10+ rozszerzeń do FireFox'a zwiększających bezpieczeństwo
#1
Stealther
Close ‘n’ Forget
WOT
NoScript
Panic
hideBad
TabRenamizer / Page Title Eraser
Gish It / tEMPORARYiNBOX / spamavert
BetterPrivacy
Ghostery
Torbutton
FoxyProx
JSview


Cały artykuł na ten temat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
Tak naprawde to z tej listy przydatne sa dwa rozszerzenia,WOT - poniewaz blokuje i ostrzega o niebezpiecznych witrynach oraz NoScript bo zabezpiecza przed clickjackingiem .
Odpowiedz
#3
zbycho napisał(a):Tak naprawde to z tej listy przydatne sa dwa rozszerzenia,WOT - poniewaz blokuje i ostrzega o niebezpiecznych witrynach oraz NoScript bo zabezpiecza przed clickjackingiem .


To oczywiście jest kwestia gustu ale osobiście nie jestem fanem tych dodatków. WOT na maksymalnych ustawieniach zwalnia otwieranie stron a NoScript uniemożliwia lub utrudnia prawidłowe otwieranie wielu stron.
Bardziej praktyczne moim zdaniem jest zastosowanie skutecznego AV oraz firewalla z HIPS, który posiada obszerną bazę automatycznych reguł i listę niebezpiecznych stron.
Odpowiedz
#4
Jesli ja miałbym zainstalować 10 dodatków do lisa to musiałbym chyba na głowę upaść,ale może się przydać art
Odpowiedz
#5
do tego zestawu jeszcze McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#6
Ja w FF mam tylko 4 dodatki: Adblock Plus, NoScript, Download Statusbar i Fast Dial. Im więcej dodatków tym niestety większy apetyt na RAM i mulenie a i tak po dłuższym użytkowaniu FF potrafi mi zżerać 100 MB RAM-u.
WOT jest mało przydatny bo spotkałem się już z sytuacją że jego oznaczenia stron nie były do końca zgodne z rzeczywistością. Natomiast NoScript się przydaje bo blokuje denerwujące reklamy we flashu. Można też ustawić co się chce danej stronie blokować a czego nie.
Ja i tak częściej korzystam z Opery bo szybciej otwiera mi strony Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#7
mbm86 napisał(a):Ja w FF mam tylko 4 dodatki: Adblock Plus, NoScript, Download Statusbar i Fast Dial. Im więcej dodatków tym niestety większy apetyt na RAM i mulenie a i tak po dłuższym użytkowaniu FF potrafi mi zżerać 100 MB RAM-u.
WOT jest mało przydatny bo spotkałem się już z sytuacją że jego oznaczenia stron nie były do końca zgodne z rzeczywistością. Natomiast NoScript się przydaje bo blokuje denerwujące reklamy we flashu. Można też ustawić co się chce danej stronie blokować a czego nie.
Ja i tak częściej korzystam z Opery bo szybciej otwiera mi strony Smile


Ja używam tylko Tab Mix Plus, Adblock Plus i DownloadHelper.
Odpowiedz
#8
ja używam adblock plusa i foxmark i więcej mi nie trzeba
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
ja mam adblock plusa Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Cytat: WOT na maksymalnych ustawieniach zwalnia otwieranie stron a NoScript uniemożliwia lub utrudnia prawidłowe otwieranie wielu stron.

Bzdury.
WOT nic nie zwalnia (stosuję i nie widze zadnej róznicy) a w Noscripcie mozna wyłaczyć jego funkcje w witrynach zaufanych.W ogóle mozna wyłaczyć a uzywać przy wchodzeniu na niepewne strony
Przy okazji WOT-u,jeśli strona została zaklasyfikowana do niebezpiecznych lub podejrzanych (miedzy innymi na podstawie podobnych blacklist jak w np w Outpoście) to najpierw wyswietla się plansza z informacją wyboru i to ty podejmujesz decyzję.A przy kontroli stron WWW np. w Outpoście dostep do niej będzie niemozliwy,no chyba ze zdefiniuję osobiste ustawienia dla stron.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości