Baidu Spark
#1
Baidu ostatnio szaleje zasypując nas swoimi produktami Smile
Po antywirusie i "przyspieszaczu" przyszedł czas na przeglądarkę - Baidu Spark.
Spark to oparta na Chromium przeglądarka wzbogacona o obsługę gestów myszy, możliwość wykonywania zrzutów ekranu czy wyciszenia dźwięków na stronach WWW.

Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie (wersja angielska):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Zainstalowałem na próbę...bez dodatków, które pewnie bym zainstalował przy normalnym używaniu, chodzi bardzo ładnie - szybko, sprawnie i bez zacięcia....nie wiem, co by było gdybym poinstalował zwyczajowe gadżety. Jak zwykle w większości chińskich programów mamy na czym oko zawiesić podczas instalacji i pracy programu - podczas instalacji pojawiła się ładna "iskierka" na pasku ostępu (może stąd nazwa przeglądarki), którą znamy z programów Kingsoft...potem po instalacji i uruchomieniu przeglądarki otrzymujemy ekran z wesołą animacją na temat konfiguracji i możliwości programu. Całość, mimo charakterystycznego dla programów z Chin cukierkowatego interfejsu, wygląda na dopracowaną, ale to oczywiście tylko pierwsze wrażenie. Kilka własnych screenów poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Naprawde funkcjonalna i stabilna przeglądarka , polecam.
Odpowiedz
#4
A jak z zasobami i dodatkami?...szczerze powiedziawszy nie używam jej, bo ja nie bardzo jestem "chromowy" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Cały Chrome Web Store jest do dyspozycji , wszysko działa jesli chodzi o bezpieczeństwo ,typu BTL, Ghostery , No Script, ZenMate.
U mnie zużywa około 30-40 % mniej ramu niż Chrome. A mam tylko 1,5 G, to jest to ważne .
Taki ogólny pogląd laika. Chromowatympolecam Wink
Odpowiedz
#6
Ciekawie to wygląda... tylko widzę jeden problem, a mianowicie bazowanie na starej wersji.
Pobrałem i widzę, że bazuje na wersji Chrome 26... a stabilna to teraz 33. Różnice są jednak spore, jestem z tym na bieżąco i nie wiem, czy jest sens rezygnować z tylu rzeczy w Chrome (sporo dotyczących bezpieczeństwa)...

EDIT:
Używanie starej wersji flasha, w tym wypadku 11.8.800.115 to też niezbyt dobra wiadomość.
Ciekaw też jestem, czy to odmiana pepperflash sandboksowana przez chrome, czy osobna.
Odpowiedz
#7
Baidu Spark wprowadza sporo zmian , zwłaszcza silnik ze starego chroma na Chromium 37.0.1988.0 czyli wersja z 12 maja. Wielki PLUS wg mnie.
Dla zainteresowanych do poczytania :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Warto Idea
Odpowiedz
#8
Krótko miałam w systemie tą przeglądarkę, jednak nie odpowiada mi to, że nie jest kompatybilna z rozszerzeniami do Google Chrome, oraz ma wbudowanego klienta torrentów...

Można go w niej jakoś wyłączyć lub odinstalować?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości