Usuwanie FileMedic.
#1
Witam zainstalowałem w szkole FileMedic ale chcę go usunąć nie ma go w dodaj lub usuń programy. A nie chcę się bawić w ręczne usuwanie rejestru i plików na dysku. I mam pytanie czy to oprogramowanie usunie FileMedic? :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#2
kacper200111 napisał(a):Witam zainstalowałem w szkole FileMedic

Tutaj przestałem czytać.
Jeżeli jesteś informatykiem/opiekunem sali to jeszcze rozumiem. Ale jeśli jesteś uczniem... tak się po prostu nie robi i nie mam ochoty Ci tego tłumaczyć.

Hmm... może włączenie oryginalnego instalatora pozwoli na wykrycie instalacji FM i odinstalowanie go?
Tak nawiasem mówiąc, ewidentnie widać że ktoś spartolił robotę. Pytanie kto - czy Filemedic dostarczając nieprzetestowany instalator czy Ty, dodatkowo mieszając w systemie. Bo jeśli programu nie ma na liście dodaj/usuń, to albo instalator FM jest uszkodzony, albo ktoś usunął wpis w rejestrze odpowiedzialny za pozycję FM w aplecie Dodaj/Usuń.
Odpowiedz
#3
Eugeniusz napisał(a):Hmm... może włączenie oryginalnego instalatora pozwoli na wykrycie instalacji FM i odinstalowanie go?.


Próbowałem niestety nieSad

Eugeniusz napisał(a):Tak nawiasem mówiąc, ewidentnie widać że ktoś spartolił robotę. Pytanie kto - czy Filemedic dostarczając nieprzetestowany instalator czy Ty, dodatkowo mieszając w systemie. Bo jeśli programu nie ma na liście dodaj/usuń, to albo instalator FM jest uszkodzony, albo ktoś usunął wpis w rejestrze odpowiedzialny za pozycję FM w aplecie Dodaj/Usuń.

Ja nic nie ruszałem widocznie instalator był uszkodzony:/


Dodano: 05 lut 2013, 22:31

Eugeniusz napisał(a):Tutaj przestałem czytać.
Jeżeli jesteś informatykiem/opiekunem sali to jeszcze rozumiem. Ale jeśli jesteś uczniem... tak się po prostu nie robi i nie mam ochoty Ci tego tłumaczyć.


Wszystko odbywało się za zgodą nauczycielaSmile
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#4
@
kacper niestety ale czeka cie zabawa w metoda oczko raczka... Bo z tego co sie orinetuje FileMedic nie posiada dedykowanego programu do czysczenia komputera ze swoich produktow a zabawa programami nieprzystoswanymi do tego moze uszkodzicsystem...
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#5
Po za tym kto instaluje taki soft jak FileMedic? Nie dość, że wykrywalność nie wychodzi poza 10% ale jego instalatory i deinstalatory (jak sam widzisz) działają na 1/100 komputerów. Tak jak mówił @BudbarareHell będziesz miał spory problem...
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#6
kacper200111 napisał(a):Witam zainstalowałem w szkole FileMedic


Sabotażysta?

Weź ściągnij zainstaluj triala revo uninstaler pro. Tryb łowcy, o ile się nie mylę. Może pomoże?!
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#7
Może jest w folderze z aplikacją deinstalator? Typu uninstall.exe, to by było najłatwiejsze i najszybsze.
Odpowiedz
#8
Flash999 napisał(a):Może jest w folderze z aplikacją deinstalator? Typu uninstall.exe, to by było najłatwiejsze i najszybsze.


Niestety nie ma żadnej takiej opcji ani pliku.
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#9
Mam te same wątpliwości, co Eugeniusz...ale podpowiem swoje rozwiązanie, bo biorę za dobrą monetę Twoje tłumaczenia. Zrobiłbym tak:
- uruchamiam komputer w trybie awaryjnym
- następnie sprawdzam za pomocą programu AutoRuns, co z FileMedic ładuje się z systemem - polecenie Ctrl+F, a potem następne wpisy za pomocą F3...co znajdę to wyłączam
- potem, jak nie ma firmowego pliku do deinstalacji, to zwyczajnie kasuję całą zawartość folderu z Program Files i szukam czy nie zostało coś jeszcze...można systemową szukają...to też wywalam
- uruchamiam Regseeker i szukam po nazwie we wszystkich lokalizacjach (domyślnie są tylko 3 z 5)...sprawdzam wyniki, żeby czegoś innego nie wywalić i kasuję wpisy związane tylko z FileMedic
- restartuję system i patrze czy coś się nie spieprzyło...bo może niestety, ponieważ to "operacja na żywca" i wysoce niezalecana, jeśli się podejdzie do niej beztrosko .
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
ichito napisał(a):Mam te same wątpliwości, co Eugeniusz...ale podpowiem swoje rozwiązanie, bo biorę za dobrą monetę Twoje tłumaczenia. Zrobiłbym tak:
- uruchamiam komputer w trybie awaryjnym
- następnie sprawdzam za pomocą programu AutoRuns, co z FileMedic ładuje się z systemem - polecenie Ctrl+F, a potem następne wpisy za pomocą F3...co znajdę to wyłączam
- potem, jak nie ma firmowego pliku do deinstalacji, to zwyczajnie kasuję całą zawartość folderu z Program Files i szukam czy nie zostało coś jeszcze...można systemową szukają...to też wywalam
- uruchamiam Regseeker i szukam po nazwie we wszystkich lokalizacjach (domyślnie są tylko 3 z 5)...sprawdzam wyniki, żeby czegoś innego nie wywalić i kasuję wpisy związane tylko z FileMedic
- restartuję system i patrze czy coś się nie spieprzyło...bo może niestety, ponieważ to "operacja na żywca" i wysoce niezalecana, jeśli się podejdzie do niej beztrosko .


Bardzo dziękuję za pomoc mój wujek mi tak kiedyś robił z avg bo się wysypał przy przywracaniu. Ale to w szkole także nieco ryzykowneWinkA czy tym programem się to usunie co podałem w pierwszym poście?
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości