Masz smartfon Motoroli - twoje dane są wysyłane na ich serwery
#1
Niestety bardzo przykra wiadomość dla użytkowników smartfonów marki Motorola, a i dla samej firmy, w szczególności po tym, jak podwijają ogon i wycofują się z Europy.
Jak się okazuje, telefony te na oprogramowaniu producenta... wysyłają na jego serwery dane kont jakie na ich ustawiamy np:

- Google
- Facebook
- Twitter
- dane Microsoft Exchange
- dane skrzynek IMAP/POP3
- inne dodane konta np. Firefox Sync (o ile korzystamy)
- informacje o konfiguracji (pulpitach, skrótach, newsach)
- numer IMEI i IMSI, nazwa operatora i model telefonu

Hasła są wysyłane w postaci zaszyfrowanej, ale inne dane już niekoniecznie (!). Oczywiście nie trzeba przypominać, że takie wysyłanie danych negatywnie wpływa na pakiet transferu jaki posiadamy oraz czas działania na baterii. Pytanie zasadnie brzmi jednak: w ogóle jakim prawem, firma zbiera z urządzeń klientów takie dane?

Info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
No jak ? Google; ] . Ale tomotorola weźmie na klatę krytyke.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
lukasamd napisał(a):Oczywiście nie trzeba przypominać, że takie wysyłanie danych negatywnie wpływa na pakiet transferu jaki posiadamy oraz czas działania na baterii. Pytanie zasadnie brzmi jednak: w ogóle jakim prawem, firma zbiera z urządzeń klientów takie dane?

W takiej właśnie kolejności bym się nad tym zastanawiał, albo oburzał. Możliwe, że kwestię zbierania i przetwarzania danych na mój temat całkowicie bym zbył wzruszeniem ramion. Bo czy teraz w ogóle dziwi kogoś informacja, że jakaś firma, instytucja czy co tam innego zbiera na nasz temat informacje. Mnie już nie. Ba, zdziwił bym się jak bym się dowiedział,że tego nie robi. Nikt już nad tym nie panuje i już chyba nie da się tego opanować. Naszła mnie chęć na dłuższy esej w temacie więc może w najbliższym czasie ale już w odpowiedniejszym miejscu coś skrobnę.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości