Ankieta: Ile Twoich komputerów pozostaje bez ochrony
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
0 (Chronię wszystkie moje komputery)
100.00%
11 100.00%
1-2
0%
0 0%
3-5
0%
0 0%
5 i więcej
0%
0 0%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ochrona komputerów wg Kaspersyego
#1
Kaspersky postanowił na łamach swojego fanpage w portalu facebook zapytać użytkowników czy dbają o bezpieczeństwo swoich komputerów i urządzeń mobilnych. W dobie używania wszelakiej maści urządzeń z dostępem do internetu za pomocą sieci wifi, nawet jeden komputer bez właściwiej ochrony może stać się ''furtką'' dla włamywacza, a zazwyczaj spamera.
Dzisiaj wiele osób błędnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa systemu operacyjnego (takim także jest Android).

Jak się okazało jesteśmy w czołówce państw najlepiej dbających o bezpieczeństwo. Plasujemy się razem z Niemcami i Japończykami. Jako najmniej zabezpieczeni wypadli Brazylijczycy – na których nota będę wymierzony został atak w związku z migracją formy Microsoft użytkowników z popularneto komunikatora Messenger do Skype. Przeczytać można o tym tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[center] Poniżej infografika ankiety:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/center]

[center] Poniżej trochę więcej na ten temat.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/center]


Korzystając ze sposobności - sprawdźmy jak to u nas wygląda.


Źródło – Kaspersky Polska
Odpowiedz
#2
Zależy jeszcze jak pojmiemy pojęcie ochrony. Jeżeli w zamyśle ma to być działający w czasie rzeczywistym AV, to żadne z posiadanych przeze mnie urządzeń nie jest chronione, gdyż nie używam antywirusów.
Odpowiedz
#3
Typowy użytkownik po prostu instaluje program AV - od cala jego filozofia bezpieczeństwa. Nie ma pojęcia nawet o tym, że można ustawić dodatkowe funkcje.
Odpowiedz
#4
Nie wiem czy ta ankieta ma sens. Na tym forum każdy wie co to jest ochrona i jaką dobrać do swoich wymagań. A jeśli tego nie wie to uzyska tu odpowiednią pomoc w tej kwestii. Gdyby taką ankietę przeprowadzić na jakimś forum o np; akwarystyce itp, to wynik byłby bardziej wiarygodny. Wprawdzie jako użytkownik tego forum mam zabezpieczony swój komputer, jednak wiele osób w mojej okolicy, a także rodzinie nie ma bladego pojęcia o ochronie. Ludzie nie wiedzą co to jest np firewall, piaskownica, hips itp. nie znają nawet nazw programów. Ogólne mogę przyznać, że nie jest wesoło. Moją okolicę można podzielić na:

1 - osoby z podstawową ochroną tylko antywirus, zazwyczaj avast.
2 - osoby które przy kupnie komputera miały wgraną wersję komercyjnego programu antywirusowego na 30 dni, mimo iż okres testowy się skończył to nadal mają to oprogramowanie.
3- osoby które nie posiadają żadnego AV.
4. osoby które mają av, ale często go wyłączają bo coś nie działa
5. osoby ze starymi wersjami AV np norton z 2005 roku.
6. osoby z pirackim AV


Tak jak widać nie jest różowo, choć punkty 5 i 6 to odsetek. Sam staram się wpajać znajomym, aby mieli zabezpieczone swoje komputery. Jak tylko mam możliwość to im instaluję podstawową ochronę. Jednak trafiają się oporne osoby, tak jak np osoba z tym nortonem. Mimo iż namawiałem ją do zmiany to nie chciała, bo uważała że on jest najlepszy. Jednak po zainfekowaniu maszyny, zmieniła go na MSE, który doradził jej spec od komputerów tam gdzie pracuje, twierdząc iż nie ma lepszego programu niż MSE, radość nie trwała zbyt długo, po jakimś czasie osoba ta znowu miała zainfekowaną maszynę. Niestety nie udało się jej przekonać i wróciła do starego nortona.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości