Pendrive (4-8GB)
#1
Znacie jakąś solidną, godną polecenia konstrukcje, którą można używać jako ''sejf'' dla haseł + jakiś ważnych, poufnych notatek? Będę chciał na nim utworzyć zaszyfrowany kontener z danymi (TrueCrypt) i montować go do laptopa, za każdym razem, gdy będę chciał skorzystać z haseł (na dysku lokalnym w ogóle ich nie zamierzam trzymać).

Do tego oczywiście zrobie kopie zapasową na jakimś innym nośniku - spokojnie wystarczy mi 4GB, pewnie wystarczyłby i 1GB, ale w sklepach nie znalazłem tak małych nośników, więc myślę, że 4-8GB jest rozsądnym rozmiarem.
Odpowiedz
#2
Dokładnego modelu Ci nie podam ale spróbuj pancerniaki od firmy Patriot. Świetne penki Smile
Odpowiedz
#3
Jedno generalne pytanie - żywotność takiego sprzętu? Warto pakować się w te wszystkie jak to nazwał Waves97 - pancerniaki? Czy zwracać uwagę na szybkość odczytu/zapisu, gdy szukam pendrive''a do takich, a nie innych zastosowań?
Odpowiedz
#4
1. Jakie cię interesuje USB? 2.0 czy 3.0?
2. Czy ważna jest prędkość zapisu?

P.S. Nie kupuj Xporter USB 2.0 - Xporter Rage - miałem i potwierdzam (wyszło w praniu) że potrafił gubić dane przy zapisie, np. tylko część zdjęcia - reszty brak.

Natomiast polecam Supersonic USB 3.0 - Supersonic Rage XT - pojemności 32 i 64GB i pełna prędkość zapisu na USB 2.0 ok 30MB/s - 5lat gwarancji

Supersonic USB 3.0 - Supersonic Boost XT - 8-64GB - prędkość zapisu wersji 16GB USB 2.0 ok. 17MB/s - 5lat gwarancji


Mam jeden i drugi, polecam tego Rage 3.0 32GB - bo świetny zapis - do częstych zapisów bardzo wydajny.

Pojemności nigdy za mało, mi też 32GB wydawało się dużo, a już połowa zapełniona Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
tommyklab napisał(a):1. Jakie cię interesuje USB? 2.0 czy 3.0?
2. Czy ważna jest prędkość zapisu?


1. Obojętnie.
2. Jak wyżej.

Jak powiedziałem - chcę tego używać do przechowywania haseł - nie wiem czy w takim wypadku USB 3.0 czy szybko prędkość zapisu jest ważna. Chyba nie. (Jest?)
Odpowiedz
#6
Aaaa, jak tylko do haseł to może coś takiego?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2 sztuki sobie kup, będzie na kopię (albo jedna inna druga inna) Smile

Penków jest od zaj... nie bierz tylko kompletnej tandety bezfirmowej Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
Witam,

Mam pytanie czy jest ktoś mi wstanie odpowiedzieć jakie prędkości ma ten klucz ale na USB2.0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zapis i odczyt jeśli jest mi ktoś to sprawdzić bo posiada taki klucz.

Poprzednik ma dobre zapisy i odczyty wiec teraz chciałbym nowa wersje kupić o pojemności 32 GB

Będę wdzięczny za odpowiedz.
Odpowiedz
#8
porke napisał(a):Witam,

Mam pytanie czy jest ktoś mi wstanie odpowiedzieć jakie prędkości ma ten klucz ale na USB2.0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zapis i odczyt jeśli jest mi ktoś to sprawdzić bo posiada taki klucz.

Poprzednik ma dobre zapisy i odczyty wiec teraz chciałbym nowa wersje kupić o pojemności 32 GB

Będę wdzięczny za odpowiedz.


Mam taki (32GB) i korzystam na USB 2.0:
Odczyt ok. 32-36MB/s
Zapis ok. 22-29MB/s

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości