Jaki antywirus wybrać?
#1
Witam.
Mam zainstalowanego Avast! Free Antivirus i zastanawiam się nad zmianą antywirusa na jakaś płatną wersję.
Używam laptopa do przeglądania internetu, zakupów i od czasu do czasu pobiorę jakiś plik i czy jest sens płacić za oprogramowanie czy Avast! wystarczy?
Brałem pod uwagę Kaspersky`iego, Nod32, Norton`a i G Data.
Czy któryś z tych antywirusów będzie zamulał system lub spowalniał internet?
Jeśli już wiebierać to wersję Internet Security czy samego antywirusa?

Laptop:
Intel Pentium B960
8GB Ram
Windows 8 x64
Odpowiedz
#2
Arteey napisał(a):Czy któryś z tych antywirusów będzie zamulał system lub spowalniał internet?

W porównaniu z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- każdy, ponieważ każdy z nich działa na zasadzie ściąganych sygnatur, z którymi porównuje pliki istniejące/ściągane na komputer.
Więcej tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy sam Avast wystarczy? - jeśli używasz kompa z głową - TAK
Wersja IS jest zawsze bardziej rozbudowana - tutaj musisz się zastanowić czego Ci potrzeba. Ja korzystam w WebrootComplete z synchronizacji, backapu, tuningu, piaskownicy, menedżera haseł, ochrony smartfona i paru innych funkcji. Jeśli tego nie potrzebujesz - nie płać dodatkowo. Pamiętaj, że każda funkcja czy program posiada mniej lub bardziej dopasowany darmowy zamiennik. Jeżeli nie jest to oprogramowanie w firmie - mozna korzystać z darmowych zamienników.
Odpowiedz
#3
Jeżeli jednak nie wiesz co pobierasz, to polecam Norton''a ze względu na ostatnie wyniki technologii behawioralnej SONAR, Norton Download Insight - który powie czy pobrany plik jest bezpieczny oraz niskie zużycie zasobów. Smile
Odpowiedz
#4
Ja polecam Pande Internet Security 2013 , przy tych parametrach nie powinna ci zwalniać , pozatymjest bardzo skuteczna , możesz sam sprawdzić testy na yuotube , a znajdziesz je w dziale testy video-testy Smile.

Odpowiedz
#5
Havezek, co jak co, ale to avast! już jest lepszym rozwiązaniem niż Panda.
Odpowiedz
#6
PascalHP napisał(a):Havezek, co jak co, ale to avast! już jest lepszym rozwiązaniem niż Panda.


Pascal każdy ma swojego faworyta Wink

Odpowiedz
#7
Ja proponuję wbudowany Windows Defender wraz z zaporą i SmartScreen do tego EMET, MCShield oraz skaner na żądanie Malwarebytes Anti-Malware Free. Do przeglądarki dorzucić WOT oraz Bitdefender TrafficLight. Przy korzystaniu z głową będzie bezpiecznie, a poza tym lekko i darmowo. Pozdrawiam!
Odpowiedz
#8
Arteey napisał(a):Używam laptopa do przeglądania internetu, zakupów i od czasu do czasu pobiorę jakiś plik i czy jest sens płacić za oprogramowanie czy Avast! wystarczy?


Jeśli twoja wypowiedź faktycznie jest szczera. To Avast Free w tym przypadku wystarczy i nie ma sensu płacić za dodatkową ochronę, plus zapora systemowa. Dla Avast dodałbym Sandboxie, jest to znakomita piaskownica. Wprawdzie Avast posiada piaskownice, ale ja zdecydowanie wolę Sandboxie. Dzięki piaskownicy można swobodnie przeglądać internet, bez możliwości zainfekowania systemu, w razie trafienia na stronę z malware. W dodatku po zakończeniu każdej sesji możemy wyczyścić nasz paisek, aby skasować to wszystko co w nim się zapisało, przydaje się gdyż wiele śmieci podczas surfowania zapisuje się na dysku Smile

Co do przeglądarki to tak jak kolega wyżej wspomniał: WOT oraz Bitdefender TrafficLight, ja dodałbym jeszcze Ghostery i Adblock. Na operze Trafic Light nie działa.

Podstawa to skanery na rządanie: Malwarebytes Anti-Malware Free i Hitman Pro, przy czym w Hitmanie podczas przeprowadzania skanu nie mamy możliwości usunięcia zagrożeń ( opcja tylko skan, bez instalacji. ) Tylko pełna wersja usuwa szkodniki. Ale jako narzędzie sprawdzające system jest świetne.

Co do pobieranych plików, to najlepiej programy i inne aplikacje pobierać ze znanych źródeł. Jest pewien bardzo popularny portal z darmowym oprogramowaniem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wtedy mamy pewność, że ryzyko zainfekowania, podczas instalacji programu ze znanego źródła jest minimalne. Trzeba też pamiętać, że wersje freeware, mają ukryte w swoich instalatorach różne niepożądane obiekty , typu paski, modyfikacje strony startowej itp. dlatego instalując taki program należy podczas instalacji odznaczać te zbędne elementy.

Gdy trafi nam się jakiś nieznany plik, możemy łatwo go sprawdzić za pomocą multiskanera internetowego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do przechowywania danych do logowania w ulubionych witrynach polecam dodatek do przeglądarki Lastpass.

A do zabezpieczenia pamięci przenośnych BitDefender Immunizer - Program ten blokuje funkcje AutoRun na komputerze, dyskach USB jak i wszelkich innych urządzeniach.

I to wszystko Smile

Jeśli jednak zdecydujesz się na komercyjny program, to polecam Norton IS.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości