Prośba o sprawdzenie logów. Podejrzenie szpiegowania.
#21
Autoruns ogarnięte. Czy wykonać restart komputera i jeszcze raz wykonać logi OTL ??

Czy w netstat wszystko ok ??.
Odpowiedz
#22
Po wykonaniu netstat nic nie widać specjalnie

Wyczyść jeszcze firefoxa nie naruszy zakładek i haseł.
Wejdź wMenu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

Wykonaj restart,zrób skan i podaj logi muszę coś zobaczyć jeszcze.
Odpowiedz
#23
OTL:
OTL EXTRAS:
Odpowiedz
#24
StartCCC to skrót na pasku zadań każe to odznaczyć ponieważ po co ma się uruchamiać wraz z systemem.
A co się tyczy sterowników to cały czas będą działać,bez problemu można wejść w panel po przez kliknięcie prawym przyciskiem myszki na pulpicie > rozdzielczość ekranu > ustawienia zaawansowane i zakładka catalyst control center.

No ale jak chcesz można to zaznaczyć.

wklej do otl jeszcze to i wykonaj:

Kod:
:OTL
[2013-01-05 16:48:14 | 000,002,046 | ---- | M] () -- C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrchddr.xml

:Commands
[EMPTYTEMP]


pokaż tylko raport

tylko żeby firefox nie był w tym momencie w sandboxie czasem
Odpowiedz
#25
CCleaner dziwny wynik z skanowania rejestru:
Odpowiedz
#26
MSOCache to folder tymczasowy plików instalacyjnych pakietu MSOffice można to bezpiecznie usunąć
Odpowiedz
#27
Niestety nie usunę bo już po restarcie nie pokazuje mi się to.

Uruchomiłem OTL normalnie wklilem skrypt i dałem wykonaj bez specjalnych ustawie. Wyskoczyła informacja ze należy zresetowac komputer, dalem OK. Prgram OTL sie zawiesił zrobiłem ręczny restart i pokazał się następujący raport.
Odpowiedz
#28
No czyli się wykonało

Co do tych wpisów w rejestrze to może dlatego tak informuje dlatego że wcześniej były takie reguły w firewallu ale je zresetowaliśmy i już tych wpisów nie ma.


Dodano: 24 lip 2013, 23:00

Dobra to będzie wszystko,przejdź do sprzątania w OTL.
Odpowiedz
#29
Czy zrobić coś jeszcze. Czy też mogę już spać spokojnie. Jak myślisz warto odpalac adblocka z filtrem malware sa sandboxie. Chciałbym także zapytać się. Czy warto zainstalować firewall i ustawić reguły. Jeśli tak co byś polecił z własnego doświadczenia.

Dziękuję w imieniu kolegi i swoim. Tacy ludzie jak ty to skarb.
Odpowiedz
#30
Tak adblock może być,co do firewalla to może Privatefirewall
Odpowiedz
#31
Czyli już wszystko ok.

Sprzątanie wykonane.

Czy mam np. za tydzień wykonać testowy LOG ?? Tylko z tego co widzęPrivatefirewall jest na x32 a on ma x64 system. Może spróbować na routerze utworzyć reguły. Ma router z netii.

Kurcze jest problem z internetem to znaczy połączenie udaje sie np. za 2 lub 3 razem. Posiada on karte sub. Jak myslisz czy przeinstalowanie sterowników pomoże. Przepraszam ze tak cały czas zawracam Ci głowę.
Odpowiedz
#32
To też nie oznacza wcale że Privatefirewall nie będzie działał
Odpowiedz
#33
Tylko czytałem wtedy iż program nie będzie w pełni działał np. temat dotyczacy spyshelter.
Odpowiedz
#34
Co do tych połączeń wyłącz na chwilę obecną zabezpieczenia avasta i sprawdź jeszcze raz
Odpowiedz
#35
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Teraz może napiszę odpowiedni temat w dziale Dobór zabezpieczeń i mam nadzieje iz użytkownicy doradzą dobry pakiet mojemu koledze.
Odpowiedz
#36
Ok to będzie najlepsze rozwiązanie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości