Poszukiwana odrobina anonimowości
#1
Ostatnio bardziej zainteresowałem się tematem anonimowości w sieci. Trochę poczytałem, trochę potestowałem jednak dalej szukam informacji. Czy Tor Browser jest czegoś wart pod względem anonimowości? Tym samym czy korzystanie z poczty tormail.org jest dobrym wyborem? TorChat odpada bo nikt ze znajomych nie korzysta. Dlatego wybrałem Pidgina z OTR Smile
Dobrze wiem, że ISP doskonale zna nasze poczynania jednak zależy mi na ukryciu się przed resztą. Macie jakieś propozycje? Chętnie skorzystałbym z PGP ale nie wiem jak się do tego zabrać Wall
Odpowiedz
#2
Tor w dośc dużym stopniu zapewnia anonimowość ale połączenia ze stronami z którymi sie łączysz muszą być szyfrowane (https) inaczej wszystko co przesyłasz może być odczytane na węźle wyjściowym.
Pidgin z OTR niby fajne ale z tego nikt nie korzysta to samo z PGP ludzie tego nie używają
Odpowiedz
#3
Waves napisał(a):Chętnie skorzystałbym z PGP ale nie wiem jak się do tego zabrać Wall


podłączam się.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Myślałem, że OTR do Pidgina działa trochę inaczej :/
Nikt nie korzysta z PGP?
Odpowiedz
#5
Waves napisał(a):Myślałem, że OTR do Pidgina działa trochę inaczej :/
Nikt nie korzysta z PGP?

Korzysta. Co konkretnie chcecie wiedzieć?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Jak się do tego dobrać ? Cool
Odpowiedz
#7
Pod systemem Windows np. za pomocą Gpg4win:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj jest tutorial (skladający się z 4 części):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Klucze można utworzyć po instalacji modułu GnuPg via cmd lub (znacznie prościej bo z GUI) za pomocą GPA z wyżej wymienionego Gpg4win.
PGP/GPG najistotniejsze informacje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


GPG/PGP pozwala na szyfrownie oraz na podpisywanie (podpis elektroniczny) i weryfikację źródeł.
Przez weryfikację rozumiemy sprawdzenie integralności przesłanej treści oraz jej autora:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
Dzięki Creer Smile Jutro się pobawię.
Odpowiedz
#9
A jak się zabrać za PGP pod linuxem?
Odpowiedz
#10
Chociażby Thunderbird i ten dodatek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
rozszyfruje też wiadomość którą mam zaszyfrowaną np w notatniku? Czy tylko wiadomość która mi przyszła mailem?
Odpowiedz
#12
Jeszcze VPN i bunkier gotowy Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#13
Poruszony został temat pgp, więc może ktoś mi pomoże? mam gpg4win, ściągnęłam instalkę apache open office i chciałabym ją zweryfikować, ściągnęłam też do niej asc i keys, ale nie wiem właśnie jak się do tego zabrać. czy to wystarczy do sprawdzeniaw kleopatrze? próbowałam w tym i w cmd, ale nie ogarnęłam.
Odpowiedz
#14
tommyklab napisał(a):Jeszcze VPN i bunkier gotowy Smile


Nie powiedziałbym, korzystając to tak jakbyś wypisał sobie na czole "Hej ukrywam się".
Dlatego też ciekawi mnie w jaki sposób staracie się zachować anonimowość w internecie oprócz (nie)sławnego TORa i VPNów?
Odpowiedz
#15
Normalne zadbanie o trochę anonimowości to :
Router z OpenWRT/Gargoyle - Wpisy w iptables (z grubsza) i DNS cache na routerze
W systemie wyłączony klient DNS
PeerBlock + ipfilterX
Adblock z 3 listami (firefox)
można coś do hosts wpisać (np. facebooka)
W przeglądarce jakieś do-not-track-me, ghostery, noscript, tyle.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości