Real vs. Rogue - znajdź różnice :)
#1
Lżejszy i bardziej weekendowy temat Smile Jak wiemy fałszywe programowanie zwane potocznie roguelub fakenie tylko zabezpieczające, ale także konserwujące i optymalizujące system stanowią poważny problem dla milionów użytkowników. Co ciekawe - publikowane wczoraj na blogu Microsoftu statystyki nie pozostawiają cienia wątpliwości, że najbardziej zagrożeni są użytkownicy z krajów angielskojęzycznych...stanowią ok. 2/3 wszystkich ofiar fałszywego oprogramowania i nie dziwi to raczej, bo j. angielski jest najpowszechniejszym językiem stosowanym w IT.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Microsoft przeprowadza w związku z tym - tak myślę, bo nie mam tam dostępu - akcję na FB pod nazwą "Real v. Rogue"czyli czy potrafisz znaleźć różnicę między programem legalnym a fałszywym? Smile
Miłej zabawyWink

[Obrazek: 154585_10151202102028461_2023265270_n.jpg]

Artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Quiz na FB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Mam90% SmilePrzy pierwszym obrazku zaznaczyłem rogue, bo myślałem, że to haczyk.
Odpowiedz
#3
Zrobiłem sobie ten quiz, wyszło 100%.
Nie jestem jednak z siebie dumny, bo był on dosyć prosty. Szkoda że ogranicza się do oprogramowania Microsoftu Wink
Odpowiedz
#4
100 %, jest LiveSecurityLol
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin
Odpowiedz
#6
100% Grin
Odpowiedz
#7
90%
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#8
Poproszę o coś trudniejszego Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości