MSE+OA / NANO AV+OA / COMODO AV+FW OS
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium 64bit SP1

Zastosowanie:
Gry (STEAM+ORIGIN), Blender, Gimp, FL Studio, komunikacja WTW, dosłownie kilka www tematycznych (gry, sport, tutoriale). Zero crackow, witaminek itp. Czasami facebook.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
AMD Phenom II X6 1100T
8GB DDR3 1333Mhz 1.5V CL 9
PLEXTOR M5S
RADEON HD7850

Zastanawiam się nad:
a) MSE + ONLINE ARMOR FREE +
b) NANO Antivirus BETA + ONLINE ARMOR FREE
c) Comodo AV + FW systemowy
d) Comodo CIS
e) Avira Free + ONLINE ARMOR FREE (pod warunkiem, że da się ominąć wyświetlanie reklam)

Firefox + AdBlock Plus + NoScript

Dostawcą łącza jest TALK-TALK (United Kingdom) czy warto zastosować OpenDNS ? Sporo gram ON-Line w Quake Live / CS 1.6 / Enemy Territory itp.

Dlaczego NANO Antivirus ? bo widzę, że wykrywalność ma podobną do MSE, ale jest trochę bardziej rozbudowany. Nie przewiduje nigdy na moim SSD/HDD crackow, torrentow, witaminek itp.

Czy nadal korzystać z programu Windows Live Mail 2012 czy lepiej przez www sprawdzać pocztę ? Konta e-mail nie podawałem nigdzie oprócz allegro/ebaya o sklepów on-line, do rejestracji na stronach mam innego e-maila.

Przedewszystkim zależy mi na darmowych rozwiązaniach, które nie wyświetlają żadnych reklam nakłaniających do wykupienia wyższych wersji. Przed Comodo trochę się obawiam, wpadka z certyfikatami, ponadto nie bardzo podoba mi się, że mogą przejąć kontrolę nad moim kompem przez GeekBuddy czy jak to się nazywa.

Rozwiązania chmurkowe typu Panda Cloud, Baidu itp. nie interesują mnie.
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem wystarczy MSE + Zapora systemowa. Dodatkowo Sandboxie, świetna piaskownica. Ja używam do przeglądania internetu, po zakończeniu kasuję zawartość i nie mam śmieci i żadnego przypadkowo ściągniętego syfu. Nieodzownymi programami będą też skanery na żądanie: MBAM i Hitman Pro (tylko skan). Dodatki do przeglądarki: AdBlock Plus, NoScript, Ghostery, Bitdefender TraficLight. I Lastpass do przechowywania haseł do ulubionych portali.
Odpowiedz
#3
Sandboxie po jakims okresie wyswietla reklame i przypomnienie. Wlasnie po to OA FREE - Firefox -> RunSafer.
Odpowiedz
#4
To tylko komunikat, w dodatku nieuciążliwy, więc warto poczekać te 5 sekund.
Odpowiedz
#5
mroczny.ksienciu napisał(a):Sandboxie po jakims okresie wyswietla reklame i przypomnienie. Wlasnie po to OA FREE - Firefox -> RunSafer.

Widzę, że raczej jesteś świadomym użytkownikiem, więc jeśli działa to bym nie zmieniał zestawu. Uzupełnił przeglądarkę o Bitdefender TraficLight, przełączył wtyczki na żądanie + jak kto woli co było wymienione wyżej. Uzupełnił zabezpieczenie systemowe przez EMET (nie ustawiaj na maksa, tylko zalecane bo są problemy z grami, maksymalne można dać indywidualnie na programy: przeglądarka, pdf, word, java, flash itp. - na forum jest temat), jeśli korzystasz z konta admina to UAC na maksa, obecnie już tak nie sypie komunikatami jak kiedyś.

Nie widzę problemu przy korzystaniu z programu pocztowego. Jeśli poczta umożliwia to uwierzytelnienie dwuskładnikowe można włączyć.

Mieć na komputerze skaner na żądanie: MBAM (pamiętaj wybrać wersję darmową w czacie instalacji), Hitman też może być i zwykle wykonać przynajmniej raz w miesiącu albo w razie podejrzenia skan.

Hasła możesz przechowywać za pomocą wyżej wymienionego programu, albo jak cenisz jeszcze większe bezpieczeństwo to u siebie na kompie w programie Keepass.

Wykorzystuje Windows do podobnych celów z nastawieniem na granie i komunikator aby pogadać - brak problemów od początku.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości