Baidu Antivirus
Może zamiast zainstalować sam Antywirus zainstalowaliście Baidu Security Suite to w tedy instaluje wszystko co tylko się da. Musiałem ręcznie usuwać z rejestru pliki/klucze i na nowo zainstalować Baidu Antivirus teraz jest dobrze. Spróbujcie i dajcie znać czy u was to coś zmienia.
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):Wywaliłem te śmieci, a dzisiaj mam znowu:
- Baidu App Store
- Baidu PC Faster
- Baidu Spark Browser

Dziękuję za taki soft - działa jak szkodliwe oprogramowanie wrzucając bez pytania sporo swojego śmiecia.
Zdecydowanie nie polecam.

Zainstalowałeś Baidu Security Suite zamiast Baidu AV. Mam Baidu AV 2015 beta i nic samo z siebie nie dorzuca.

Mam nadzieję, że nie pójdą drogą Quihoo i nie oleją AV i skupią się tylko na Baidu SS.
Odpowiedz
W BaiduAv 2015 beta - dodatki nie są instalowane wraz z programem,jedynie występują w toolboxie w postaci dodatkowych opcji do ściągnięcia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jedyny program jaki jest ładowany w daną lokalizację w postaci downloadera wraz z BaiduAv to PC_Faster_Setup_Mini_GL16.
W celu zablokowania jego pobrania i uruchomienia wystarczy zablokować adres w firewallu 180.76.3.151

W celu zablokowania pobrań reszty dodatków wystarczy zablokować adresy procesów:
185.10.107.154 bav.exe
185.10.107.72 BsrSvc.exe

Wtedy po przez ikony nie pobierzemy ich w ogóle.
Odpowiedz
Baidu Antivirus 2015 (Final)

What’s news:
[Add] New UI,2015 new interface,more concise.easier to use
[Add]Malicious Plug-in Cleaner,protect computer accounts
[Add]Trasffic Monitor,view network traffic usage in real-time
[Add]8 new skin,diy program theme
[Add]AD blocker
[Improved]Powerful Scan,Remove harmful and popular viruses effectively
[Improved]Ultrafast scan speed ,Optimized engine,faster than ever
[Improved]Much Slimmer installer,The program installer reduced from 35M to 18M



Version:5.0.3.84333
Size:19.1M
Download :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

l
Odpowiedz
Zainstalowałem zamiast AVG i muszę powiedzieć,że w pamięci ram malutko zajmuje podczas spoczynku, bo zaledwie 4 mb, teraz skanuje i też jest dokładnie 4960
pogratulować twórcom

Odpowiedz
Aktualne spolszczenie jest zawsze tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Arkovianin napisał(a):Zainstalowałem zamiast AVG i muszę powiedzieć,że w pamięci ram malutko zajmuje podczas spoczynku, bo zaledwie 4 mb, teraz skanuje i też jest dokładnie 4960
pogratulować twórcom
jasne, 4mb , pokaż zrzut pamięci to uwierzę...
miałem to wczoraj zainstalowane i zjadał o wiele więcej , średno ok 50mb , w 6 procesach.
Odpowiedz
To musisz coś mieć nie tak, bo ten antywirus jest bardzo leciutki. U mnie przy skanowaniu wykorzystuje 5-8mb max.
Odpowiedz
Pokaż SS to porozmawiamy , nie ma takiej możliwości żeby takie znikome ilości ramu ten soft pobierał. Nie pierwszy raz go miałem na dysku , wersja 2015 zjada tyle co napisałem wyżej .
Odpowiedz
facecik, przeskanuj lepiej komputer na full i pokaż wyniki, nie będę nic pokazywał Smile Jak mówię tak jest,ale zmieniam na Pandę Cloud bo jakichś śmieci mi Baidu nainstalował

Odpowiedz
Idanox napisał(a):To musisz coś mieć nie tak bo ten Antywirus jest bardzo leciutki u mnie przy skanowanu wykożystuje 5-8mb max przy skanowaniu.
Też niestety nie jestem w stanie uwierzyć w to co piszesz... żeby przy skanowaniu brał tak pało pamięci przy skanowaniu. Regulamin pkt 5. Potraktuj to jak ostrzeżenie.

Arkovianin napisał(a):facecik, przeskanuj lepiej komputer na full i pokaż wyniki, nie będę nic pokazywał
Postaraj się przekazać wiarygodne informacje w omawianym wątku.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Arkovianin napisał(a):facecik, przeskanuj lepiej komputer na full i pokaż wyniki, nie będę nic pokazywał Smile Jak mówię tak jest,ale zmieniam na Pandę Cloud bo jakichś śmieci mi Baidu nainstalował

Zainstaluj samego Baidu AV zamiast Baidu Security Suite i żadnego syfu ci nie zainstaluje Smile
Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
Podczas skanowania wygląda to tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
No i jak widać ,zajmuje ok 50 mb ramu.
Odpowiedz
To dziwne bo u mnie było zgoła inaczej, teraz mam Pandę Cloud

Odpowiedz
Jest technicznie niemożliwe, by program antywirusowy podczas intensywnej pracy (a taką jest skanowanie na żądanie) pobierał 5 MB pamięci.
Odpowiedz
Arkovianin napisał(a):To dziwne bo u mnie było zgoła inaczej, teraz mam Pandę Cloud
Pokaż zrzut z wszystkimi procesami Baidu , zapewne nawet nie włączyłeś wszystkich w menadżerze zadań i dlatego takie bajki tu opowiadasz.Nie ma opcji żeby ten soft pobierał takie znikome ilości nawet w idle, a co dopiero podczas skanu.....zresztą nie mam zamiaru Cię przekonywać, bo i po co.
Odpowiedz
U mnie w tle zajmuje około 15MB.
Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
Zainstalowana wersja: 5.0.3.90034, najnowsza według informacji z internetów: 5.0.7.93901. Aktualizacja z poziomu programu nie wykrywa nowszej wersji, a opalenie instalatora (pobranego ze strony producenta) ręcznie kończy się zbiciem wersji do 5.0.3.84333 po to, żeby teraz robić update z automatu w tle. Interesujące...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Jakiś egzotyczny ten antiwir. Czy jest opublikowane jakieś porównanie jak wypada na tle innych darmowych?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości