Laptop dla rodziców do 2000 zł
#1
Witam

Mam problem z wyborem komputera przenośnego dla rodziców (50+).

Prosiłbym o pomoc w doborze laptopa ( najbardziej optymalna konfiguracja sprzętowa w przedziale cenowym +/- 2000 złotych ) w oparciu tylko i wyłącznie o sklep komputronik .

Sprzedawca zaproponował następujące modele:

Samsung SERIES 3 (NP355E5C-A04PL)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ASUS R500VJ-SX121H

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skłaniam się głównie przy wyborze ASUS R500VJ-SX121H. Co o nim myślicie ? Warto ? Czy jest jakaś lepsza alternatywa ?

Główne zastosowanie.
Laptop wykorzystywany głównie do przeglądania stron internetowych (portale społecznościowe), oglądanie filmików na YT, słuchanie muzyki, rozmowy przez SKYPE. Znając życie z laptopa będę częściej korzystał ja niż moi rodzice, a więc także do miarę nowszych gier, oglądania filmów HDCraze . Jednym słowem laptop wielofunkcyjny.

Rozmiary.
Jakiej wielkości matryca byłaby dla Ciebie odpowiednia? EKRAN 15" LUB WIĘCEJ.

Oczekiwania.
Uniwersalny "rodzinny" laptop, z możliwie najlepszą konfiguracją sprzętową (najlepszy procesor i najlepsza karta graficzna - dysk 250 GB w zupełności wystarczy) w kwocie +/-2000 zł ze sklepu komputronik. Ważne żeby był to zakup przyszłościowy. Obudowa laptopa najlepiej w kolorze jasnym.

Mobilność.
Jak ważna jest dla Ciebie długość pracy na baterii? TAK
Jak bardzo jest ważna waga sprzętu? BEZ ZNACZENIA - NAJLEPIEJ W MIARĘ LEKKI.
Czy zamierzasz go częściej używać w trasie, czy może w domu? DOM
Czy może nad mobilność przedkładasz wydajność? NAJWAŻNIEJSZA WYDAJNOŚĆ.

System operacyjny.
Czy do laptopa/notebooka koniecznie ma być dołączony system Windows? NIEKONIECZNIE - JEŚLI JUŻ TO WINDOWS 8.
Odpowiedz
#2
A nie rozważałeś zakupu zwykłego stacjonarnego ? Kiedyś sam borykałem się z podobnym problemem i wybrałem laptop. Niestety teraz żałuję tego posunięcia, bo używam go wyłącznie w domu. W dodatku za te pieniądze co na niego wydałem miał bym o niebo lepszy stacjonarny. Jeśli zaś z niego mają także korzystać rodzice 50+ to skłaniał bym się ku stacjonarce. W laptopie masz małą matrycę i mogą mieć problemy z czytaniem, a i wzrok na mniejszym ekranie szybciej się męczy. O grach już nie wspomnę tani laptop do gier, możesz zapomnieć.
Odpowiedz
#3
Zakup komputera stacjonarnego na chwilę obecną odpada - ten, który posiadam w domu jak na razie daję radę.
Ponadto rodzice uparli się na laptop, tak więc nie ma o czym gadać - zresztą to im ma w głównej mierze służyć Grin

Opróczkomputronika , w grę wchodzi również alsen .

A co myślicie o tym?

Lenovo IdeaPad Z580A

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lenovo IdeaPad Z580Aczy ASUS R500VJ-SX121H? A może jakiś inny model ?

W ostateczności mogę rozważyć inne sklepy, jeśli udało by się wam znaleźć komputer przenośny, który miałby najlepsze parametry techniczne w kwocie do +/- 2k.
Odpowiedz
#4
brthzzz napisał(a):Znając życie z laptopa będę częściej korzystał ja niż moi rodzice, a więc także do miarę nowszych gier,

Mówiąc wprost, szukam laptopa do grania, ale wierze w cuda ... przy kwocie ~2000 zł.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
buri napisał(a):Mówiąc wprost, szukam laptopa do grania, ale wierze w cuda ... przy kwocie ~2000 zł.

Nie, szukam wielofunkcyjnego (uniwersalnego, przeznaczonego w szczególności dla rodziców) laptopa, który oprócz głównych zastosowań, które podałem w pierwszym poście, umożliwi również dodatkowo odpalenie w miarę nowszych (2010-2012), mniej wymagających gier (co najmniej na średnich detalach).
Nie oczekuję, że za 2000 złotych znajdę "gamingowego potwora" - poza tym laptop będzie przede wszystkim dla rodziców nie dla mnie.

Czekam na wasze propozycje odnośnie pomocy w wyborze komputera przenośnego. Na chwilę obecną jest to Lenovo IdeaPad Z580Aalbo ASUS R500VJ-SX121H .

Gdybym dysponował większym budżetem zdecydowałbym się na Lenovo IdeaPad Y580 (NVIDIA GeForce GTX 660M DDR5 oraz i5-3210M).
Odpowiedz
#6
Jeśli to dla rodziców, to jednak zastanowiłbym się nad matowym wyświetlaczem., gdyż szkoda katować oczy osób starszych.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
A jak ma się sprawa z touchpadem ? Zauważyłem, że w laptopach, które mnie interesują brakuje widocznych przycisków przy płytce dotykowej odpowiadających za LPM i PPM (bodajże przyciski są ukryte na powierzchni gładzika). Niby szczegół (młodym idzie się przyzwyczaić), ale nie wiem czy może to stanowić problem w postaci nieintuicyjnego użytkowania laptopem przez osoby starsze (wyczytałem troszkę negatywnych opinii na ten temat, dlatego chciałbym to zweryfikować czy rzeczywiście jest trudno z obsługą touchpada).

Wprawdzie istnieje rozwiązanie w postaci zakupu myszki albo ... rozważyć zakup laptopa firmy Samsung (sentyment do firmy -zaraz po Logitech Grin heh)
Dlatego dodatkowo kieruję do Was pytanie, z prośbą o pomoc w wyborze laptopa Samsung do +/-2000 złotych.

W dalszym ciągu czekam na wasze propozycje odnośnie pomocy w wyborze komputera przenośnego.

@buri
Czy masz jakiś konkretny model na myśli ?
Odpowiedz
#8
Spośród wszystkich, zaproponowanych modeli laptopów, wybrałem te, które najbardziej przypadły mi do gustu.

Acer Aspire V5-571P - 2 190 zł (ekran dotykowy)
Intel Core i3-2377M
Intel HD 3000
4 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ASUS R500VJ-SX121H - 1 899 zł
i3-3110M (2.4 GHz, 3 MB Cache)
NVIDIA GeForce GT 635M
4 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Samsung SERIES 3 (NP350V5C-S08PL) - 2 199 zł

i5-3210M (2.5 GHz, 3.1 GHz Turbo, 3 MB Cache)
AMD Radeon HD 7670M
4 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Samsung SERIES 3 (NP300E5E-S01PL) - 1 999 zł
i3-3120M (2.5 GHz, 3 MB Cache)
AMD Radeon HD 8750M
4 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Brałem jeszcze pod uwagę następujące komputery przenośne, jednakże ostatecznie z nich zrezygnowałem:

*Samsung SERIES 3 (NP370R5E-S05PL) Garnet Red - 2 099 zł
i3-3110M (2.4 GHz, 3 MB Cache)
AMD Radeon HD 8750M
4 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(brak napędu)

*Lenovo IdeaPad Z580 (59-351751) - 2 199 zł
i3-3110M (2.4 GHz, 3 MB Cache)
NVIDIA GeForce GT 635M
4 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(wysoka cena w porównaniu z ASUS R500VJ-SX121H - zbliżone parametry techniczne)

Zanim, zdecyduję się na zakup laptopa, mam jeszcze trzy, ostatnie pytania:

Co myślicie o "dotykowym" laptopie (Acer Aspire V5-571P) wyposażonym w Windows 8 ? Funkcjonalny dodatek ułatwiający nawigacje w systemie czy raczej zbędny gadżet ?

Który, z powyższych, podanych przeze mnie modeli, najbardziej mi polecacie (uważacie za najlepszy, godny zakupu) ?
Odpowiedz
#9
Ostatecznie wybór padł na Samsung SERIES 3 (NP300E5E-S01PL) . Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.
Odpowiedz
#10
brthzzz napisał(a):Ostatecznie wybór padł na Samsung SERIES 3 (NP300E5E-S01PL) . Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.

Tak naprawdę można było rozmyślać między dwoma Samsungami, bo oferta była dobra. Wcześniej nie znalazłem dokładnego opisu, ale teraz patrząc na szybko to chyba najlepsza oferta - matowy ekran, procesor nie powinien ograniczać karty, która ma zadowalającą wydajność. Ja tam siedzę na ponad 6 letnim sprzęcie i też mi wystarcza ;D
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości