Strasznie lekki a skuteczny zestaw
#21
"Strasznie lekki"...jest tylko WSA jako całościowy pakiet i nic mu nie dorówna Smile
Zgodnie z tym, że wszystko za darmo, to na pewno lekko będzie w zestawieniu darmowy Avast i zapora PC Tools...w zużyciu zasobów tak to u mnie wygląda i jak widać jest niezwykle przyzwoicie. Oczywiście wirtualizacja i kopie zapasowe jak poprzednio.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Można ograniczyć się do zestawu bez AV...pole do popisu ogromne czyli zapory z mocnym HIPSem jak Online Armor czy Privatefirewall (oczywiście mówimy o darmowych) - obydwie oferują uruchamianie aplikacji w trybie ograniczonym...wtedy i darmowe Sandboxie właściwie nie musi być...właściwie gdyby samo OA Free, to mogłoby wystarczyć samodzielnie, bo nawet ono wciąż jest połączone do chmury Emsisoftu i kontroluje pobierane pliki (nie tylko uruchamiane). Nie preferują samodzielnych anti-exe jak AppGuard czy ExeRadar...jestem zwolennikiem "małych skurczybyków", które pozwalają zapanować nad zmianami w systemie, więc np. MJ Registry Watcher, ExeWatch czy Tiny Watcher jako dodatki.
---------------
edit
ktośtam napisał(a):Sam HIPS i piaskownica w rękach zaawansowanego użytkownika będzie dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem niż najlepsze pakiety IS.

Właśnie to Ktosiu...napisałeś to wcześniejBeer
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#22
@kacper200111 ZoneAlarm nie będzie lekka dla tego systemu to po pierwsze Suspicious

A MBAM czy EEK to już decyzja kolegi jaki skaner na żądaniewybierze.
Odpowiedz
#23
MBAM i EEK mogą być sobie obydwa...żaden nie przeszkodzi drugiemu, bo obydwa są uruchamiane niezależnie i tylko w wybranym momencie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#24
Barti18 napisał(a):@kacper200111 ZoneAlarm nie będzie lekka dla tego systemu to po pierwsze Suspicious

Nie korzystałem nigdy z zonealarm ale słyszałem, że ponoć ,,lekki''''.

Barti18 napisał(a):A MBAM czy EEK to już decyzja kolegi jaki skaner na żądaniewybierze.

A skanery to mogą być obydwa.
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#25
Co do FW - Comodo nawet nie biorę, korzystałem i pomimo że bardzo fajnie sprawuje swoją pracę to jakoś mnie udrzuca ta rozmowa z konsultantem i inne bajery, co polecacie, OA czy PF?

Do tego zabiorę jeszcze MBAM''a Pro, i co do anty-exe, jest coś darmowego i dobrego oprócz NoVirusThanks EXE Radar Free ?

Dzięki za wskazówki, już prawie dokonałem wyboru Tongue
Odpowiedz
#26
ichito napisał(a):MBAM i EEK mogą być sobie obydwa...żaden nie przeszkodzi drugiemu, bo obydwa są uruchamiane niezależnie i tylko w wybranym momencie.


Tak zgadza sięSmile
Odpowiedz
#27
O PrivateFirewall się nie wypowiem, bo nie używałem ale projekt dość dynamicznie się rozwija.
OA to klasa sama w sobie - bardzo dobry HIPS, nieco skromniejszy moduł FW (ale i tak lepszy niż systemowy FW w XP).
Co do darmowych anty-exe to poza NVT EXE Radar nic nie przychodzi mi do głowy...
Odpowiedz
#28
ktośtam napisał(a):nieco skromniejszy moduł FW (ale i tak lepszy niż systemowy FW w XP).


Zacznijmy od tego że systemowy FW w XP kontroluje tylko połączenia w jedną stronę (nie pamiętam czy to nie były czasami wychodzące), to jest po prostu FW na pokaz Tongue

Zastanawiam się nad OA Free i PrivateFirewall, ale bardziej przyciąga mnie jednak OA, sam nie wiem który wziąść pod moje "wymogi".
Odpowiedz
#29
Powiem tak - najlepiej spróbuj i OA i PFW i wybierz tę, która bardziej Ci podpasuje Wink
Odpowiedz
#30
Bierz OA, choć darmowy...podejrzewam, że nie za bardzo masz ochotę grzebać w ustawieniach zapory, co w znacznie większej mierze oferuje Privatefirewall, a bardziej zależy Ci na kontroli nad systemem i działającymi w nim aplikacjami...nie znajdziesz nic lepszego, darmowego, bardziej uniwersalnego i zrozumiałego jak Online Armor...no chyba, że System Safety Monitor w pełnej wersji, ale on nie oferuje uruchamiania aplikacji w trybie ograniczonym Smile I jest to tylko HIPS.
Do darmowych anir-exe można dołożyć nap. Xyvos WhiteList Anti-virus, ale to mało znany i uznany program...zresztą w ogóle bym się nie bawił w anti-exe mając silny HIPS na pokładzie...to niepotrzebne dublowanie funkcji, bo w każdym porządnym samodzielnym HIPSie/blokerze możesz ustalić listę aplikacji zabronionych, a te aplikacje dozwolone możesz dodatkowo edytować i zezwalać nie tylko na uruchamianie, ale na całą masę innych akcji/modyfikacji.
Uważam, że panuje swoista moda na anti-exe, bo są w sumie łatwiejsze do ogarnięcia...jest lista dozwolonych procesów i zabronionych plus dodatkowe opcje pozwalające na edytowanie tych list na podstawie podpisów cyfrowych, lokalizacji (Program Files), producenta (np. Micosoft) i dają mniej komunikatów, co wymaga nie tak znów wielkiej uwagi, wiedzy i umiejętności, jak obsługa jakiegoś mocnego HIPSa. Oczywiście nie znaczy, że są gorsze, ale nie każdemu pasują po prostu Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#31
Ale anty-exe to też nie będzie w przypadku autora jakieś rewelacyjne rozwiązanie, bo i tak żeby móc "przetestować" ten potencjalnie niebezpieczny plik i tak będzie musiał wejść w tryb "install". Jasne, w przypadku AG będzie chroniony MBR (ewentualnie ochrona prywatności może być aktyw), ale czy tylko dla tej jednej opcji byłby sens kupować program? No nie wiem... chyba że coś z darmowych ma podobne funkcje Smile

A czy ktoś wspominał o EMET? Można by się też wspomóc tym narzędziem.
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#32
Tak patrząc po wykazie udogodnień to bardziej do mnie przemawia OA, do tego Emsisoft to dobra marka, pomimo tego że brakuje mi w darmowym pakiecie ochrony rejestru to jednak się na niego zdecyduję, czas pokaże Smile

Btw. kolejna sprawa, kontynuować wybór przy pakiecie Emsisoft jeśli chodzi o skaner na żądanie (Emsisoft Anti-Malware 7.0) czy raczej zdecydować się na MBAM''a Pro ?
Odpowiedz
#33
Nie jest lekki Tongue
Odpowiedz
#34
Aż tak z nim źle ? Tongue
Odpowiedz
#35
Obciąża procka bardziej niż cały pakiet NIS i nie tylko (a mam i7) . To najcięższa zapora z jaką się spotkałem (moduł HIPS) , i jednocześnie moja ulubiona z uwagi na skuteczność ochrony systemu.
Odpowiedz
#36
Ale mówicie o Online Armor ? Grin
Odpowiedz
#37
Zamiast instalacyjnego EAM Free używaj Emergency Kit. Nie potrzebuje instalacji, więc oszczędzasz 30 MB na systemowej usłudze Anti-Malware. Funkcje te same.
Odpowiedz
#38
Arthius napisał(a):Ale mówicie o Online Armor ? Grin

Tak , kiedyś było jeszcze znacznie gorzej, teraz jest nieco lżejszy , ale do lekkości Private firewall brakuje duuużżooo....
Odpowiedz
#39
Nie no, taki ciężki to on znowu nie jest, oasrv.exe to tylko 22K na procesie, reszta to jakieś szczegóły po 1K, całkiem fajnie działa, właśnie go zainstalowałem Smile

Hmm... Sandboxie jest, OA Firewall jest, teraz brakuje tylko jakiegoś anty-exe''ka i to chyba będzie wszystko Smile
Odpowiedz
#40
Arthius napisał(a):Btw. kolejna sprawa, kontynuować wybór przy pakiecie Emsisoft jeśli chodzi o skaner na żądanie (Emsisoft Anti-Malware 7.0) czy raczej zdecydować się na MBAM''a Pro ?


Hmm... Wybór należy do ciebie Smile Ale ja osobiście polecam MBAM bo ma ochronę rezydentną.
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości