Through the Eyes of a Keylogger vs HIPS
#41
@yngve

Moim zdaniem HIPSy wszystkich firewalli z czołówki testu Matouseca (w tym Comodo), jeżeli są właściwie skonfigurowane, zapewniają bardzo wysokie bezpieczeństwo.

Ostatni ranking firewalli i HIPSów Matouseca:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#42
@yngve, czy mozesz potwierdzic ze ponizsze testy przeprowadziles poprawnie:

Logging of Applications launched n web sites visited - program ''Through the Eyes of a Keylogger'' rejestruje w tym tescie okna aplikacji ktore uruchamiasz, na ktore klikasz aktywujac je np. z Paska Zadan Windows. Wg Twojego screen''a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- test jest niezaliczony (Notatnik, Menu Start, etc)
oraz
Clipbpard logging- polega na tym ze kopiujesz napisany tekst ctrl+c lub ppm kopiuj - i test jest zaliczony w przypadku braku skopiowanego tekstu w oknie programu ''Through the Eyes of a Keylogger''. Test ten polega na sprawdzeniu czy dane z Systemowego Schowka moga wyciec.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#43
Oczywiście masz racje... Nie wiem, jak ja to testowałem, ale powinienem wtedy położyć się spać, bo głowa widać odmówiła mi posłuszeństwa Wink W takim razie "kaput".
Odpowiedz
#44
yngve napisał(a):Oczywiście masz racje... Nie wiem, jak ja to testowałem, ale powinienem wtedy położyć się spać, bo głowa widać odmówiła mi posłuszeństwa Wink W takim razie "kaput".


No problem. Zdarza sie najlepszym.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#45
zainstalowałem dziś ZoneAlarm Extreme Security i przetestowałem
Keys logging niezaliczony ale z przeglądarek chronionych (ff i ie) nie przechwytuje znaków
Screen capture zaliczony
Logging of Applications launched n web sites visitedniezaliczony
Clipbpard logging niezaliczony
przy żadnym teście nie było monitu
Odpowiedz
#46
Dzieki zord.
Powiedz cos wiecej o tym pakiecie bo go nie znam - czy przegladarki chronione to tylko ff i ie czy mozna dodawac rowniez inne np opere. Czy chronione moga byc rowniez inne programy np word, excel?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#47
troche dziwnie ten DW działa przy normalnym uruchomieniu pliku nie zalicza żadnego testu
trzeba plik uruchamiać jako niezaufany....
Odpowiedz
#48
tobie źle działa, nie umiesz to się nie bierz, nie pisz bzdur, poczytaj to co pisał creer jak działa ten program
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#49
ta bzdury oczywiście plik musi być uruchomiony jako niezaufany inaczej DW nic nie robi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości