Jaki czyściciel śmieci na tę chwilę polecacie?
#1
Cześć, jaki czyściciel śmieci na tę chwilę polecacie? Zamiast ccleanera czy odkurzacza? Do czyszczenia rejestru i innych śmieci, System: Win8x64bit
Odpowiedz
#2
DiskMax. Do rejestru nie znajdziesz nic lepszego od CCleaner''a. No i polecam używanie programów typu Total Uninstall czy Revo Uninstaller, zadbają o porządek w rejestrze i poza w przypadku usuwania programów, gier.
Sandboxie
Odpowiedz
#3
Wedrowycz napisał(a):Do rejestru nie znajdziesz nic lepszego od CCleaner''a.

Nie byłbym pewny Wink CCleaner nie wyłapuje wszystkiego. Ja używam dodatkowo Auslogics Registry Cleaner. Całkiem niezły jeszcze jest Wise Registry Cleaner.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę również płatny soft, to jv16 PowerTools.
Odpowiedz
#4
Jeśli ktoś lubi ryzykować, to owszem - są ''lepsze'' Wink Miałem dosyć niemiłe doświadczenia z Wise Registry Cleaner''em, także odradzam [skończyło się na przywracaniu systemu] . CCleaner jest pod tym względem ostrożniejszy. Poza tym stosowanie takich programów jest według mnie bez sensu, lepiej przyzwyczaić się do wspomnianych ''wspomagaczy'' dezinstalacji i na bieżąco usuwać zbędne wpisy w rejestrze.
Sandboxie
Odpowiedz
#5
Rejestr można też zawsze wyczyścić "ręcznie" Wink
A co do "wspomagaczy" deinstalacji, to nie należy używać ich w przypadku aplikacji zabezpieczających - tę zasadę warto sobie zapamiętać, bo później możemy mieć sporo problemów.
Odpowiedz
#6
CCleaner jest bezpieczny przy czyszczeniu rejestru, bo po prostu nie szuka w całym rejestrze...robi to tylko w części dotyczącej konkretnego użytkownika...reszta jest nieruszona, co nie daje pełnego efektu, ale z drugiej strony nie ma zgubnego wpływu na integralność rejestru...u większości Smile Stosuję go do codziennych porządków, ale jeśli robię jakieś bardziej gruntowne - okresowe lub po jakimś usuwanym sofcie - to posiłkuję się Auslogics Boost Speed (kiedyś było promo na pełną wersję 4), a z darmowych i wciąż osiągalnych - Vit Registry Fix, Eusing Free Registry Cleaner i Online Solutions Privacy Cleaner...do "zadań specjalnych" w rejestrze jak zwykle Regseeker i ERUNT.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Od siebie polecam:

PrivaZer, Eusing Cleaner, Anvisoft Cloud System Booster.Aktualnie tych 3 używam i np. brakowało mi jakiejś dll do uruchiemia i programy naprawiły systemSmile
Dobre są jeszcze: Wise Care 365 i Registry First, ale z tym ostatnim trzeba uważać. Właściwie to z prawie każdym programem do czyszczenia systemu należy być ostrożnym.

Eusing Cleaner oprócz czyszczenia systemu, defragmentuje również rejestr, który wpływa na wydajność systemu. Przyspieszenie będzie o kilka procent, ale na szybkim kompie możesz tego nie zauważyć.

Możesz jeszcze zajrzeć na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
ciekawe zestawy, a jaki defragmentator dysków używacie?
Odpowiedz
#9
Auslogics Registry Cleaner
BleachBit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z płatnych polecam
WinTools.net.Pro
Odpowiedz
#10
Do czyszczenia polecam jetclean, oraz WiseCare 365, a do defragmentacji Auslogics Disk Defrag.
Odpowiedz
#11
lukmaciej napisał(a):ciekawe zestawy, a jaki defragmentator dysków używacie?

Ja mogę polecić Defraggler.
Odpowiedz
#12
Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. Zastanawiam się czy używanie defragmentatora ma sens. Czytałem gdzieś że przez plik wymiany takie operacje maja sens na krótka metę. Czytałem to bardzo dawno. Kompletnie nie orientuje się w temacie i za konkretne odpowiedzi z góry dziękuj. Widzę że sam ktośtam korzysta z defragmentatora więc coś musi być na rzeczy.
Odpowiedz
#13
Mimo wszystko uważam, że najlepiej "ręcznie" - oczywiscie o ile wiemy o co chodzi.
Pewne programy są wrazliwe na automaty i moze z tego wyjść więcej szkody niż pożytku.
CC Cleaner jest w miarę bezpieczny. ... no i moduł w Webroocie.
Odpowiedz
#14
Od zawsze korzystam z defragmentatorów...znaczy od nastu lat i nie uważałem ani nie uważam, że to rzecz zbędna lub niepotrzebna wręcz. Kiedyś system i programy zajmowały mało miejsca (Win 98 po własnej instalacji koło 160 MB lub mniej), ale zasoby pamięci i dyskowe były znacznie mniejsze, ich możliwości techniczne tez były znacznie słabsze więc wszelka optymalizacja miała sens. Pewnie, że sprzęt przyspieszył, co pozwalało części użytkowników zrezygnować z zabiegów konserwacyjnych tych codziennych, jak i bardziej gruntownych, ale wychodziłem i wciąż wychodzę z założenia, że na coraz większy bałagan w komputerze jedynym rozsądnym rozwiązaniem wcale nie musi być zorganizowanie większego śmietnika czyli powiększanie pamięci, dysków i szybkości procesora. Po prostu chodzi o zwykły porządek, a nie burdel.
Ludzie mało uwagi do tego teraz przywiązują, rozpowszechniając poglądy, że konserwacja, czyszczenie plików, rejestru to strata czasu, bo efektów brak, a jeśli już są to tylko te złe...bzdury! Im większy porządek na dysku i im większy ten funkcjonalny stworzony przeze mnie samego poprzez odpowiednie katalogowanie danych, tym łatwiej mi i maszynie to wszystko ogarnąć.
Defragmentacja może nie mieć sensu na dyskach USB czy SSD, gdzie jest wręcz zabraniana...na normalnych talerzowych ma wg mnie jak najbardziej. Mój stały i wypróbowany zestaw do defragmentacji od lat (Win XP i 7) to Ultimate Drefrag Free, WinContig i PageDefrag.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
ichito napisał(a):Defragmentacja może nie mieć sensu na dyskach USB czy SSD, gdzie jest wręcz zabraniana...na normalnych talerzowych ma wg mnie jak najbardziej.


Dla ścisłości: na SSD nie jest zabraniana, ale najlepiej to robić systemowym defragmentatorem, bo on wtedy robi tylko TRIMowanie (i dlatego trwa to.. cyk i już).
Odpowiedz
#16
Ja ze swojej strony polecam Ashampoo Winoptimizer, ma świetny defragmentator dysków, oraz WashAndGo 2013 - Nie wiedziałem jak dużo zbędnych plików można usunąć z systemu. Oba programy można znaleźć w gazetachSmile
Odpowiedz
#17
Ja aktualnie używamDefraggler,Ccleaner,Odkurzacz->jedyne bezpieczne rozwiązanie. Swojego czasu używałem Tuneup Utilities ale z wersji na wersję jest coraz gorzej zamiast lepiej (wersja 2008 dla mnie była najlepsza- nie integrowała się z systemem, i nie robiła w nim za przeproszeniem burdelu). Ashampoo Winoptimizer też używałem, pewnego razu wysypał mi system (mimo iż sam ręcznie wybierałem co ma zostać wyczyszczone- po tym incydencie zraziłem się do niego :E).
Odpowiedz
#18
Używałem wielu takich narzędzi kiedyś np ceniłem sobie bardzo SystemMechanic czy norton utilities aż czegoś nie spierdzielił Wink
Generalnie na tą chwilę posiadam CCleaner, Auslogisc BoostSpeed, TotalUninstall, oraz programy wise to są moje sprawdzone tematy Smile

Co do defragmentacji Auslogisc Disk Defrag Pro Grin wymiata
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#19
ichitoczyli jednak polecasz ccleanera? Bo właśnie sugerowałem się Twoją wypowiedzią na temat tego, że ten program jest szpiegiem czy coś w tym rodzaju. Więc jednak polecasz ccleaner?
Odpowiedz
#20
Ode mnie: CCleaner, ATF, TFC, nic więcej jak ma system długo pochodzić Wink

Właśnie mi sięniedawno zachciało testować inne Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości