Odtwarzacza filmów...poszukuję
#1
Poszukuję odtwarzacza filmów na komputerze, który:
- nie musi być równocześnie odtwarzaczem muzycznym, radiowym i jakimkolwiek innym
- niech nie będzie za ciężki, bo mój sprzęt za mocny nie jest
- musi posiadać funkcję wykonywania zrzutów podczas odtwarzania...cholera nie potrafię sobie przypomnieć, w którym odtwarzaczu dało sie to robić...Media Player Classic?...MPC Home Cinema?...jakiś inny?
- mógłby oferować własne kodeki
- oczywiście darmowy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Polecam VLC Smile
Screeny da się zrobić, kodeki bodajże ma już w sobie.
Odpowiedz
#3
Faktycznie, VLC zawiera wszystkie podane przez Ciebie elementy: ma własne kodeki, robi zrzuty ekranu oraz jest lekki dla systemu. Smile
Odpowiedz
#4
A ja polecam PotPlayer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Posiada własne kodeki, robi screenshoty, mnóstwo skórek, możliwościami konfiguracji bije inne playery, wsparcie akceleracji sprzętowej GPU dzięki czemu odciąża procesor więc na słabsze kompy jak najbardziej się nadaje.

Również dobry jest Light Alloy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możliwości podobne do PotPlayera albo i większe.

Media Player Classic - BE

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wszystkie trzy posiadają język polski i wsparcie GPU.
Odpowiedz
#5
Również polecam PotPlayer, lżejszy od VLC, posiada wszystko
Odpowiedz
#6
Od siebie dodam SMPlayer
Używam od dłuższego czasu zamiast VLC i spisuje się naprawdę dobrze.
...
Odpowiedz
#7
Nie próbowałem jeszcze SMPlayera...pozostałe owszem...ja może jestem już mało reformowaln, ale nic mi nie leży poza MPC Home Cinema...przyzwyczaiłem się przez całe lata i napwet próba powrotu do SubEdit czy BestPalyer spełzła na niczym. Obyło się bez rewolucji...kolejny raz tak samo czyli powyższy player i K-lity do tego. Nowa wersja MPC z kodekami jeszcze mnie do siebie nie przekonała Smile
Dzięki wszystkim za inforacje i wskazówki...został mi tylko SMPlayer do potestowania.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
+1 dla Potplayera ale chyba nie dasz się przekonać.
zrzuca ładnie klatki jednym kliknięciem Wink
Odpowiedz
#9
ichito napisał(a):Nie próbowałem jeszcze SMPlayera...pozostałe owszem...ja może jestem już mało reformowaln, ale nic mi nie leży poza MPC Home Cinema...przyzwyczaiłem się przez całe lata...

Mam dokładnie to samo. Chociaż sam projekt MPC BE mnie zaintrygował, bo nie słyszałem o nim wcześniej. Z tego co pamiętam, to z SMPlayer''s korzystałem na Fedorze, ale nie miałem w zasadzie żadnych wymagań poza odtwarzaniem filmu z napisami. VLC nie przypadł mi do gustu, ale to może tylko kwestia interfejsu Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości