Czyszczenie laptopa
#1
Witam wszystkich,
chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o czyszczeniu laptopa i najlepiej w jaki sposób(chodzi mi o czyszczenie wewnątrz)
Pytam ponieważ mam lapka który już ma prawie 3 latka i jeszcze nie był "odkurzany"
Odpowiedz
#2
Zakładam że lapek już po gwarancji więc możesz go oczyścić tak jak zwykłego PC, czyli rozkręcić ( z zachowaniem szczególnej ostrożności i delikatności ) i dmuchnąć sprężonym powietrzem. Ot cała filozofia Smile Jeśli zdecydujesz się czyścić coolerek to możesz go też później nasmarować. Do tego celu możesz użyć WD 40 albo... zwykłego oleju.
Odpowiedz
#3
nie mam zamiar tylko przeczyścić,hm,,,,,,,,,,a może lekko odkurzaczem przejechać?
Odpowiedz
#4
Może być i odkurzacz, lecz musisz go ustawić na minimalną możliwą moc i dmuchać z odległości co najmniej 20cm jeśli nie chcesz mieć kłopotów Smile
Odpowiedz
#5
Przy odkurzaniu za pomoca odkurzacza moga powstawac ladunki elektrostatyczne ktore w polaczeniu ze sprzetem elektronicznym moga spowodowac trwale uszkodzenie elektroniki.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
dmuchać???
odkurzacz wciąga przecież
Odpowiedz
#7
Oj to chyba jasne że wciąga, z rozpędu tak napisałem a o odległości nie bez powodu Smile
Odpowiedz
#8
dobra dzięki za info wieczorkiem się biorę.Aha jeszcze jedno czy po dołożeniu ramu do lapka 2GB to normalne że wiatrak od lapka włącza się cześciej niż przed dołożeniem..............
oraz czy temp procka w granicach 40-55 stopni to norma
Odpowiedz
#9
Może istnieć taka konieczność że musi włączać się częściej z racji tego iż RAM się grzeje co wymusza włączenie wiatraka, o temperaturach w lapkach się nie wypowiadam bo nie jestem w temacie.
Odpowiedz
#10
Raczej masz dobre temperatury, moja ciocia w swoim HP ma ok 55stopni, a wiatrak chodzi cały czas, jest to irytujące, i z tegoż powodu wiatrak był wymieniany dwa razy.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#11
Temperatura w procku Lunatic jest dobra, przy obciążeniach oczywiście wzrasta.
Jeżeli mowa o czyszczeniu wiatraka, to możesz to robić wilgotną delikatną szmatką. Odkurzacz nie daje rady wiatraczkowi Smile
MateusXz, uroki HP Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
HP lubi się grzać Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#13
Dobra przejechałem odkurzaczem i chyba wszystko gra,bo piszę z niego.
Syfu prawie wcale ,choć wiatrak trochę lub troszeczkę uwalony ale cięzko się do niego dostać.więc oskrobałem tyle ile można było z łopatek po czym odkurzaczem wyssałem.Temperaturka cpu 40 stopni przy siedzeniu na necie,Wielkiedzięki za informacje dot.co i jak.
Odpowiedz
#14
Hej może to dziwne ale od kiedy przedmuchałem odkurzaczem kompa temperatura średnio spadła o 5 c
Odpowiedz
#15
bo jest mniej kurzu
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości