DefenseWall vs MSAS2009.EXE
#1
Witam,

przedstawiam krotki filmik dotyczacy uruchomienia w systemie podejrzanego prawie niewykrywalnegoprzez Antywirusy pliku (4/39 AV widzialo zagrozenie), raport z VirusTotal:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do testow uzylem pliku pobranego z tego watku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opis zagrożenia:
Plik MSAS2009.EXE okreslany jest jako adware, worm oraz ma szeroki wachlarz zachowan w systemie po zainstalowaniu, wiecej na ten temat na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Normalna procedura usuwania msas2009 - w przypadku infekcji systemu oraz opis dzialania tej aplikacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Y ou T ube: (prosze przed rozpoczeciem odtwarzania wybrac tryb HD oraz Fullscreen)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czas trwania: 6min 43sek


Milego ogladania Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
Dzięki Creer, już ściągam Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Ja również Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#4
Mateusz pół godziny temu wysłałem plik do aviry Smile
Co ten OA się tak pyta bez przerwy? Pewnie ustawiłeś maxymalne zabezpieczenia... PC Tools się tak nie pyta.
A i myślałem że będziesz blokował Creer tego wirusa poprzez naciśnięcie na przycisk "Przerwij atak".. Wlasciwie do czego ten przycisk służy?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
OA strasznie upierdliwy Tongue
Odpowiedz
#6
A ja wysłałem przed chwilą do avast! ;D
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#7
Plati napisał(a):Mateusz pół godziny temu wysłałem plik do aviry Smile
Co ten OA się tak pyta bez przerwy? Pewnie ustawiłeś maxymalne zabezpieczenia... PC Tools się tak nie pyta.
A i myślałem że będziesz blokował Creer tego wirusa poprzez naciśnięcie na przycisk "Przerwij atak".. Wlasciwie do czego ten przycisk służy?


Normalne ustawienia OA Smile
Moglem to zrobic i tak to sie powinno robic, ale chcialem Wam pokazac rowniez inny sposób.


zord napisał(a):OA strasznie upierdliwy Tongue


jw
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
Creer napisał(a):Witam,

przedstawiam krotki filmik dotyczacy uruchomienia w systemie podejrzanego prawie niewykrywalnegoprzez Antywirusy pliku (4/39 AV widzialo zagrozenie), raport z VirusTotal:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do testow uzylem pliku pobranego z tego watku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opis zagrożenia:
Plik MSAS2009.EXE okreslany jest jako adware, worm oraz ma szeroki wachlarz zachowan w systemie po zainstalowaniu, wiecej na ten temat na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jakosc filmiku nie jest najlepsza ze względu na silna kompresję (plik wejsciowy mial ~163MB), ale mam nadzieje ze da sie obejrzec.

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozmiar: 42172 Kbyte
Czas trwania: 6min 43sek
Format: .wmv


Milego ogladania Smile


Dzięki creer oglądając ten filmik można się sporo nauczyć jak postępować z DW
Jeżeli chodzi o mnie o sam wcześniej uruchomiłem to badziewie i postępowałem identycznie jak ty, mimo wszystko wielkie dzięki za tutorial
polecam każdemu tę aplikację i filmik
DW rządzi
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Popieram powyższą wypowiedź w całej rozciągłości Smile
Odpowiedz
#10
ja również popieram program DW a tutorial był znakomity, jakość obrazu też dobra
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
You are welcome Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Kasperski dołączy do wykrywających Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 7 + KIS 2010
Odpowiedz
#14
Avira już wcześniej wykrywala Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości