Zestaw zamiast FX
#1
Mam prośbę do Was,

moje przygody z morelami i niedoszłym zestawem z FX''em opisywałem na DP i w osobnym wątku. Dały mi one do myślenia pod kątem grzania się procesora oraz doboru odpowiedniego zasilacza.
Dysponuję nieprzekraczalnym budżetem 1550 zł - i w tej cenie chcę kupić obudowę, zasilacz,procesor, płytę i pamięci (resztę mam)
Co myślicie o poniższej konfiguracji:
1) core i5 -3350P, 3.10 GHZ BoX
2) Płyta ASRock P67 Pro3
3) Pamięci DDR Patriot 8 GB
4) Zasilacz Thermaltake Smart 550W 80
5) OBUDOWA I-BOX ORION 911 BEZ ZASILACZA PRESCOT

Zastanawiałem się cały czas nad tym zmieniać tego FX''a na tego iCore.Biorąc pod uwagę że boxowe chłodzenie do FX jest moim zdaniem dramatyczne i musiałbym je wymienić (czyli koszt ok 100 zł) to koszt samego iCore z boxowym chłodzeniem niewiele przekracza FX''a.
Przyznam szczerze że naczytałem się sporo recenzji tego procesora (Fx) i uważam że wiele z nich jest krzywdzących, bo skupia się tylko i wyłącznie na grach.
Tak więc moje dwa dylematy na chwilę obecną czy zostawać przy FX (który przynajmniej w mojej poprzedniej konfiguracji grzał się niemiłosiernie) - tudzież przechodzić na Intela, oraz to jaką płytę do niego w rozsądnej cenie wybrać.

alternatywne zestaw oparty of FX i nie wiele tańszy od poprzedniego wygląda tak
1) FX-6300
2) Gigabyte GA-970A-UD3
3) Thermaltake Smart SE 530 W
4) Obudowa
5) DDR3 Geil 8 GB
6) chłodzenie SCYTHE KATANA 4
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem ten i5 to dobry wybór. TDP jest 69W vs 95W po stronie AMD, różnica spora.
Poza tym, zalinkuję do pewnego testu, gdzie są wyniki i z tego i5 i z FX-6300:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pomimo 2 rdzeni mniej, Intel wypada lepiej tak w grach, jak i nawet w renderingu.
Do typowych domowych zastosowań to będzie w zupełności wystarczające.

Nie wiem jak jednak wygląda sprawa z BOXowym chłodzeniem nowych procesorów intela. Na pewno ta różnica w TDP no i poborze energii na obciążeniu (a test pokazuje, że jest duża) będzie miała niebagatelne znaczenie.
Odpowiedz
#3
yaslaw napisał(a):1) core i5 -3350P, 3.10 GHZ BoX

Rozumiem, że kartę graficzną masz? Procesor z P jest bez karty graficznej.
5) OBUDOWA I-BOX ORION 911 BEZ ZASILACZA PRESCOT[/quote]
Zastanów się nad tym: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
tak kartę graficzną mam.
Ciekawa ta obudowa..
Odpowiedz
#5
zamiast tego ''plastikowego'' iBOXa mógłbyś wziąć SilentiumPC Brutus Smile
Odpowiedz
#6
Tak, co do obudowy to już zadecydowane przekonaliście mnie Wink


Dodano: 22 kwie 2013, 22:17

Brutus 410 Pure Black AT X/SSD ready/120+120mm be
8 GB 1600MHZ KINGSTON HYPERX CL10 BLU
Thermaltake Smart SE Modular 530W sprawność 80+ Bronze dla 230V 140mm
ASROCK Z77 Pro4-M Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX / VGA / DZW / GLAN / SATA3 / USB3 / RAID / DDR3 / CROSSFIRE) mATX
PROCESOR QUAD CORE I5-3350P 3.10 GHZ BOX s.1155

W tej chwili myślę nad taką konfiguracją - czy taki zasilacz jest Waszym zdaniem ok?
Odpowiedz
#7
weź ramy 2x4gb, dual channel wykorzystaj ;]polecałbym HyperX Grey Edition -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zasilacz ok, weź pod uwagę, że zasilacz w Brutusie montowany jest na dole, więc potrzebujesz co najmniej 50-55cm kabla 8pin dla zasilania CPU, żeby to w miare dobrze wyglądało w obudowie.
Dlatego więc polecam inny zasilacz o długich kablach - OCZ ZS 550W -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


test zasilacza OCZ -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości