Wybór smartphone'a
#1
Witajcie!

Panowie, potrzebuję porady Smile

Stoję przed zakupem nowej słuchawki dla mojego taty. W grę wchodzi w zasadzie tylko Samsung (jest do niego mocno przyzwyczajony).
Użytek typowy jak dla tego wieku Wink , zero gier, pakiet biurowy non-stop, dość sporo korzysta z internetu (głównie przeglądanie www, poczta, komunikatory), od czasu do czasu zrobi jakieś zdjęcie.
W sumie do niedawna wybór był dla mnie dość oczywisty - SG III (na S4 niestety nie pozwala budżet...).
Jednak po wstępnej premierze S4 Mini na chwilę się zawahałem... Który z tych smartfonów wybralibyście dla siebie?
Jako w pełni zadowolony użytkownik SIII chyba nie będę zbyt obiektywny, zatem wszelkie sugestie są mile widziane.
Z góry wielki dzięki i serdeczne pozdrowienia dla Was Wszystkich Beer
Odpowiedz
#2
Jeśli pakiet biurowy to lepiej coś z Windows Phone.
Odpowiedz
#3
Jeżeli musi koniecznie być Samsung, to niestety Windows Phone odpada, bo ta firma raczej olewa tą platformę (jest tylko Ativ S).
Poza tym, przy WP najlepszym wyborem jest i chyba zawsze będzie Nokia - mapy, multum softu od nich itd.

Gdybym miał wybierać między GS3 a GS4 Mini to wybrałbym jednak mini - o wiele bardziej kompaktowy, więcej RAM, a przy innych rzeczach bardzo podobnie.
Jedynie ekran może być gorszy jeżeli ma pentile, bo nawet przy qHD będzie to nieco widoczne. Na GS3 przy HD o wiele mniej.
Odpowiedz
#4
Lumia 820/920 ,jak nie gra to WP będzie świetny do tego skydrive i dostęp do plików wszędzie gdzie jest internet.
S3 cudowny nie jest mimo 4 rdzeni i 1GB ramu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Miquell napisał(a):W grę wchodzi w zasadzie tylko Samsung

Najlepszy możliwy wybór Cool
Miquell napisał(a):W sumie do niedawna wybór był dla mnie dość oczywisty - SG III (na S4 niestety nie pozwala budżet...).
Jednak po wstępnej premierze S4 Mini na chwilę się zawahałem... Który z tych smartfonów wybralibyście dla siebie?

Jeżeli S4 odpada, to ja bym brał S3 i wiele się nie zastanawiał.
Sam mam S3 i jestem mega zadowolony a Android to chyba obecnie najlepsza platforma mobilna.
Niestety WP to kastrat jeżeli chodzi o możliwości personalizacji a dostępność aplikacji na tę platformę też nie powala.
Conor29134 napisał(a):Lumia 820/920 ,jak nie gra to WP będzie świetny do tego skydrive i dostęp do plików wszędzie gdzie jest internet.
S3 cudowny nie jest mimo 4 rdzeni i 1GB ramu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podchodzę z ogromną rezerwą do takich opinii, bo te opowieści o zacinaniu się i powolności Androida na S3 można między bajki włożyć.
Oczywiście, że TouchWizUI nie jest tak wydajne jak HOLO ale nieprawdą jest, że jest ociężały tak jak chociażby Sense.

Ponadto Android również oferuje pełną synchronizację poprzez Google Drive, Google Docs, Kalendarz itd.
Odpowiedz
#6
@Ktosiu nie pisz ze WP to totalny kastrat. Wielu osobom wystarcza, a do biura może być nawet lepszy dzięki MS Office w wersji mobilnej. Tam przynajmniej jest szybko nawet na tanich urządzeniach np.3x tańszych niż taki GS3. ;-)

Aha, no i to ciągle plastik :-P
Odpowiedz
#7
lukasamd napisał(a):@Ktosiu nie pisz ze WP to totalny kastrat.

Łukaszu, nigdzie nie napisałem, że WP to totalnykastrat, tylko że jest wykastrowany z opcji personalizacyjnych Wink
lukasamd napisał(a):Aha, no i to ciągle plastik :-P

Ale jaki plastik! Cool
Odpowiedz
#8
Zdecydowane - senior dostanie poczciwą SIII-kę Cool
Decydują finanse - SIII po ostatecznej rozmowie z konsultantem wyrwę za 1 zł, cena S4 Mini u polskich operatorów to póki co wielka niewiadoma.
Szkoda trochę, że nie ma paru bajerów, jakie ma Mini (m.in. Air Gesture), ale SIII to wciąż przyzwoity kawałek plastiku Cool
Dzięki za wszystkie uwagi Beer
Odpowiedz
#9
Miquell napisał(a):Zdecydowane - senior dostanie poczciwą SIII-kę Cool
Decydują finanse - SIII po ostatecznej rozmowie z konsultantem wyrwę za 1 zł, cena S4 Mini u polskich operatorów to póki co wielka niewiadoma.
Szkoda trochę, że nie ma paru bajerów, jakie ma Mini (m.in. Air Gesture), ale SIII to wciąż przyzwoity kawałek plastiku Cool
Dzięki za wszystkie uwagi Beer

AirGesture GS3 ma dostać w aktualizacji i kilka innych bajerów z GS4 też Wink
Odpowiedz
#10
Ktosiu , jako zadowolony uzytkownik SIII, z niecierpliwością czekam na tę aktualizację Wink
Tyle, że gdzieś czytałem, że akurat AirView i AirGesture nie będą dostępne dla "trójki" Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Wszystko się może zmienić Wink
A i zawsze można poszperać po XDA Smile
Odpowiedz
#12
[quote="ktośtam"] Wszystko się może zmienić Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości