Problemy z komputerem
#1
Witam,

Mam komputer od ok. 3 lat, jakieś pół roku po kupieniu zaczął się mocno "ciąć" i "zamulać". Robiłem mu memtesta, ale tam wszystko działało poprawnie, obie kości mają takie samo taktowanie. Ma: 3 GB RAMu, 2.1 GHz proceor, Win Vista. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

V.W.
Odpowiedz
#2
A kiedy komputer zaczyna się "ciąć" i "zamulać" ?
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#3
Od samego startu włącznie, bez powodu.
Odpowiedz
#4
Napisz jakie programy masz zainstalowane.
Przeczyść system CCleanerem i Auslogics Registry Cleaner.
Używasz Google Chrome, więc zajrzyj do katalogu C:\Program Files\Google\Chrome\Applicationi zobacz czy nie ma tam katalogów z poprzednimi wersjami - jeżeli są, to zwyczajnie je usuń.
Usuń wszystko z katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download- stracisz możliwość odinstalowania hotfixów ale zyskasz więcej miejsca na partycji systemowej.
Przeprowadź defragmentację partycji systemowej.
Wyrzuć zbędne programy z autostartu.
Odpowiedz
#5
Dodam jeszcze, że system był reinstalowany ponad 10 razy.
Odpowiedz
#6
zobacz czy nie przegrzewa się procesor albo grafika <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#7
TeGEZ napisał(a):zobacz czy nie przegrzewa się procesor albo grafika <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Dokładnie to samo pisałemCool
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Hmmmm... a może to po prostu Vista... Mój laptop dostał skrzydeł po przesiadce z Visty na W7...
Odpowiedz
#9
sprawdź stan fizyczny powierzchni twardziela plus wartości atrybutów SMART np w HDTune
Odpowiedz
#10
System przyznał mu ocenę 4.
Odpowiedz
#11
Von Wafeln napisał(a):System przyznał mu ocenę 4.

Komu? Czemu?
Odpowiedz
#12
Ogólnie sprzętowi.
Odpowiedz
#13
Nie patrz na to. Vista to fatalnie zoptymalizowany system i potrafi nieźle uprzykrzyć korzystanie z komputera - znam to z autopsji.
Niemniej sprawdź dysk przy pomocy HDTune tak jak radził Fix00ser .
Odpowiedz
#14
Szybkie skanowanie nie stwierdziło żadnych błędów, temperatura 45 stopni...
Odpowiedz
#15
Temp dysku 45 ? Sprawdź jeszcze temp procesora / grafiki korzystając z RealTemp i GPU-Z.
Odpowiedz
#16
Temp. procesora dochodzi do 69 stopni.


Dodano: 17 mar 2013, 19:38

W GPU-z nigdzie nie mogę znaleźć temperatury.
Odpowiedz
#17
Jeżeli to temperatura pod obciążeniem, to jest w normie.
Jeżeli bez, za wysoka.

Skoro to Vista, spróbuj wyłączyć indeksowanie:
Start -> wpisz "services.msc" i enter.
Na liście znajdź Usługa wyszukiwania systemu Windowsi przestaw tryb uruchamiania na "Wyłączony".
Warto też abyś podał, co masz w autostarcie.
Odpowiedz
#18
Procesor nie jest obciążony.
Odpowiedz
#19
Jeżeli w IDLU masz 69 stopni -to za dużo . Jeżeli twój cooler jest czysty to zmień pod nim pastę thermo.
Odpowiedz
#20
Autostart przeczyściłem. Co do procesora, to zdarza się, że bez mojego wkładu potrafi sam dojść do 100%
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości