Dobry Firewall na słaby komputer
#1
System: Windows xp
Procesor: AMD 1,8 GHz
Ram: 1GB

Potrzebuje dobrego firewall''a na mój stosunkowo słaby komputer (ma przeszło 8 lat). Słyszałem, że windows xp ma kiepską zaporę więc stąd moja prośba o dobór czegoś lepszego, najlepiej darmowego.
Odpowiedz
#2
Z darmowych mogę Ci polecić: PrivateFirewall lub PCTools Firewall
Odpowiedz
#3
Ale czy np. PrivateFirewall nie będzie zbyt mocno obciążał mojego komputer?
Odpowiedz
#4
jest nieodczuwalny dla systemu , najlepszy darmowy firewall
Odpowiedz
#5
Ambient napisał(a):Z darmowych mogę Ci polecić: PrivateFirewall lub PCTools Firewall

To będzie bardzo dobry wybór...PC Toolsy nie są rozwijane oficjalnie, ale nie ma to znaczenia w praktyce...wiele zapór na XP przestało być rozwijanych i wciąż dobrze się sprawdzają. Ludzie siedzą na zaporach sprzed 7-8 lat albo i wcześniej nawet i nie zamierzają tego zmieniać...przykład Kerio 2.1.5 (ostatnia darmowa wersja), NetVeda czy Filseclab. Dwa na początku wymienione są lekkie, mają dobrą konfigurację wstępną założoną, bardzo przyzwoicie poukładany moduł HIPS, są darmowe no a PCToolsy są po polsku dodatkowo. Możesz spróbować OA Free, ale on potrafi nieco zaciążyć na systemie...baza AntiMalware Network z którą jest połączony stale daje o sobie znać na słabszych maszynach. jeden z laptoków u mnie w domu jest podobny w wydajności - nawet nieco słabszy - i czułem na nim OA. Teraz jest Privatefirewall...jest lżejszy niż OA i tez posiada tryb uruchamiania aplikacji z ograniczonymi uprawnieniami, co znacznie podnosi bezpieczeństwo systemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
OK to chyba zdecyduje się na PrivateFirewall. Tylko teraz pytanie czy ta zapora wymaga konfiguracji, jeśli tak to jakiej? Czy pozostawić ją na ustawieniach domyślnych?
Odpowiedz
#7
Niedawno pisałemArtoorem który testował PrivateFirewall i nie wygląda to tak różowo .Mianowicie PrivateFirewall nadal nie blokuje programów jeśli im spróbujesz zablokować dostęp do internetu Sad.
Odpowiedz
#8
Jakich nie blokuje?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Sorgi napisał(a):Niedawno pisałemArtoorem który testował PrivateFirewall i nie wygląda to tak różowo .Mianowicie PrivateFirewall nadal nie blokuje programów jeśli im spróbujesz zablokować dostęp do internetu Sad.


Wlasnie sprawdzilem blokujac MBAM''a, HitmanPro i Google Chrome. Odcielo internet. Ogolnie to bardzo polecam ten firewall z uwagi na skutecznosc i lekkosc. Dodatkowo ochrona przed keyloggerami, screenloggerami [dziala rowniez na 64 bitach]itp.. Jedyny minus, dla niektorych, to brak spolszczenia.
Sandboxie
Odpowiedz
#10
O to ciekaw Nowicjusz a jak ustawiałeś że Ci zablokował bo np ja dałem na deny tak zrobił też Artoorem i nie blokowało liska ,Internet Explorer
Odpowiedz
#11
Dyskutancie, a wiec tak:
zakładka Applications -> prawy klik na interesujacy nas program -> Set All Rules to Deny Traffic
...i powinno hulać Smile

Internet Explorer i Firefox''a też blokuje, przynajmniej u mnie, tj. Win7 x64.
Sandboxie
Odpowiedz
#12
Wedrowycz napisał(a):Dyskutancie, a wiec tak:
zakładka Applications -> prawy klik na interesujacy nas program -> Set All Rules to Deny Traffic
...i powinno hulać Smile

Internet Explorer i Firefox''a też blokuje, przynajmniej u mnie, tj. Win7 x64.

Tak z ciekawości na szybko sprawdziłem jak to wygląda u mnie, też na Win7x64. Tą samą metodą IE9: blokuje, Skype: blokuje, Opera: blokuje tylko strony https.Specjalistą nie jestem ale wydaje mi się, że po porostu trzeba dodać odpowiednie reguły, a wtedy dostęp do neta będzie zablokowany również w przypadku Opery.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#13
A ja polecam ZoneAlarm FREE Firewall Smile
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#14
Ja również polecam ZoneAlarm FREE Firewall. Używam od dłuższego czasu i zero problemów, nie jest odczuwalny na dość "leciwym" notebooku. Dodatkowo posiadam Webroot SecureAnywhere Antivirus 2013.
Odpowiedz
#15
Ja również polecam PC tools firewall leki i skuteczny Smile
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#16
Miszel...nie kop w starych tematach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
ichito napisał(a):Miszel...nie kop w starych tematach.

Ok przepraszam już dziś warna dostałem za odkopy w prezencie od Eugeniusza Smile
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości