Avira czy AVG ?
#1
Witam, który z tych antywirusów jest bardziej skuteczny w wykrywaniu zagrożeń ? W najnowszych teście AV-Test - AVG wypada lepiej niż AVIRA. Natomiast w teście AV-Comparatives lepsza jest AVIRA niż AVG. Które testy są bardziej wiarygodne ? Który antywirus jest skuteczniejszy w wykrywaniu zagrożeń ? Pytanie zadałem bo coś czytałem że AVira bardzo się popsuła, a AVG niby się polepszyło. Czytałem regulamin działu i nie zadałem pytania "który jest lepszy", tylko który jest skuteczniejszy pod względem wykrywalności, ewentualnie który test jest bardziej wiarygodny? Może ktoś ma sprecyzowane informacje na ten temat ?
Odpowiedz
#2
Najwyższą detekcję ma bezwzględnie Avira ,reszta już nie jest taka oczywista.
Odpowiedz
#3
Według tego testu, wyższą wykrywalność ma AVG -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
AVG to kobyła straszna, aż 10 różnych procesów, skuteczność pozostawia wiele do życzenia, Avira ma zamulasty interface, a tak poza tym ładnie sobie radzi. Ja bym wybrał najnowszego Avasta 8. W porównaniu do 7 lżejszy, skuteczniejszy, ma autosandbox, którego usprawnili i ładnie kosi linki z wirusami, software updater. Jeżeli masz złe wspomnienia z wersją 4.8, to nie musisz się obawiać. To już jest zupełnie inny soft. Wejdź na youtube i zobacz testy. Zdziwisz się na pewno Smile
Odpowiedz
#5
Według tego testu, AVG wypada lepiej niż AVIRA -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak samo przeglądałem w empiku jakieś czasopismo z testami ( nie pamiętam czy to byl chip, komputer świat czy PC World) to tam Avira tez wypadla gorzej. Natomiast według AV-Comparatives Avira jest zdecydowanie lepsza. Chciałbym się w końcu dowiedzieć jak to jest naprawdę.
Odpowiedz
#6
@wortax:
Ten test jest dosyć "stary". Ponad rok to sporo biorąc pod uwagę, że dawno pojawiły się nowe wersje tych programów.
Tak naprawdę oba rozwiązania to tylko antywirusy. Nie jest to ideał pod żadnymi względami.
Różnice rozbijają się o to, jakie będą bazy w chwili robienia testu. A to loteria, raz wygra jeden soft, raz drugi.
Odpowiedz
#7
Ten test jest z 2013 roku i tutaj też Avira przegrywa z AVG -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
jeden pies.. weź Avire, parasolka ładniej wygląda Smile
Odpowiedz
#9
No i chyba tak zrobię - wezmę Avirę. Pytałem tylko, bo zastanawiały mnie wyniki tych testów że AVG wypadł w nich lepiej. A co myślicie nad skutecznością ZA na silniku kaspersky ? Czy ten program ma szansę dorównać Avirze ? W pierwszym testu AV-TEST raz wypadł nawet lepiej niż Avira, czego się po Zone Alaram nie spodziewałem Smile
Odpowiedz
#10
Zone Alarm nie jest zły , lecz nie ma modułu osobnego w postaci Zone Alarm Antywirus, lecz cały pakiet antywirus plus firewall free. Jednocześnie niestety musisz się liczyć z tym że pochłonie on sporopamięci, chyba że masz co najmniej 4 GB RAM.Avira ma mniejsze zapotrzebowania systemowei sporą wykrywalność.
Odpowiedz
#11
nowy11 napisał(a):Zone Alarm nie jest zły , lecz nie ma modułu osobnego w postaci Zone Alarm Antywirus, lecz cały pakiet antywirus plus firewall free. Jednocześnie niestety musisz się liczyć z tym że pochłonie on sporopamięci, chyba że masz co najmniej 4 GB RAM.Avira ma mniejsze zapotrzebowania systemowei sporą wykrywalność.

Zgadzam się,jak masz dużo RAM - to moim zdaniem top darmowych pakietów. W dziale recenzje znajdziesz raport na jego temat i wyniki miesięcznego testowania paczek z naszego Malware Lab.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#12
Nie patrz tylko na wykrywalność. Zamiast sygnaturami to program może wykryć wirusa za pomocą heurystyki czy behawioralnie.
Gdybym tak jak Ty wybierałem tylko między AVG a Avirą wybrałbym AVG
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#13
Twoja stara napisał(a):Nie patrz tylko na wykrywalność. Zamiast sygnaturami to program może wykryć wirusa za pomocą heurystyki czy behawioralnie.
Gdybym tak jak Ty wybierałem tylko między AVG a Avirą wybrałbym AVG


A możesz uzasadnić, dlaczego wybrałbyś akurat AVG ?
Odpowiedz
#14
A czemu nie chcesz Avasta? Wielu go chwali. Ja bym z tych 2 bral jednak Avire. Maja dosyc duze doswiadczenie i byl taki czas ze wsrod darmowych byli nr 1
Odpowiedz
#15
Avasta nie chce. Bo ten program na domyślnych ustawieniach ma słabą ochronę w czasie rzeczywistym, jeśli chodzi o kopiowanie paczki z wirusami z dysku na dysk, u mnie nic nie wykrył. Podczas gdy inne programy antywirusowe wykrywaly w paczce po kilka tysięcy wirusów.
Odpowiedz
#16
A wielkim problemem jest zmienić ustawienia domyślne i podnieść poziom ochrony?
Poza tym wykrycie zagrożenia definicjami, to nie jedyne kryterium oceny skuteczności programu.
Odpowiedz
#17
Wystarczyło już mi to że na domyślnych ustawianiach przepuścił (kopiowanie z dysku na dysk) cały folder z kilka tysiącami wirusów. Żeby je wykrył na tych ustawieniach to chyba trzeba by było na nie klikać. Bezsens. Testowałemw ten sposób 8 antywirusów i żaden nie miał tak gównianych ustawień domyślnych, jeśli chodzi o kwestię ochrony w czasie rzeczywistym. Dlatego w temacie napisałem wyraźnie -Avira vs. AVG.
Odpowiedz
#18
Miałem wcześniej Avirę przez wiele lat. Ostatnio nawalił mi Windows 7 i musiałem go przeinstalowywać. Po instalacji zmieniłem na próbę antywirus na AVR, gdyż wcześniej słyszałem, że jest on podobno skuteczniejszy. I ten nowy antywirus wykrył mi kilka wirusów (koń trojański) w wielu plikach programów, które nieświadomie używałem przez wiele lat. Być one właśnie doprowadziły w końcu do awarii Windowsa.
Odpowiedz
#19
Ciekawe, a może to kraki lub inne witaminy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
Avira, czy AVG ? AVG czy Avira. Moje zdanie jest takie: żaden z nich, chociaż wolałem Avirę od AVG. Tak jak inni polecałbym nowego Avasta, ma o wiele lepsze wyniki. Można dorzucić Kingsoft AV.

Niestety sam AV, nie jest w stanie po te czasy uchronić naszego systemu przed infekcją, gdyż codziennie pojawia się masa nowych szkodników, których definicjami programy nie są w stanie wykryć. Wystarczy trafić na jeden taki pliczek i klops. Ostatnim moim jedynym zabezpieczeniem była tylko piaskownica sandboxie i nic poza tym.

Najlepiej dobierać programy na tej podstawie, w jaki sposób korzystamy z komputera i internetu. Dla niektórych ostrożnych osób w zupełności wystarczy podstawowa ochrona. A dla innych które lubią bardziej niebezpieczne zakątki internetu ta ochrona powinna być bardziej solidniejsza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości