatacji (obecnie mam laserówkę samsunga ml-1675 i pozdrawiam polecam, niesamowity szankiel) i koniecznie atramentowe (toner do mojej laserówki kosztuje 1-1,5x tyle co ona.

Proszę o pomoc, poradę kogoś kto szukał podobnie jak ja, lub zna się na owym sprzęcie.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#2
Jeżeli tanie w eksploatacji to polecam epsony z tuszami typu T0711 (to jest akurat czarny).
Jak coś, mogę dać namiar na zaufanego sprzedawcę, gdzie za ~20zł kupuje się pakiet 10 tuszy - zamienniki, ale naprawdę na świetnym poziomie.
Wtedy koszt eksploatacji jest naprawdę niski. Jakiegoś konkretnego modelu nie polecę, sam miałem/mam DX4450, ale on do drukowania dużej ilości się nadaje raczej kiepsko.
Odpowiedz
#3
A mógłbyś jakiś konkretny model?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#4
Jeśli bardzo dużo drukujesz tylko w czerni to Epson seria M, np. M105. Jedyny minus to wysoki koszt początkowy urządzenia, wbudowane stałe zasilanie atramentu (dolewa się tylko atrament), natomiast eksploatacja groszowa.
Jeśli bardzo dużo drukujesz w kolorze i przy okazji urządzenie wielofunkcyjne to Epson seria L, np. L210, L355. Jedyny minus to wysoki koszt początkowy urządzenia, wbudowane stałe zasilanie atramentu (dolewa się tylko atrament - 4 oddzielne pojemniki), natomiast eksploatacja groszowa.

Jeśli mało/średnio drukujesz to np. jakiś uniwersal wielofunkcyjny typu HP Deskjet 3525 Ink Advantage. Mały koszt zakupu urządzenia, 4 oddzielne pojemniki na atrament, dość niskie koszta eksploatacji.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości