SpySweeper
#1
Jakie macie swoje zdanie na temat tego programu? [Webroot.com]
W wersji antyspyware (SpySweeper) ma ledwie325 tys. sygnatur
W wersji AV (SpySweeper With Antivirus) ok. 900 tys (Sophos) - tu uwaga: chyba najwięcej fałszywek na rynku Smile
Ale:
Znam SpySweepera od 2006r i zastanawia mnie sposób jego działania.
Jeżeli danego zagrożenia nie ma w bazach, program z pozoru nie reaguje. Próba uruchomienia programu/zagrożenia adware, spyware itp/ w wielu przypadkach nie wywołuje żadnej reakcji systemu.
Podobnie ostatnio przerabiany loader.exe (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) którego nie widział MBAM, Nod i co kto chce.
Po ściągnięciu "na siłe" (SpySweeper blokował stronę do ściągnięcia) pomimo braku sygnatur, heurystyki, hipsa, sonarów itp itd loader.exe z działającym SpySweeperem po prosu się wywracał. I tak z większością "syfu" bez sygnatur.
Wie ktoś co jest grane?
Odpowiedz
#2
kiedyś go używałem ale ze względu na to że przy najmniej u mnie zjadał za dużo ramu dałem sobie z nim spokój
nie był to zły pakiet.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
soft dobry ale dosyć konfliktowy nie ze wszystkimi zabezpieczeniami się lubi i mogą być problemy
Odpowiedz
#4
Ale nie chodzi mi o pakiet (SS+AV czy WISE) tylko o sam antyspyware, sposób jego działania (utajony czy jak? - jeśli chodzi o nieznane zagrożenia)
U mnie podczas skanowania wszystkie procesy zabierają mniej niż 100 000 K. Z procesora nie wiem, bo nie potrafię rozdzielić)
SS+AV i WISE - faktycznie spowalniało dość mocno.
zord napisał(a):soft dobry ale dosyć konfliktowy nie ze wszystkimi zabezpieczeniami się lubi i mogą być problemy


U mnie chodził z AVG, NOD, GData
Nie chodził z KIS

dodam jeszcze, że ładnie wyczyścił po MS Antispyware (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
przy czym zainfekowałem system dopiero po wyłączeniu SpySweepera i to w czasie, gdy jak koledzy twierdzili, nic tego jeszcze nie wykrywa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości