Mozilla Firefox - Temat główny
Na XP ostatnio testuję Basilisk dla XP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W sumie działa jak Firefox 52, tylko wciąż aktualizowany Tongue

Na Siódemce chyba tez pójdę w ESR, bo Mozilla ma wyłączyć czytnik RSS... Jakaś alternatywa? Najlepiej nie wymagająca rejestracji i oddawania duszy reklamodawcom?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(19.10.2018, 20:20)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakaś alternatywa? Najlepiej nie wymagająca rejestracji i oddawania duszy reklamodawcom?

Raczej każda przeglądarka ma telemetrie ale to idzie zaporą zablokować...
z forków to chyba tylko Waterfox przychodzi mi na myśl, a może tak po prostu inna przeglądarka 

(19.10.2018, 17:24)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Słuchajcie...jak się ma Palemoon do Firefoxa? Wiem, że jest na nim oparty i że wciąż daje radę obsłużyć Vistę, ale nie miałem z nim nigdy do czynienia. Teraz muszę coś znaleźć zamiast Firefoxa, bo to jedyna przeglądarka, którą tolerują np. banki, ale praktycznie strony czasem sypią błędami i zaczynam głupieć. Używam też Chrome Advanced...jeszcze obsługuje Vistę...ale np. bank już ją wykrywa jako nieaktualną i blokuje logowanie. Używam Firefoxa ESR 52.9 i wiem, że nowszego już dla mojego systemu nie będzie.

@ichito jak byś zmienił w końcu tą viste na w7 to byś miał sporo więcej możliwości zdecydowanie więcej, a tak to musisz sie męczyć taka kara za bycie upartym i siedzenie na umur przy trupim systemie Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
ichi, odpuść... dla zdrowia psychicznego - masz linuxa, tam szalej swobodnie!
Odpowiedz
Ja też własnie wczoraj przeprosiłem sie z linuxem :*
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Mozilla Firefox 63

[Obrazek: header-firefox.png]

Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mozilla Firefox wersja bez DRM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersja 64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mozilla Firefox wersja bez DRM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Linux
32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Z powodu nowego firefoxa przeszedłem w Pracy na 60.3 ESR... nie wiem czemu, ale nasz jeden z systemów firmowych działający tylko w przeglądarce zaczął mi wywalać błędy UI, z czego jeden wpłynął na użyteczność... Na szczęście przesiadka potrwała góra 3 minuty, za co chwała Mozilli.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Jak wyłączyć na stałe powiadomienia o aktualizacji - wsciekłość na maxa mnie ogarneła przy nowym 63
Odpowiedz
Do pominięcia UAC i instalacji cichych aktualizacji służyła usługa Mozilla Maintenance Service można to odinstalować i dodatkowo w opcjach przeglądarki ustawić na sprawdzanie dostępności aktualizacji i pytanie o ich instalację.

Tak patrzę to można to też zrobić po przez plik prefs.js u mnie np. C:\Users\tach\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\3vbinxf4.default\prefs.js

można zastąpić linię tą:
Kod:
user_pref("app.update.enabled", true);


na tą:
Kod:
user_pref("app.update.auto", false);

W rezultacie wyjdzie na ten sam zabieg co przykład podany wyżej.
Odpowiedz
Można jeszcze tak + dwuklik

[Obrazek: cZK3EcX.png]
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To u mnie zadziałało

Okazuje się że żaden z powyższych nie działa.

Nadal ta cholerna notyfikacja.

Muszę się tego pozbyć.
Odpowiedz
Siemka, znalazł ktoś sensowne zastępstwo dla DownloadThemAll na Firefoxa Quantum? Testuję właśnie DownloadStar, ale to ewidentnie jeszcze nie to...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Szukałem i jedynie DownloadStar zbliża się do downEmall, czyli czekamy dalej.

Ja mam problem z manaerem sesji oraz otwieraniem wielu linków za jednym razem.

Zastąpniki nie umywają sie do poprzedników.
Odpowiedz
Mam cie gnoju -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Moja ulubiona przeglądarka stacza się coraz bardziej. Może teraz jest i trochę szybsza niż wcześniejsze wersje, ale cała reszta leży i kwiczy. Wywalenie starego typu dodatków było dla mnie nie do wybaczenia. Jadę na jakimś starszym ESR, ale pewnie przyjdzie rozejrzeć się za alternatywą.
Odpowiedz
(13.11.2018, 12:45)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moja ulubiona przeglądarka stacza się coraz bardziej. Może teraz jest i trochę szybsza niż wcześniejsze wersje, ale cała reszta leży i kwiczy. Wywalenie starego typu dodatków było dla mnie nie do wybaczenia. Jadę na jakimś starszym ESR, ale pewnie przyjdzie rozejrzeć się za alternatywą.

Mam to samo odczucie...czuję się porzucony i zawiedziony, bo czasem zupełnie nie rozumiem, czemu ta przeglądarka zachowuje się tak dziwnie i nieprzewidywalnie. Wiem, że moje refleksje dotyczą głównie starego systemu jakim jest Vista, ale podobne odczucia mam, jak uruchamiam ją na laptoku żony z Win 8.1.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Firefox stracił to co było w nim unikalne i choć zyskał nieco na szybkości, tak nadal jest daleko, daleko za Chrome (chodzi mi o szybkość JavaScript, a tego przecież na obecnych stronach nie brakuje).
Mam wersję developer edition i w sumie tylko po to, aby regularnie aktualizować i sprawdzać czy jest lepiej - jest, owszem, ale naprawdę, nie rozumiem dlaczego nadal tak odstaje, a zarazem nie oferuje niczego w zamian względem Chrome czy Safari. Jak ktoś nie chce używać Chrome, to i tak o wiele lepszym wyborem będzie np. Opera czy Vivaldi.

Rozumiem w pełni ich decyzje o wywaleniu do kosza dotychczasowego systemu dodatków, bo to należało zrobić, tak ze względów wydajnościowych jak i bezpieczeństwa. Niestety, gdzieś tu brakuje pomysłu na coś innowacyjnego, co kiedyś porywało ludzi i uwalniało od IE.
Odpowiedz
Z jednej strony się zgodzę, ale z drugiej to właśnie te dodatki i ich możliwości - w zasadzie to możliwości prawie nieograniczonej rozbudowy przeglądarki - spowodowały, że Firefox był w pewnym momencie najpopularniejszą przeglądarką. Nie miałbym nic przeciwko systemowi nowych dodatków gdyby oferowały one chociaż podobną funkcjonalność. API wprowadzone dla nowego systemu dodatków jest moim zdaniem niedopracowane, ograniczone i nieprzemyślane.
Po drugie zwalano na stare dodatki winę za działanie przeglądarki, a ostatnio zainstalowałem na jakimś moim starym XP ostatnią wersję ESR jaka jeszcze z XP chciała działać i był to jeden wielki muł i to bez żadnych dodatków. A pamiętam jak 40 śmigała na tym sprzęcie.
Wkurza mnie też podejście deweloperów - zgłasza im się na bugzilla konkretne problemy, a oni kręcą kota ogonem i mija rok zanim nagle się okazuje, że wina była jednak po stronie przeglądarki.
Tak samo z tym usunięciem możliwości wyłączania auto aktualizacji - mają w nosie opinie innych użytkowników, bo oni tak wymyślili i obligatoryjnie jest to najlepsze rozwiązanie.
Obecna wersja ESR, z której korzystam uwielbia uwalać mi dźwięk jak odłączam monitor HDMI od lapka. Szlag mnie trafia bo muszę w menadżerze urządzeń ręcznie wyłączać i włączać sprzęt. Żadna inna aplikacja tego nie robi.
Odpowiedz
To jak, znalazł ktoś zastępstwo dla natywnego czytnika RSS w Firefoxie? Bo właśnie usunęli Smile

Generalnie to pięknie. Firefox się zaktualizował i z dumą mi oznajmił, że pozamieniał kanały RSS n zwykłe zakładki. W zamian wyeksportował zakładki RSS do pliku OPML. Dzięki. szkoda, że nie da się tego pliku zaimportować w Firefoxie 60.4 ESR. który wciąż RSS wspiera. Nie za bardzo widzę też opcję dodani kanału RSS w UI Firefoxa, a dodatki nie działają.

Także miły środek nocy. Nie ma nic bardziej irytującego w oprogramowaniu niż sytuacja, gdy robi ono sobie coś samo, i czeka na pochwałę.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Od dziś mamy tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cofnięce daty nie pomogło, pozostałych nie testowałem.


Szlag!
Odpowiedz
Niezła wtopa. Mozilla ma na pieńku z coraz większą liczbą użytkowników, a takim błędem sytuacji sobie nie poprawiają.

Jeśli chodzi o Firefoksa to "ciekawostka" - przestałem już nawet instalować nowe wersje / wersje testowe aby sprawdzać czy można warto do niego wrócić...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości