przeglądarka do zestawu
#1
System operacyjny:
xp/8


Zastosowanie:
allegro, filmy online, gry online


Witam ponownieSmile
Wcześniej dzięki Waszej pomocy złożyłem sobie bardzo lekki i przyjemny zestaw zabezpieczeń, tj. privatefirewall, mbam pro, sandboxie i emet.
Dziś narodził się nieco inny problem. Otóż od lat używałem swr iron''a. Niestety ostatnimi czasy albo z nim się coś stało albo z moim kompem ale przeglądarka strasznie weszła mi na procesor i ram. Możliwe, że sandboxie ma w tym swój udział... W każdym bądź razie, postanowiłem ją zmienić i zainstalowałem ff 23 beta. Działa nieco ociężale w porównianiu do irona ale jużywa znacznie mniej zasobów. Tak więc chciałem się tylko dopewnić, czy FF będzie dobrym wyboremSmile Chroma nie chcę, zależy mi na anonimowości i bezpieczeństwie. Dodatki jakie wrzuciłem do FF to adblock plus, trafficlighta, hitmanproalert i zastanawiam się czy jest to wystarczająca ochrona. Zrezygnowałem z ghostery na rzecz filtrów w adb+. Czy przesiadka z irona na ff jest dobrym pomysłem? Czy warto instalować aplikację do "anonimowości" typu PrivacyProtector GVN, tor?
Odpowiedz
#2
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, Firefox jest najlepszym wyborem.
- o wiele lepiej chronione hasła jeżeli używa się ich managera
- dodatki takie jak NoScript
- blokowanie mieszanej zawartości HTTP/HTTPS
- możliwość szybkiego zablokowania ciasteczek stron trzecich
Odpowiedz
#3
Spróbuj Baidu Spark

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Na Chromium , lekka i konfigurowalna . Bezpieczna , sam zobaczysz. Polecam.
Odpowiedz
#4
Firefox to muł, każda wersja. Polecam SRWare Iron na silniku chroma, jednocześnie pozbawiona szpiegowskiego dziadostwa.

Kod:
https://www.srware.net/en/software_srware_iron_download.php
Odpowiedz
#5
kermit , Chrome daje wrażenie szybkości, dodatki masz dobre, a w sprawie prywatności szukaj VPN - niestety za darmo nie ma nic ciekawego i szybkiego.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#6
ludendorf napisał(a):Firefox to muł


Taaaaaaa, na pewno zrobiłeś rzetelne testy i właśnie nimi podpierasz swoje "wnioski".
Ja natomiast zapraszam do pewnego, dosyć rozbudowanego testu jaki ukazał się na dniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o mnie to sam korzystam na co dzień z Firefox. Nie mam pojęcia skąd to twierdzenie. Może zależy od sprzętu? Skoro pojawiają się tacy którym Firefox muli?
Odpowiedz
#8
Dziękuje za wypowiedziSmile Sprawdziłem wszystkie polecane przeglądarki. FF testowałem wersje beta, ponadto w piaskownicy - niestety nie była to komfortowa praca. Zauważyłem też, że podczas machania myszą wszystkie filmiki zaczęły wariować i sie przycinaćSmile Może to przypadłość betySmile Zorbie szybki format i zainstaluje ff w wersji stabilnej, jeśli problemy będą się powtarzać wrócę do ironaSmile Dzięki za pomocSmile
Odpowiedz
#9
wersja beta ma to do siebie ze moga pojawiać się błędy. Myślę że na stabilnej będzie wszystko ok. Mozilla u mnie spisuje się bardzo dobrze tak samo u kolegi który ma ją w piaskownicy sandboxie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości