Malwarebytes Anti-Exploit
#41
O, to się zgraliśmy z tym pytaniem, Smile
bo ja zadałem podobne - na forum wildersów, i odpowiedź dewelopera taka sama:

Cytat: I''ll have a more concrete release date for you next week.

W dyskusji użytkownicy podkreślają, że pomimo fazy beta, MBAE jest bardzo stabilny.
Ale ja osobiście wolę trochę przeczekać tę wersję, w której dojdzie możliwość dodawania aplikacji przez użytkownika.
Odpowiedz
#42
wojek napisał(a):O, to się zgraliśmy z tym pytaniem, Smile
bo ja zadałem podobne - na forum wildersów, i odpowiedź dewelopera taka sama:

Cytat: I''ll have a more concrete release date for you next week.

W dyskusji użytkownicy podkreślają, że pomimo fazy beta, MBAE jest bardzo stabilny.

Ale ja osobiście wolę trochę przeczekać tę wersję, w której dojdzie możliwość dodawania aplikacji przez użytkownika.
He he,faktycznie. Smile
Jest stabilny. Tłumaczenie MBAE rozpocznie się po wydaniu pierwszej
finalnej wersji tego programu, z tego co zrozumiałem.
Po wyjściu z bety będą dodawane aplikacje do listy chronionych. O więcej szczegółów możecie się mnie pytać.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#43
Pokazała sie informacja o nowej planowanej funkcji czyli dodawaniu/edycji własnych ustawień w ochronie aplikacji...dla wybranej aplikacji będzie można wybrać dedykowany profil ochrony. Jest sporo wątpliwości czy to dobrze, bo ten dotychczasowy jest na tyle dobry, że wprowadzając własne ustawienia można osłabić ochronę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#44
W końcu ukazała się wersja stabilna 1.03.1.1220 programu.

Nowe funkcje:

Cytat:This first public release of Malwarebytes Anti-Exploit brings a few new features, notably:

A Free version which protects browsers, browser add-ons and Java.
A Premium version which protects PDF readers, Office, media players as well as custom shields.
Many new exploit detection techniques
And much more (make sure to check out the changelog).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program jest w dwóch wersjach: okrojonej, bezpłatnej wersji, która chroni przeglądarki i Javę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz płatnej wersji Premium, która obejmuje ochroną czytniki PDF, Microsoft Office, odtwarzacze,
i daje możliwość dodawania do ochrony dowolnie wybranych przez użytkownika programów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety, wersja Premium jest droga, a nawet bardzo droga, jak na tak specyficzny i wyspecjalizowany
program o ograniczonym zakresie ochrony: roczna licencja kosztuje $24,95

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#45
Ukazała się stabilną wersja MBAE!
To wersja 1.0.
Changelogu nie mogłem skopiować, ale jest tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:After one and a half year beta period we are excited to announce the first non-beta version of Malwarebytes Anti-Exploit, version 1.03.1.1220!



This first public release of Malwarebytes Anti-Exploit brings a few new features, notably:



A Free version which protects browsers, browser add-ons and Java.
A Premium version which protects PDF readers, Office, media players as well as custom shields.
Many new exploit detection techniques
And much more (make sure to check out the changelog).



The download location has now changed, so please make sure to visit the main Malwarebytes Anti-Exploit page or the Malwarebytes Anti-Exploit Premium page.



Many thanks to all you beta testers and forum users who have helped us during the development and beta process by reporting bugs and verifying fixes. If you''re one of those beta testers who has actively reported issues during the beta period, please do contact me via PM for your free license key for Malwarebytes Anti-Exploit Premium as we promised about a year ago.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poproszę Pedro o kilka kluczyków. Tongue
---------
Sorki wojek Smile
Jak będę miał licki, to jesteś pierwszy w kolejce Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#46
Myślałem, że na początku będzie cena promocyjna, a tu od razu start od wysokiego $.Smile
Odpowiedz
#47
Testerzy BETA mogą ubiegać się o klucze.
Ja byłem betatesterem Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
Wobec tego chyba zainstaluję ostatnią betę, bo ma większy zakres ochrony.

Cena jest bardzo wysoka, co można sobie uzmysłowić porównując ją np. z ceną pełnego KIS,
w ramach którego - wśród wielu innych ważnych funkcji - jest również ochrona anty-exploitowa,
zapewne co najmniej przyzwoitej jakości, bo Kasper poniżej pewnego poziomu raczej nie schodzi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#49
Wojek, jak będę miał conajmniej dwie licencje to ci dam.
Zostań przy najnowszej wersji, bo ma więcej mechanizmów ochronnych. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#50
W dokładnie tej samej cenie jest też AppGuard który zapewnia nieco lepszą ochronę i posiada dożywotnią licencję.
Odpowiedz
#51
zbc napisał(a):Wojek, jak będę miał conajmniej dwie licencje to ci dam.
Zbc, dzięki, to miło z Twojej strony. Smile

Paczaj jednak na to, że licencje/klucze są tylko na rok;
gdyby to była płatność za wieczyste użytkowanie, to cena byłaby jeszcze w miarę OK.
Odpowiedz
#52
zord napisał(a):W dokładnie tej samej cenie jest też AppGuard który zapewnia nieco lepszą ochronę i posiada dożywotnią licencję.

Dzięki, dobry pomysł, chociaż AppGuard jako anty-exe może się chyba pogryźć z OA (którego mam).
Odpowiedz
#53
AG nie jest klasycznym anty-exe, ale jego funkcjonalność to przede wszystkim ograniczenie dostępu do obszarów systemu/dysku i restrykcje na procesy. Kto wie, czy nie jest uzupełnieniem OA czy każdego innego HIPSa...powiem więcej wczoraj ze względu na zmianę zasad licencjonowania i funkcjonalności w darmowej stabilnej wersji doinstalowałem do SS Premium EdgeGuard Solo - to program eksperymentalny w fazie beta i równocześnie poprzednik AppGuarda, do którego mechanizmy EGS zaimplementowano. Dawno tego programu nie używałem i postanowiłem przypomnieć sobie, jak funkcjonuje przynajmniej do czasu aż pokaże się trzecia wersja HMPA, która na razie jest znana tylko z opisów producenta.
EGS by ł u nas kilka lat temu na forum...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#54
MBAE i appguard, czy mogą że sobą współpracować?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#55
Oba zapewniają nieco inną ochronę, a MBAE nawet rozszerza poziom ochrony pamięci...ale owszem pewnie mogą nakładać równocześnie ograniczenia na te same procesy, co może powodować konflikty. Żeby się upewnić, czy to prawda zapytałem o to na W. Zobaczymy, co odpowiedzą.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#56
Na razie tak naprawdę nie wiadomo, jak skuteczny jest ten MBAE;
dla porównania - EMET jest przynajmniej brany pod lupę przez różne firmy
zajmujące się bezpieczeństwem (np. Bromium Lab).
Zresztą, MBAM też nie ma w tradycyjnych testach typu AV-Comparatives.

Zbc, jak już odpalisz wersję Premium, to napisz jakąś recenzję - np. jak działa
to dodawanie do ochrony własnych aplikacji, itd.

W tej sytuacji też czekam na HMPA 3, ma wyjść w czerwcu, niewykluczone że 2014 roku. Wink
Odpowiedz
#57
No i mamy odpowiedź czy MBAE współpracuje z AG i czy warto mieć je razem...uzupełniają się , ale tez i powielają w niektórych mechanizmach, niemniej jeśli w systemie działa AG który ma szerszy zakres ochrony, to raczej nie ma potrzeby dokładać MBAE...zwłaszcza, ze jego skuteczność nie jest jeszcze dokładnie udokumentowana
Cytat:They are compatible. One could argue how much they overlap one another in terms of protection. Generally I''d say there''s no need for MBAE if you use AG. AG protects your computer on a wider scale just as good (if not better, MBAE is still in beta).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#58
Dzięki ichito!
Pedro przysłał mi jeden klucz, teraz czekam na następne dla was.
Jak wbiję licencję, to wam powiem jak to wygląda... Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#59
Jeden klucz obejmuje 3 kompy; możesz odsprzedać dwa lub jeden, jeśli ich nie planujesz użyć,
bo nieużywane stanowiska nie przechodzą na kolejne lata.Smile
Odpowiedz
#60
To znaczy, że mogę odsprzedać ten klucz jeszcze dwóm osobom, tak??[emoji41]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości