Shadow Defender - nowe wersje
#81
W sieci pojawiła się informacja o nowej wersji SD oznaczonej jako 1.4.0.586 Multilingual, ale póki co wstrzymałbym się z jej pobieraniem i instalacją
- żadna wersja do tej pory nie miała dopisku "wielojęzyczna" choć jest taką od lat
- nie ma wzmianki o tej wersji na oficjalnej stronie programu, nie ma na forum oficjalnym SD i nieoficjalnym od lat na Wildersach
- strony informujące o tej wersji i linkujące pliki do pobrania to strony nieznane, reklamujące podejrzane strony a same pliki zlokalizowane są na jakiś stronach torrentowych czy w chmurach np. Dropbox
- niektóre z tych stron są stronami azjatyckimi, żeby nie powiedzieć arabskimi, co również może budzić wątpliwości
Nie polecam...reszta należy do Was Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#82
Instalator jest na oficjalnej stronie, skan na virustotal nic nie wykazuje to chyba można instalować.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pobieranie 1.4.0.586:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#83
To prawda, że instalator ma adres strony programu, ale historia tego program miała już tyle luk i dziwnych zakrętów, że póki co nie zmienię swojej opinii tym bardziej, że wciąż żadnych oficjalnych informacji. "Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"...tak jeszcze niedawno miałem w swojej sygnaturze i tego się trzymam Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#84
Ja też się wstrzymam póki link nie pojawi się na oficjalnej stronie w dziale DOWNLOAD.
Odpowiedz
#85
A co wy robicie na swoich kompach, że tak się boicie ? No chyba, że macie miliony na kontach to rozumiem Wink
Odpowiedz
#86
(12.07.2015, 19:10)facecik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A co wy robicie na swoich kompach, że tak się boicie ? No chyba, że macie miliony na kontach to rozumiem Wink

Miliony ale te sprzed denominacji Grin
Odpowiedz
#87
A dlaczego miałbym instalować program, co do którego mam wątpliwości...przecież zawsze powtarzamy tu, by instalować aplikacje z oficjalnych źródeł? To kwestia przyjętych zasad i nawyków, zupełnie jak z piciem za kółkiem...jak mam wątpliwości, to nie siadam za kierownicą Smile
Poniżej wypowiedź Patricka (szef forum SD)...to chyba już wyjaśnia sprawę

Cytat:As yet, not mentioned on Tony's site but download is shadowdefenderDOTcom/download/SD1.4.0.586_Setup.exe
As it has not been officially released, I would recommend waiting, until we see something on his webpage. I've written to Tony to ask about it.

Patrick

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:It seems that it hasn't been released officially yet. Download at your own risk.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#88
I jest odpowiedź autora (podkreślenie moje)
Cytat:RE: re Shadow Defender 1.4.0.586
From supportATshadowdefenderDOTcom
To: Patrick

Hi Patrick,

V1.4.0.586 is a test version, it is not recommended to use it.

Best regards,
Tony


-------- Original message --------
From: Patrick
Date: 2015/07/13 07:45 (GMT+08:00)
To: supportATshadowdefenderDOTcom
Subject: re Shadow Defender 1.4.0.586

Hi Tony
re
SD1.4.0.586_Setup.exe
A member posted this today. Is it an official release and if it is what are the changes? What is the release date? It's not on your official download page.

best wishes

Patrick

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#89
Ja tam boję się tylko niestabilności i ewentualnego rozsypania systemu.
Odpowiedz
#90
@Buli
To sobie zrób kopie zapasową,,,

Mi tam SD chodzi stabilnie ale to jednak na starym systemie i patrząc na te nowe systemy w8 i w 10 to jeszcze długo posiedzę na siódemce
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#91
Shadow Defender 1.4.0.588



Cytat:Version 1.4.0.588 - July 20, 2015
Fixed: Supports Windows 10.
Fixed: Fix a bug related to AutoPlay.
Fixed: Some minor bugs.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spolszczenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#92
(20.07.2015, 09:33)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Shadow Defender 1.4.0.588



Cytat:Version 1.4.0.588 - July 20, 2015
Fixed: Supports Windows 10.
Fixed: Fix a bug related to AutoPlay.
Fixed: Some minor bugs.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spolszczenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(20.07.2015, 09:33)jest sens wgrywać te spolszczenie ? bo chce zamienić mi plik na juz istniejacy plik res ? zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Shadow Defender 1.4.0.588



Cytat:Version 1.4.0.588 - July 20, 2015
Fixed: Supports Windows 10.
Fixed: Fix a bug related to AutoPlay.
Fixed: Some minor bugs.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spolszczenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#93
@neon
Jak wgrasz spolszczenie, to masz program w polskiej wersji...to proste Smile Odnośnie "res.ini" to plik w SD. który odpowiada za lokalizację i nie ma przewidzianego innego, który doda nową wersję...po prostu zastępujesz oryginalny plikiem z inną wersją, ale nazwa nie może się zmienić, bo program jej nie rozpozna.
Jeśli chcesz zachować oryginalny, to zwyczajnie zrób jego kopię w jakimś miejscu, skąd go dasz radę wyciągnąć w razie potrzeby, a potem go nadpisz lub usuń i daj z nową wersją.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#94
(20.07.2015, 15:21)ichito dzięki :) napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@neon
Jak wgrasz spolszczenie, to masz program w polskiej wersji...to proste Smile Odnośnie "res.ini" to plik w SD. który odpowiada za lokalizację i nie ma przewidzianego innego, który doda nową wersję...po prostu zastępujesz oryginalny plikiem z inną wersją, ale nazwa nie może się zmienić, bo program jej nie rozpozna.
Jeśli chcesz zachować oryginalny, to zwyczajnie zrób jego kopię w jakimś miejscu, skąd go dasz radę wyciągnąć w razie potrzeby, a potem go nadpisz lub usuń i daj z nową wersją.
Odpowiedz
#95
Nowa wersja jak na razie u mnie działa bez zarzutów. Co prawda jeszcze na 8.1, więc nie wypowiem się o działaniu na 10.
Odpowiedz
#96
U mnie na Viście 32-bit też bezboleśnie...po prostu działa, jak powinien Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#97
Jest nowa wersja
Cytat:Version 1.4.0.591 - October 9, 2015
Fixed: Optimize MBR protection.
Fixed: Some minor bugs.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#98
Po ostatniej aktualizacji EMSI (dokładnie z 01.10.2015 EAM 10.0.0.5735) wrócił u mnie problem z dodawaniem kolejnych temp'ów przy restarcie systemu, o którym pisałem wcześniej w tym wątku. Wychodzi na to, że to nie była wina SD tylko raczej EAM. Problem po aktualizacji EAM występuje na obu ostatnich wersjach SD tj . 588 i 591. Wygląda jakby sterownik EAM ładował się przed SD.
Odpowiedz
#99
Może sprawdź czy w ustawieniach EAM masz procesy SD dodane do zaufanych...poza tym jeśli EAM uruchamia się też przez usługę (trzeba to sprawdzić w wykazie uruchamianych usług), to i tu może być konflikt, bo SD tak właśnie pracuje. Poza tym SD do pracy w trybie systemu wirtualnego tworzy na tymczasowy użytek plik o nazwie diskpt0.sys, który normalnie zostaje usunięty przy przejściu do systemu rzeczywistego...jeśli utworzą się dla niego reguły w systemie wirtualnym, to do rzeczywistego się nie przepiszą i może tu gdzieś leży źródło problemów?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wyszła nowa wersja!
Kod:
Version 1.4.0.608 - November 25, 2015
Fixed: Fix a bug related to Exclusion List.
Fixed: Fix a bug related to Windows Update in Windows 10 Home Edition.
Fixed: Some minor bugs.
Testuję od wczoraj i na razie bez zastrzeżeń.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości