Komputer głównie pod CAD - Wydzielone
#1
Witam. Proszę o pomoc w konfiguracji zestawu komputerowego głownie pod zastosowanie programów CAD typu Inventor, Solidworks. Ułożyłem już sobie taką wstępna konfiguracje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i chciałbym zapytać czy będzie ona w miarę dobra? Myślę tez o zmianie karty graficznej na PNY NVIDIA Quadro 600 lub AMD FirePro V4900 typowe pod zastosowanie CAD. Co o tym myślicie?
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#2
Tutaj trochę podobnych zestawów (grafika/DTP/video):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
Jako punkt odniesienia polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Co prawda zestawy tam podawane są tam często dość kosmiczne ale można się zorientować co poleca autor softuSmile JEśli będziesz chciał korzystać z najnowszych wersji oprogramowania i pracował nad dużymi projektami to żaden komputer nie będzie zbyt szybki i po prostu weź na co możesz sobie pozwolić. Ważne też będzie dbanie o stan systemu.
Odpowiedz
#4
Dzięki za poradę. Opłaca się ładować karty graficzne quadro 600 lub ati firepro v4900 które są typowo pod cadzamiast zwyklej msi gtx 650?
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#5
messier napisał(a):Dzięki za poradę. Opłaca się ładować karty graficzne quadro 600 lub ati firepro v4900 które są typowo pod cadzamiast zwyklej msi gtx 650?

Tam jest raczej kwestia co będziesz robił chyba. Zobacz na czym operują funkcje z jakich możesz korzystać. Większość kart zapewnia akcelerację Opengl, chyba tylko do czegoś specjalnego trza lepszych kart. Wiadomo tam główną siłą są sterowniki, bo są specjalnie pisane. Ja tam się słabo w tym orientuje.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości