Zmiana telefonu
#1
Witam! Posiadam obecnie telefon Samsung Wave 3. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale interesuje mnie kupić coś na Androidzie tak za około 600 zł. Znalazłem smartfon Prestigio PAP4055 DUO. Dość ciekawy, firma tez mi trochę znana od strony tabletów. Prosiłbym o jakieś opinie na temat tego produktu bo być może ktoś miał z ich smartfonami do czynienia, ewentualnie o polecenie jakiegoś telefonu. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT:

Jeżeli pomyliłem działy to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego.
Odpowiedz
#2
Zależy do czego potrzebujesz telefon (oprócz telefonowania i SMS-ów oczywiście). O Prestigio nie słyszałem, ale mogę polecić inne telefony.
Ja korzystam z ZTE V970 (za niecałe 400 zł z Chin) - za taką cenę lepszego nie znalazłem Grin Śmiga elegancko, nie ma żadnych problemów. 2x1 GHz, 1 GB RAM, ekran 4,3 i DualSIM. No i nawet ładnie wygląda. Jest jeszcze tańszy model z Tegrą 2 i 512 MB RAM.
Z innych to jeszcze Lenovo A820 (większy ekran - 4,5, 500 zł) albo trochę droższy ZTE V987 (jeszcze większy ekran - 5,0).
Odpowiedz
#3
Jeśli chodzi o zakup telefonu w Chinach to jestem za, tak jak SaperR ale to nie opcja dla każdego. Jest trochę zabawy z zakupem, a później jak coś będzie nie tak z telefonem, to opcja wysyłania go z powrotem do Chin też zachęcająca nie jest. Mimo to jestem zadowolonym posiadaczem Lenovo A660 od niecałych 2 miesięcy.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#4
Tyle że jeżeli kupi w Polsce w sklepie / komisie i dostanie dowód zakupu, to może reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową.
Wtedy wysyłka nie ma znaczenia skąd jest, tym zajmuje się sprzedawca. Dodatkowo, musi się on do zgłoszenia ustosunkować w terminie 14 dni.
Odpowiedz
#5
Generalnie to jestem zadowolony z parametrów Wave, ale niestety z tego co się orientowałem to nie można na chwilę obecną wgrać na niego Androida. Gdy go kupowałem to satysfakcjonowała mnie Bada, ale teraz chciałbymspróbować czegoś innego. W sklepie, którym upatrzyłem Prestigio PAP4055 DUO jest możliwość jego zwrotu w ciągu 10 lub 15 dni w zależności od wybranej opcji.
Odpowiedz
#6
lukasamd napisał(a):Tyle że jeżeli kupi w Polsce w sklepie / komisie i dostanie dowód zakupu, to może reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową.
Wtedy wysyłka nie ma znaczenia skąd jest, tym zajmuje się sprzedawca. Dodatkowo, musi się on do zgłoszenia ustosunkować w terminie 14 dni.

Zakup w Polsce jest najlepszym wyjściem ale wtedy prawie zawsze trzeba dołożyć, przez co taki telefon z Chin, traci swoja największą zaletę: cenę.

@Snajpi a możesz powiedzieć dlaczego właśnie ten telefon sobie upatrzyłeś ?
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#7
DedalNort napisał(a):
lukasamd napisał(a):Tyle że jeżeli kupi w Polsce w sklepie / komisie i dostanie dowód zakupu, to może reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową.
Wtedy wysyłka nie ma znaczenia skąd jest, tym zajmuje się sprzedawca. Dodatkowo, musi się on do zgłoszenia ustosunkować w terminie 14 dni.

Zakup w Polsce jest najlepszym wyjściem ale wtedy prawie zawsze trzeba dołożyć, przez co taki telefon z Chin, traci swoja największą zaletę: cenę.

@Snajpi a możesz powiedzieć dlaczego właśnie ten telefon sobie upatrzyłeś ?

Ma dobre parametry za wydaje mi się przystępną cenę. Rozglądam się jeszcze za jakimś innym.
Odpowiedz
#8
Specjalistą od telefonów nie jestem ale też mi się wydaje, że za tą cenę (do 600 zł) to dobry telefon. Ja bym wybrał tak jak wcześniej, czyli kupiłbym w Chinach. No ale jest to obarczone pewnymi problemami jak już była mowa wcześniej. Pozostaje jeszcze możliwość zakupu takiego telefonu w Polsce tak jak sugerował lukasamd, ale ciężko jakąś dobrą ofertę wyhaczyć.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#9
SaperR napisał(a):Zależy do czego potrzebujesz telefon (oprócz telefonowania i SMS-ów oczywiście). O Prestigio nie słyszałem, ale mogę polecić inne telefony.
Ja korzystam z ZTE V970 (za niecałe 400 zł z Chin) - za taką cenę lepszego nie znalazłem Grin Śmiga elegancko, nie ma żadnych problemów. 2x1 GHz, 1 GB RAM, ekran 4,3 i DualSIM. No i nawet ładnie wygląda. Jest jeszcze tańszy model z Tegrą 2 i 512 MB RAM.
Z innych to jeszcze Lenovo A820 (większy ekran - 4,5, 500 zł) albo trochę droższy ZTE V987 (jeszcze większy ekran - 5,0).

Lenovo A820 można zdobyć za 500 zł również w Polsce na Allegro, dobra propozycja za 500 zł.
np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Też wyjście. Może najlepsze. Tylko pamiętać należy, albo mieć świadomość, że ta cena może nie być ostateczną. Jak nam przesyłkę zatrzymają celnicy (a jestem tego przykładem, żeczasami się to zdarza), to wtedy będziemy musieli zapłacić jeszcze VAT. Za regulaminem sprzedawcy:
Cytat: 22. W przypadku wystąpienia dodatkowych opłat celnych i podatku VAT, obowiązek ich uiszczenia spoczywa na Kupującym.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#11
Miał ktoś z Was do czynienia z tym Lenovo A820?
Odpowiedz
#12
Tylko tyle mogę napisać, że to chyba najchętniej importowany telefon z Chin, przynajmniej sądząc po liczbie postów w temacie na takim jednym forum o chińskich telefonach. Dobre parametry, niska cena i działa Aero2.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#13
PascalHP - spójrz na cenę wysyłki Wink Poza tym paczka i tak idzie z Chin, więc na jedno wychodzi (z tą różnicą, że drożej bo przez pośrednika).
DedalNort - jeśli zamawia się telefon z Chin (np. na aliexpress), warto pamiętać o wyborze wysyłki za pomocą china post lub hongkong post - wszystkie inne na pewno wyląduje na kontroli celnej. Poza tym Ci bardziej doświadczeni sprzedawcy zaniżają wartość i oznaczają paczkę jako gift - innym warto przypomnieć Wink

Ten Lenovo A820 to chyba najlepsza propozycja w tych granicach cenowych.
Ps. W wielu miejscach w sieci widzę informacje, że posiada czterordzeniowy procesor, ale spotykam się też z specyfikacją mówiącą o jednordzeniowym. Teraz już sam nie wiem oO
Odpowiedz
#14
Po poszukiwaniach mimo nieco droższej ceny wpadła mi w oko Nokia Lumia 520 na Windows Phone 8, który uważam za system godny uwagi. Proszę o jakieś opinie na jej temat? Z góry dziękuje i pozdrawiam!


Dodano: 14 lip 2013, 22:55

Ewentualnie poprosiłbym jakieś inne propozycje z WP 7 lub WP 8 tak do max 700 zł.
Odpowiedz
#15
Spory, ale jednak taki sobie ekran (słaba jasność). Poza tym nie ma flasha. Reszta w zasadzie taka sama jak i w innych telefonach na wp8 więc szybko, sprawnie no i jednolite.

Jezeli znajdziesz, to bierz Lumie 720. To jest obecnie najlepszy możliwy wybór na tej platformie i w tej cenie - bardzo dobry wyświetlacz i mocna bateria to jej cechy główne.

Tapatalk / Nexus 4
Odpowiedz
#16
Witajcie! Rzadko piszę, ale słabo u mnie z czasem. Praca i budowa domu, ale do rzeczy. Jest wiele rożnych ofert, ale jedna z nich wpadła mi w oko. Smartfon Kruger & Matz Live Black KM0403. Myślę, że go zamówię i potestuje. Mam możliwość zwrotu w ciągu 15 dni. Firma na FB zapowiada nawet aktualizację Androida. Parametry są dobre i opinie pozytywne. Pozdrawiam!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Smartfon zakupiony i testowany. Jestem z niego zadowolony. Więcej informacji o nim na forum.android.com.pl. Pozdrawiam i zapraszam do wątku!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości