Program blokujący dostęp do danych
#1
System operacyjny:
Win7

Zastosowanie:
Zakupy, Gromadzenie poufnych danych

Z racji zawodu posiadam poufne dane, które musze także od czasu do czasu transportowac na dyskach przenośnych i pendriveach. Poszukuję programu, który będzie chronił foldery hasłem dosępu unimozliwiając podgląd/kopiowanie etc. Zależy mi na programie z intuicyjnym i przejrzystym menu, program powinien działac także na urządzeniach mobilnych.
Będę wdzieczny za sugestie.
Odpowiedz
#2
Sama ochrona hasłem to żadne zabezpieczenie dla poufnych danych.
Możesz wykorzystać nawet zipa/7zipa i robić archiwa (niekoniecznie z kompresją) szyfrowane AESem.
Jeżeli masz na myśli urządzenia mobilne w sensie notebook, to jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby TrueCrypt i przenoszony kontener.
Odpowiedz
#3
Myślę, że mogę spokojnie zaproponować TrueCrypt, a powodów są trzy na wejściu:
- tworzy szyfrowane kontenery, które można przenosić na pendrakach, kopiować jako całe pliki, a zawartość jest niewidoczna do momentu podłączenia
- kontenery są chronione hasłem i tym samym dostępne tylko dla osoby znającej to hasło
- TC można zainstalować na dysku przenośnym podłączanym w razie potrzeby, żeby nawet nie sugerować postronnej osobie jakiejś, że mamy program do szyfrowania
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości