Testy AV-Comparatives
Emi coś w tym test (ie) coś lipnie wyszedł , niby silnik od Bitdefendera ...
Odpowiedz
Tak, bo Kaspersky żydzi kasę na test, ale taki Tencent (TERCET XD) sypie dolarami jak śnieg na Syberii.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Kingsoft ma się dobrze Smile

Kingsoft Antywirus 2017 w tym że po Chinsku , gdyby ktoś miał czas to mógłby go spolszczyć na Pol --->>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(19.03.2017, 18:20)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... gdyby ktoś miał czas to mógłby go spolszczyć na Pol --->>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ile płacą? Wink

Odnośnie Emsi i słabszego wyniku, czasem nie jest tak że Emsi przekłada wyniki z własnego silnika ponad Bitdefendera?
Odpowiedz
Ehh te wyniki śmiechu warte. MSE 96% wykrywalność? Chyba na próbkach sprzed 10 lat.

Hahahah. Tencent 100%? To chyba wynik uznania za agresywne techniki instalacji. Serio. Jak na Fixitpc widzę "Chiński Syf" to od razu wiem, że chodzi o Tencent.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Miszel...bo ludzie na Fixitach czy gdzie indziej, którzy przychodzą z takimi problemami i tak piszą, to niestety przykłady braku wiedzy i umiejętności...upraszczając - poziom gimbazy. "Chiński syf" to mają w głowach, ale pretensje o wszystko.
Polityka reklamowa czy może bardziej nachalna reklama Tencenta nie jest za bardzo różna od tej, jaką stosują inni producenci...różnica jest taka, że nie rozumiemy chińskiego, a polecenia czy przyciski wybieramy na zasadzie "ten i się bardziej podoba".
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Nie, choć w części się poniekąd z Tobą zgodzę - brak znajomości chińskiego utrudnia pracę z programem, ale mi chodzi o coś zupełnie innego. Techniki instalacji Tencent znacznie przekraczają poziom innych producentów i są flagowane jako takie właśnie. Przecież użytkownik musi dostać w ręce dany program, żeby władować go do systemu (to się nie odbywa samo). Tłumaczenia w style "przecież mógł odznaczyć" są co najmniej bezsensowne. Owszem mógł, ale dlaczego coś co ma zapewnić bezpieczeństwo ma być ładowane właśnie tak i uprzykrzać życie użytkownikowi?

Mają swoją stronę = ktoś będzie chciał to sobie pobierze. Programy AV, które same zachowują się jak złośliwe oprogramowania to chyba pomyłka. Serio. Trudno to nawet skomentować - to jest dramat.

Cytat picasso:

Cytat:Baidu, Tencent - marki związane z kontrowersjami i stosujące bardzo agresywną taktykę marketingową znacznie wykraczającą poza akceptowalny poziom. Wiele inwazyjnych produktów z tych stajni jest instalowane metodami "PUP", wliczając ... wyliczane tu produkty (!), i wykrywane w programach antymalware jako takie. Multum tematów tu na forum zgłaszającymi "infekcje" tymi produktami i niemożność pozbycia się. Proszę się zastanowić jak to zachowanie koresponduje z wyborem produktu zabezpieczającego tych firm. Dodatkowo, Zemana flaguje komponenty Tencent PC Manager i wg informacji w linku jest to działanie celowe, a nie fałszywy alarm. Stanowczo odradzam instalacje jakichkolwiek produktów Tencent.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Picasso jest niewątpliwym autorytetem i nie mam zamiaru podważać jej opinii, niemniej przyznaję sobie prawo do własnej oceny, ponieważ patrzę na te produkty pod nieco innym kątem - nie jako analityk zagrożeń, ale raczej jako amator oprogramowania Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Rozumiem i szanuję to Smile Mi nie chodzi broń Boże o to, że jeśli coś jest chińskie to jest złe. Jest wiele solidnych produktów od nich. Może Tencent również taki jest, lecz jako osoba, która ma kontakt z różnymi sytuacjami infekcyjnymi po prostu chcę zwrócić aspekt na to, że takie techniki są niedomyślenia w przypadku takiego typu oprogramowania - i niestety, to skreśla produkt.

Wynik z AV jest dość kontrowersyjny i wydaję mi się, że tutaj jest ogólnie przyjęta zasada kto płaci ten ma miejsce.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Ochrona proaktywna przed ransomware WannaCry

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Wyszedł nowy test, a nawet dwa. Czerwcowy i drugi zbiorowy luty-czerwiec.
W czerwcowym spore zaskoczenie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Najnowszy za lipiec 2017 - Emsi ze sporą liczbą FP (choć F-secure wykazuje ich większa liczbę, to summa summarum chyba całościowo lepiej wypada - 100% wykrywalności w tym teście). Emsi za dużo chyba jednak zrzuca na użytkownika dając mu do decyzji na okrągło 12 próbek z 329. Z wynikiem 100% jeszcze Avast/AVG, Panda, Symantec, Tencent, Trend Micro.
Wyniki z krotkim komentarzem (pdf)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Hmm zastanawiające, biorąc pod uwagę decyzje Emsi o firewallu, wychodzi na to że przejdę i klientom będę proponował Symanteca...
Odpowiedz
Najnowszy "Real-World Protection Test October 2017" i trochę niespodzianek...czołówka to Panda, Tencent, Vipre, F-secure, Bitdefender, Trend Micro...broni się jeszcze Symantec decyzjami użytkownika. Wszystkie pozostałe tuzy (Emsi, Kasperski, Avast, Avira) i inni słabo albo poniżej oczekiwań.
Zaskoczył mnie udział CrowdStrike, który traktowałem raczej jako bazę społeczności, a nie osobny (własny) silnik.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pełny wynik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[url=https://www.av-comparatives.org/real-world-protection-test-october-2017/][/url]
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Tencet czasami lubi wracać na podium , ale panda to już sensacja Smile
Co do adaware to średniak.
Odpowiedz
(15.11.2017, 17:22)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tencet czasami lubi wracać na podium , ale panda to już sensacja Smile
Co do adaware to średniak.

Sensjacja to dla mnie Windows Defender :-). 91% ładnie ładnie. Lepiej niż możnaby się spodziewać...
Odpowiedz
Windows Defender (ten z 10-tki) dobrze stoi , co do zapory to nie koniecznie jest dobrze Smile
Odpowiedz
Niby dobrze stoi ale jednak nie jestem do końca przekonany komu wierzyć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj np. padł zupełnie na Keyloggerach...
Odpowiedz
Jeżeli spojrzeć na czołówkę (Bitdefender, Tencent, Vipre IS Pro, F-Secure) to silniki Bitdefendera mają się dobrze. Co prawda silnik to nie wszystko, ale to jednak podstawa.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
(16.11.2017, 08:09)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niby dobrze stoi ale jednak nie jestem do końca przekonany komu wierzyć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj np. padł zupełnie na Keyloggerach...

Możliwe że nie brali pod uwagę keylogerów przy jego bazie zagrożeń.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości