CAMP od Google...zastąpi klasyczne rozwiązania?
#1
Google całkiem niedawno poinformowało o powstaniu CAMP (Content-Agnostic Malware Protection)- bazującego na białych i czarnych listach systemie klient-serwer, który z poziomu przeglądarki Chrome zapewniałby bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci - przeglądanie stron, pobieranie plików, itp. Jak podano w raporcie system CAMP w tej chwili jest w stanie wykryć 98,6% zainfekowanych źródeł (na podstawie 6 miesięcy testów na 200 milionachsystemów z Chrome), co w porównaniu z detekcją AV na poziomie 35-70% stawia produkt Google na samym szczycie i...zmienia bieg rozwoju wydarzeń?
No właśnie...bo Google od lat jest posądzane o brak realnej polityki prywatności, a czasem wręcz o niecne praktyki, CAMP zakłada, że pobierane pliki będą sprawdzane na specjalnych serwerach czyli wykorzystana będzie technologia chmury. Każdy użytkownik "podzieli" się więc zawartością swojego komputera z GoogleNone
Cytat: "CAMP bridges the gap between blacklists and whitelists by augmenting both approaches with a reputation system that is applied to unknown content,"the researchers wrote in the paper, adding: "One of CAMP''s important properties is to minimize the impact on user privacy while still providing protection."
Cytat: "User privacy is an important goal for CAMP," the researchers stated. "Verifying the content type of the file and that it neither matches blacklists nor whitelists drastically limits the number of downloads for which a remote server is contacted."


Sądzi się...i chyba dobrze, że CAMP to odpowiedź Google na bardzo dobre wyniki konkurencyjnej technologii Microsoft - SmartScreen.
Czy CAMP zrewolucjonizuje korzystanie z sieci?...czy stanie się ono po prostu bezpieczne?...trudno wyrokować teraz. Klasyczne rozwiązania mają się raczej dobrze - jest to rynek wart wiele miliardów dolarów i trudno przypuszczać, że korzystający z tego "tortu" będą chcieli odejść przegrani od stołu...a konkurencja?...ona tylko wzmaga ludzką pomysłowość, konkurencyjność i atrakcyjność rozwiązań dla docelowego użytkownika. Wzmaga również pomysłowość i aktywność twórców malwareCool

Źródła

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości