Notebook vs. netbook
#1
Jak w temacie. Co według was jest lepsze bo ostatnio dużo się mówi o "boomie" na netbooki i o tym że są one przyszłością na rynku komputerów. Według mnie netbooki mają kilka podstawowych wad sprawiających że nie są opłacalne

-wymiary i waga można zaliczyć im na plus ale czy różnica pomiędzy 1 kg netbookiem a notebookiem ważącym jakieś 2,7 kg(tyle waży mój lapek) jest aż tak istotna w obliczu większej wygody jaką oferują notebooki?
-wymiary matrycy to chyba jeden z największych mankamentów netbooków bo komfort pracy zwłaszcza jeśli trwa ona kilka godzin na 10 calowym monitorku jest żaden, ba można sobie nawet popsuć w ten sposób wzrok a przecież są jeszcze netbooki z nawet 9 calową matrycą (choćby HP w ofercie Ery za 1 zł)
-klawiatura, często spotykam się z opiniami że klawiatura w notebookach jest niewygodna zwłaszcza dla osób z dużymi palcami (ja osobiście nie odczuwam nie narzekam na klawiaturę w swoim laptopie) to cóż dopiero można powiedzieć o minaturowej klawiaturce w netbooku
-wydajność, można zaliczyć na plus w netbookach długi czas pracy na baterii co ma uzasadnienie jeśli weźmie się pod uwagę przeznaczenie tych urządzeń ale już na duży minus należy zaliczyć ogólną wydajność netbooków a więc ich szybkość działania co wiąże się z jednordzeniowymi procesorami
-brak napędu optycznego jest dla mnie sporym minusem bo może i są pendrivy i karty pamięci ale w wielu różnych sytuacjach nie da się obyć bez napędu płyt
-cena, wydaje mi się że ceny netbooków są ciągle zbyt wysokie w stosunku do większych i bardziej funkcjonalnych notebooków, uważam że rozsądny przedział cenowy netbooków powinien się wahać w granicach: 1000-1500 zł. Droższe netbooki są już po prostu nieopłacalne

Co ciekawe aż 70% kupujących netbooki to mężczyźni pomimo iż rozmiarami zdaje się idealnie pasować do kobiet (mają mniejsze dłonie i paluszki Grin)
Podsumowując netbooki nadają się w zasadzie tylko do przeglądania neta, poczty, korzystania z komunikatorów. Filmów sobie na tym nie pooglądamy, nie wspominając już o graniu. Jest to bardziej gadżet niż użyteczne narzędzie pracy.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#2
Notebooki są oczywiście lepsze, netbooki to tylko taka rozdmuchana bańka, taka jak z Iphonem, niby coś jest dobre, ale okazuje się, że takie ono wcale nie jest.
- Wymiary i waga. Na plus notebooki. Jak można pisać na takim małym netbooku, to nie jest wygodne, a już do codziennej pracy przez kilka godzin tym bardziej.
- wymiary matrycy - jak mbm86
- ja w swoim lapku mam taką samą klawiaturę jak normalnie -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i pisze mi się na niej wygodnie, na netbookach byłoby to gorzej, te małe klawisze....
- długość pracy na baterii to atut dla netbookow, zaś szybkośc ich - minus
- brak napędu optycznego - minus
- cena. Takie netbooki jak teraz są nie powinny moim zdaniem kosztować więcej niż 500-700 zł. Słabe podzespoły, niewygodne, mała matryca i tak jak napisał mbm86...
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości