Jasny punkt na matrycy laptopa
#1
Witajcie. Dzisiaj po odpaleniu lapka zauważyłem na matrycy jaśniejszy punkt. Jest on widoczny tylko na jasnym tle jako jaśniejsza plamka ( 1x1mm może mniej). Nie wygląda to bynajmniej na martwy piksel. Odpada też uszkodzenie (laptop stoi w tym samym miejscu i od kilku dni nie był nawet zamykany). Czy miał ktoś już styczność z takim przypadkiem?W sieci jest trochę na ten temat ale nie ma informacji czy danym osobą została uznana reklamacja.
Na czas obecny nie mam możliwości wybrać się do sklepu gdzie sprzęt kupiłem. Z pewnością zrobię to za jakiś czas ale zawsze warto spytać czy spotkał się ktoś już z takim przypadkiem i czy gwarancja coś w tym przypadku zdziała. (Ewentualnie zaoszczędzicie mi to nerwów związanych ze składaniem reklamacji.Lol )

SAMSUNG RF-711
Odpowiedz
#2
Zapewne jest to wypalający się piksel. Nie wiem jak to jest w przypadku laptopów ale np. w telewizorach lcd gwarancja obejmuje tylko powyżej 2-3 wadliwych pikseli. Miałem z tym styczność w monitorze. Pomógł lekki nacisk zaokrąglonym gryfem ołówka na pikselu. Najlepiej sprawdź w szczegółach gwarancji. W moim przypadku było już po niej wiec nie miałem nic do stracenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości