Koniec PCTools/Przejście na Norton/Pożegnanie.
#1
Począwszy od dziś, klienci PC Tools Security zostaną poinformowani, że całe portfolio produktów PC Tools, w tym PC Tools Internet Security, Doktor Spyware z AntiVirus i Spyware Doctor z dniem 18 Maja odejdzie na emeryturę.
Decyzja ta została podjęta, aby skupić się na optymalizacji produktów firmy Symantec, aby zapewnić, lepsze rozwiązania dla klientów.
Klienci będą mogli nadal korzystać z istniejących PC Tools produktów, otrzymując stałe wsparcie, przez cały czas aktywnej subskrypcji.
Oznacza to, że produkty Spyware Doctor, Doctor Spyware z AntiVirus i Internet Security nie będą dostępne w sprzedaży oraz nie będzie możliwości odnowienia subskrypcji po tej dacie. Jeśli zdecydujesz się na zakup, będziesz nadal otrzymywać bieżące wsparcie dla klientów i ochronę przed najnowszymi zagrożeniami przez całą długość trwania abonamentu.

UPDATE: Jak się okazało, nowe buildy aplikacji będą nadal wydawane.

SPECJALNA OFERTA PRZEJŚCIA NA NORTON IS DLA UŻYTKOWNIKÓW PC TOOLS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

VIDEO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 18 Maja, prawdopodobnie, będę już zwykłym użytkownikiem na tym Forum.
Chciałem również Wszystkim podziękować za miłe słowa oraz za okazane wsparcie na tym Forum, jak i na oficjalnym Forum.
Pomagać Wam przez te 3 lata, to była czysta przyjemność. Również chciałem podziękować całemu teamowi producenta.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#2
Nie sądziłem, że to tak szybko się stanie...to z miesiąca na miesiąc wydawało się coraz bardziej oczywiste, ale kiedy stało się czymś realnym, to trudno to jakoś zaakceptować. Znika z rynku dobrze znana, ceniona i rozpoznawalna marka...znikają jej produkty, które miały swoich fanów na świecie - myślę o ThreatFire, PCTools FW Plus i SpywareDoctor. Wielka szkoda i tyle.
Mam nadzieję Mikołaj, że będziesz do nas wracał, choć jak sam piszesz, w nieco innym "wydaniu" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Szkoda tak znakomitych produktów - ThreatFire, Firewall Plus oraz cały pakiet Internet Security były naprawdę znakomite. Na nową wersję pakietu IS długo czekałem i się nie doczekałem. Wielka szkoda.
Możemy tylko mieć cichą nadzieję, że technologie tych produktów (szczególnie ThreatFire) zostaną zaadoptowane do produktów spod marki Norton. Choć przyznam, że jest to mało realne.

Dziękujemy Mikołaju za pomoc na forum. Mam nadzieję, że jeszcze z nami pozostaniesz.
...
Odpowiedz
#4
Szkoda, rzeczywiście mam wrażenie, że tracimy coś naprawdę wartościowego. Nie tylko dobre wspomnienia, ale też ciekawe rozwiązania technologiczne. Czy takie są teraz prawa biznesu?

Ichito– ja nie miałem żadnej nadziei...

Gdy tylko się dowiedziałem o przejęciu PCTools przez Symantec, od razu przypomniał mi się film Olivera Stone pt. „Wall Street”. Bezwzględny finansista Gordon Gekko, mistrzowsko zagrany przez Michaela Douglasa, kupuje upadające linie lotnicze. Wykorzystuje więzi łączące syna, który dla niego pracuje jako makler, z ojcem, który jest szefem związków zawodowych w kupowanej firmie, aby przekonać wszystkich, że ma dobre zamiary. Chce zainwestować i postawić firmę na nogi, gwarantując zatrudnienie pracownikom. Kupuje więc tanio przedsiębiorstwo. Ale nie wywiązuje się z niespisanych obietnic, tylko likwiduje firmę, a sprzedając jej majątek osiąga wielkie zyski.

John Rhys-Davies jest jurorem na tegorocznym Off Plus Camera Festival w Krakowie. Młodsi znają go zapewne jako krasnoluda Gimliego z „Władcy Pierścieni”, a starsi może pamiętają z serialu BBC emitowanego w polskiej telewizji w latach 80-tych pt. „Ja, Klaudiusz”, gdzie zagrał Kwintusa Sutoriusa Makrona, prefekta pretorianów.

Dlaczego przyjechał do Polski na raczej niszowe wydarzenie? Taki cytat:

„W Polsce podchodzi się poważnie do filmów, w Hollywood do pieniędzy...”

Mam wrażenie, że cały świat zdominowały pieniądze. Gdzieś przepadła rzetelna wymiana usług między ludźmi, co jest przecież fundamentem naszej cywilizacji. Ostatnio miałem okazję sporządzić dla sąsiada zeznanie podatkowe, które wyceniłem na 40 zł. Z wielką przyjemnością zaproponowałem uczciwą wymianę na 80 jaj kurzych z wolnego wybiegu, które to kury hoduje on na posesji jego matki. Załatwiliśmy to więc w tzw. szarej strefie...

Z wielką nadzieją czytam newsy o sukcesach crowdfundingu. W przypadku PCTools raczej nie ma szans na takie rozwiązanie. Ale jakaś nadzieja się rodzi...

Mikołaj- czekam na Twoją ocenę tego się stało, gdy już nie będziesz związany umową z pracodawcą i będziesz mógł wypowiedzieć się prywatnie. Pewnie i tak wszystkich szczegółów nie będziesz mógł napisać, ale mam nadzieję na w miarę szczery post po 18 maja. Jest to zapewne sytuacja w życiu, którą zapamiętasz na długo...
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#5
Witajcie,

Tutaj trochę jest więcej opisane, to całe zamieszanie Symanteca z PC Tools w artykule "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

" .

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości