komunikaty wyskakujace w comodo przy uruchomieniu programu
#1
Mam program ktory jest podpisany cyfrowo ale w trakcie jego instalacji i przy uruchomieniu wyskakuja alerty w stylu "xxxx... nie został rozpoznany i żąda pełnego dostępu do komputera" , to jest trochę uciążliwe, ten program chce wypuscic na rynek wiec nie moze tak byc ze uzytkowinkowi takie komunikaty beda wyswietlane.

1) Co musze zrobic zeby te alerty nie były wyświetlane?
2) Słyszałem o jakieś białej liście, czy jak moj program znajdzie sie na takiej wlasnie liscie to juz alerty nie bede sie pokazywaly?
3) Ma ktoś kontakt(e-mail) do kogos kto sie zajmuje przyjmowaniem zgloszendo białej listy? Jak wyglada taka procedura, tzn. co musze podac zeby moj program znalazl sie na bialej liscie?
4) Ciekawi mnie fakt ze mam podpisana aplikacje ale i tak comodo tego nieakcetuje, co on bierze pod uwage w takich przypadkach?
Odpowiedz
#2
jkraw napisał(a):3) Ma ktoś kontakt(e-mail) do kogos kto sie zajmuje przyjmowaniem zgloszen do białej listy? Jak wyglada taka procedura, tzn. co musze podac zeby moj program znalazl sie na bialej liscie?

Możesz zgłosić program tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Program będąc na białej liście jest traktowany jako zaufany i alerty nie powinny być już wyświetlane.
Zdarza się, że malware też jest podpisane cyfrowo - sugerowanie się w takim przypadku podpisem cyfrowym mija się z celem Comodo Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości