Coś jeszcze do zestawu
#1
System operacyjny:
Tutaj wpisz używany system operacyjny:7(64)/ubu(32)


Zastosowanie:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer: czasami gry, internet, komunikator, zakupy czasami, niedługo pewnie bankowość dojdzie, FB, tworzenie stron.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera: Athlon II 455 (3x3,3ghz), 3gb ram.

-----
Witam. Nowy na forum. Ale ogólnie śledzę tematy na łamach sg jakiś już czas Smile
Posiadam:
- skaner/pakiet: Comodo IS (chociaż chyba trochę ciężki on jest. Chyba że to ma wyobraźnia) bardziej podczas skanowania Smile
- skanery na żądanie: MBAM, Emergency Kit oraz Hitman Pro.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły czekam na nie. Chyba że ktoś wymyśli coś innego? W razie co wchodzi w to darmowe rozwiązania. Płatne tylko jeśli się opłaca, ale nie za drogie. Pewnie lepsze są tanie rozwiązania 1 stanowisk owe niźli normalne 3 stanowisko?
Odpowiedz
#2
heros1303 napisał(a):skaner/pakiet: Comodo IS (chociaż chyba trochę ciężki on jest. Chyba że to ma wyobraźnia) bardziej podczas skanowania Smile


Gdy przeprowadzisz pełne skanowanie, to Comodo powinien utworzyć pewien bufor plików i ograniczyć skanowanie.
Ponadto, prowadząc skanowanie możesz nadać temu zadaniu odpowiedni priorytet, Comodo jednak sam to robi - gdy zminimalizujesz skanowanie automatycznie zostanie nadany priorytet "Niski" a gdy klikniesz "Pracuj w tle" to priorytet będzie jeszcze niższy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Miałem Comodo na słabszym sprzęcie i spisywał się bardzo dobrze. Jak go skonfigurowałeś (jakie zmiany)?
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#4
Wszytko poza AV na "tryb nauki". Mimo to i tak zbyt dużo komunikatami nie wali. Tak wiem że są priorytety, ale na tle bardzo wolno skanuje. Na wysokim też niezbyt, ale szybciej.

Polecacie jakieś inne rozw czy kwestia ustawień? Oraz czy znacie jakieś darmowe przydatne programy specjalistyczne? Myślałem se sprawić SSF koszt około 98zł na stronie softx. Ale nie wiem czy nie ma jakiś darmowych również dobrych sposobów? W razie co interesuje mnie dużo konfiguracyjne + lekkość, dużo możliwości.
Odpowiedz
#5
HIPS możesz wyłączyć całkowicie - chyba, że zależy Ci na spowolnieniu i kontrolowaniu akcji bezpiecznych aplikacji - w przeciwnym razie wystarczającą ochroną jest "bloker behawioralny" czyli automatyczne restrykcje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Hmm... Ale poza tym jest tam w "więcej" jakiś punktów krytycznych systemu, że obserwuje ten HIPS. Myślałem spróbować z Webrootem, pobrałem tę wersję 6 mies, ale jeszcze nie instalowałem.

Zapomniałem dodać iż mam w FF: WOT,Adblock i noscript
Odpowiedz
#7
A coś do tego Comodo byście polecili? Mam jeszcze keyscamblera free. Chociaż myślałem nad kupnem wyższej wersji. Ale nie wiem na ile to się wykupuje czasu. Rok czy lifetime. Poza tym coś jeszcze? Albo myślałem nad SSF ale nie wiem czy to przypadkiem nie zastąpi mi keyscamblera w połowie?
Odpowiedz
#8
Coś do Comodo? Miałem zestaw Comodo + Avast - było ok. Dorzuć do tego SSF.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#9
To nie ma żadnego sensu.
Comodo ma swój moduł Defense+, który jako HIPS spisuje się bardzo dobrze (przy odpowiedniej konfiguracji).
Jeżeli będziesz używał D+, to można darować sobie Avasta, nie mówiąc o SSF.
Odpowiedz
#10
Chyba właśnie nie chce używać D+ i pyta o coś do Comodo. Sam FW Comodo + Avast jest czasem stosowany

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kiedy używałem tego bezsensownego Tongue zestawu byłem zadowolony i wizualnie rzadko się dublowały (tzn. nie wyskakiwały okienka na raz).
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#11
Tak se teraz myślę i myślę. Mam w głowie pewien plan chociaż nie wiem na ile bezpieczeństwo będzie w nim no ale. Więc tak wywalam CIS. Zostawiam keyscamblera free. Instaluję nakładkę na firewall 7 64 bity. Potem winpatrol oraz sandboxie. Skanery zostawiam. Jednak przydał by się monitor w stylu CIS. Pewnie chodzi o ten moduł HIPS. Że kiedy załączam program to czy jest to zaufane bądź też skanujęczy to dobre czy nie. Do tego pewnie bym wbił hitmanpro.alert i co chyba pakiet minimalistyczny choć mam nadzieję pomysłowy obroni mnie jakoś trochę podobnie jak dobre AV? Dziwnych maili nie czytam (spam itp) zresztą przeglądarka i tak by była w sandboxie. Mój pomysł mógłby być czy tak nie zbyt bardzo? Oczywiście zwracam uwagę na te WOT itp dodatki do przeglądarki. Nic ogólnie nie ściągam. To co chce kupuje, a że teraz mniej gram to wiadomo jak to jest :/

To mój plan jeśli coś zmienić i ogólnie fajny pomysł mi się pojawił to jutro biorę się za realizację? Bo z tego co wiem systemowa zapora dobra jest w miarę? Tylko jeszcze ciekawi mnie jak to jest z tymi nakładkami dla 64bitów ktoś korzystał?
Odpowiedz
#12
A może taki zestaw: AppGuard + Sandboxie + nakładka na FW (o której wspominasz).
Do tego możesz oczywiście wspomóc ochronę HitmanemPro Alert, dodatkami do przeglądarki i skanerem/skanerami na żądanie (Hitman i/lub MBAM).
Można również dodatkowo poeksperymentować z EMET-em Wink
Miałem podobny zestaw i przyznaję, że po wstępnej konfiguracji był bardzo lekki dla zasobów i działał praktycznie bezproblemowo Smile
Początkowo całkowicie wykluczyłem AV, później chcąc uspokoić nieco sumienie i jednocześnie zachować lekkość zestawu, dorzuciłem WSA Wink
Odpowiedz
#13
Hmm.... Ten appguard to trial na 30 dni. Przy wp można używać free i później dokupić. Chociaż szkoda, że z kupnem tych programów jest sporo problemów. Chodzi o to że trzeba używać jakiś paypali nie pp i tym podobnie. Webroot to mam wersje 6 mies, ale nie instalowałem jeszcze. Albo może pomyśleć o SSF na softx za nie całe 100zł? Chociaż to nie będzie to samo co najlepsza wersja keyscamblera czyż nie?
Odpowiedz
#14
@heros1303
"Monitor w stylu CIS" to z pewnością jakiś HIPS, ale takich monitorów samodzielnych na 64-bit już właściwie nie ma. Są podobnego typu programy na te systemy, ale to nie są klasyczne HIPSy...obecnie są to bardziej programy bazujące na restrykcjach dla aplikacji jak np. AppGuard, polityce piaskownicy jak BufferZone czy SysWatch albo typu anti-exe jak ExeRadar Pro czy VoodoShield. Te samodzielne programy nie oferują już tak szczegółowych możliwości przydzielania reguł dla poszczególnych procesów...takie możliwości dają jeszcze moduły HIPS przy zaporach jak właśnie Comodo, Online Armor, Outpost czy Privatefirewall.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
A co powiecie o takim połączeniu: Webroot (6mies) + nakładka na FW 7 i sandboxie (Firefox)? Czy coś jeszcze by musiało być? WP czy AG? Chyba podobne funkcję mają?
Odpowiedz
#16
Tak się spytam. Jeśli spodoba mi się webroot na 6 mies. To czy warto po tym czasie kupić licencję roczną?

Znacie jakiś darmowy odpowiednik winpatrol, appguard?
Odpowiedz
#17
Myślę, że Norton lub Avira ale aż tak lekkie to chyba nie są
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#18
(mój temat)

Nie chcąc tworzyć nowego tematu: taka sama konfiguracja, takie samo przeznaczenie. Chciałbym się dopytać czy istnieje jakiś program, który nie jest żadnym hips,antivir itp tylko niepozornie wygląda na coś słabego, ale w odpowiednich rękach może zapobiegać wszystkiemu. Z początku myślałem o Appguard którego wersję testową korzystałem 30 dni,14? Wywaliłem następnego dnia, gdyż powodował sporo nerwów z aplikacjami. Może obadam NVT Radar Pro który wydaję się być lepiej zorganizowanym programem. (ze screenów tak sądzę)
Korzystałem również z testowego SpySheltera i tu zastanawiam się między wersją premium a firewall, gdyż wersja 9.0 premium a 3.0 firewall mam rozumieć że lepiej zrobiona jest wersja bez zapory ogniowej? W sumie korzystam z OA jedynie więc po co mi.

Na koniec takie pytanie czy istnieją jakieś programy o możliwościach Spyshelter''a i coś więcej (nie musi być darmowe, ale z rozsądkiem )
Odpowiedz
#19
heros1303 napisał(a):gdyż wersja 9.0 premium a 3.0 firewall mam rozumieć że lepiej zrobiona jest wersja bez zapory ogniowej? W sumie korzystam z OA jedynie więc po co mi.
3.0 bo po prostu prace nad aplikacją zostały rozpoczęte wiele później niż nad wersją premium. Na stronie producenta masz porównanie produktów, z którego można wywnioskować, że wersja FW jest po prostu bogatsza o Firewall Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#20
A znacie może jakieś ciekawe programy które są warte tych parę groszy (zł)? Nie chodzi o pakiety kaspersky,avast,avira itp tylko coś niekonwencjonalnego? Co potrafi sporo niż tylko jedną funkcję? Np spyshelter poza antikeylogger ma ochronę innych rzeczy za razem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości