Kaspersky blokuje stronę gry FEARTIME
#41
A jak Wam reagują programy na pozostałych podejrzanych stronach, czyli:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#42
Kaspersky blokuje wszystkie 3 strony, w każdym jest inny wirus. Co to się dzieje, ostatnio wszędzie wirusy, to na pajacyku, to tu to tam ;/
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#43
trza na macosx przejść żartowałemSmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#44
na wszystkich 3 endpoint znajduje cos takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#45
a jak avira sobie radzi ???
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#46
MateusXz napisał(a):Kaspersky blokuje wszystkie 3 strony, w każdym jest inny wirus. Co to się dzieje, ostatnio wszędzie wirusy, to na pajacyku, to tu to tam ;/


Cytuje dane z mojego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"(...)
Z kolei szacuje sie ze codziennie tworzonych jest okolo 200,000-300,000 nowych stron internetowych, zawierajacych roznego rodzaju infekcje. (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)"
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#47
MateusXz napisał(a):a jak avira sobie radzi ???


Blokuje.
Odpowiedz
#48
ale jak widać, kaspersky sobie nieźle radzi, czyli jednak dalej on wiedzie prym w zabezpieczeniach
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#49
Na 2 stronie chyba nic nie ma?
Odpowiedz
#50
Widocznie już usunęli.
Odpowiedz
#51
MateusXz napisał(a):ale jak widać, kaspersky sobie nieźle radzi, czyli jednak dalej on wiedzie prym w zabezpieczeniach


dziwne żeby było inaczej
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#52
a to zagrożenie raz jest a raz go nie ma Sad
Ciekawe jak radzi sobie AVG lub inne Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#53
ja tam nie widzę żeby kaspersky jakoś szczególnie błysnął większość antyvirów wykryła zagrożenie kasperskt tylko dodatkowo zablokował stronę
Odpowiedz
#54
Witam!
Jestem administratorem forum gry, graczem, kiedyś GO Feartime. No, to tyle o mnie Tongue

U mnie Avast też wykrywa jakiś badziew: VBS:Malware-gen.

Natomiast chciałbym sprostować, że mimo, że adres do tej strony podlinkowany na stronie głównej gry, nie jest ona częścią gry, a prywatną stroną jednego z administratorów gry. Tak więc problem nie dotyczy bezpośrednio gry, nie mniej jednak jest tak samo niepożądany Tongue

Postaramy się usunąć paskudę możliwie jak najszybciej z serwera Suspicious

Pozdrawiam
Odpowiedz
#55
Najwyraźniej ktoś shakował stronę Sad I dodał skrypt z badziewiem.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#56
Witam Sebastian_Sz tej strony - pisze z konta ESTATONA:

Wyjaśnienia:

Do plików typu index.html.default.html - czyli głownych wykonawczych na stronie www dpisywał się kod, który w niektórych programach antywirusowych został zakwalifikowany jako "robak". Nie był to wirus tylko kod typu Malware. Dokładniej: VBS:Malware-gen. Avast przyznał się w oficjalnym piśmie, że jest to źle rozpoznawalny kod jako robak:

- Dlatego też u Was niektóre programy widziały stronę jako zawirusowana, a inne nie.
U mnie Avast i G Data widział, a np Symantec nie. Jednakże mniejsza o to, jak to było interpretowane przez ludzi z branży "antywirusowej" - kod się dopisywał samoistnie, a nie powinien.
Od czego się to zaczęło - jeden z moich klientów swego czasu zażyczył sobie podpięcie u niego do strony linka do pajacyka.pl.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niektórzy uważają, iż zostało to z premedytacją zainscenizowanę przez webmasterów pajacyk.pl, aby stało się głośniej o stronie. Jednakże tak na prawdę oni mogli to również ściągnąć do siebie na serwer z innego źródła. Mniejsza o to. Poprzez to, że jeden z serwerów do którego miałem dostęp miał powiązanie z pajacykiem.pl - automatycznie kod Malware został przeniesiony na kompa i na inne serwery, które otwierałem w tym tygodniu i które miały zapamiętane hasło dostępu w TC. Obecnie pozmieniałem większość haseł i podmieniłem pliki na serwerach - na innych serwerach problem został zażegnany. Natomiast o podkatalogu wwww.fishtank.republika.pl/gra zapomniałem- bo jest to tylko i wyłącznie strona informacyjna o grze - wykonana we flash''u, która była tam umieszona prawie 2 lata temu. Gra stoi na zupełnie innym serwerze pod adresem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więc:
Plati napisał(a):Creer: to dlatego, że Firewall ci blokuje Smile ew. inne zabezpieczenie
PS: na stronie gry Feartime: Ilość graczy: 2450Online: 238
Te 2450 mają zainfekowane komputery Smile

jest nie prawdą Smile

MateusXz napisał(a):Można powiedzieć, że odkryliśmy lewą grę Grin I ludzie, którzy w nią grają mają zasyfione komy ;D

Odkryliście pod stronę która przekierowywała na inny serwer z opisem gry w tech. flash. Gra jest na innym serwerze. Gra nie jest lewa - istnieje już ponad 2 lata. Niedawno zostały zakończone testy i udostępniona rozgrywka.

Chciałbym także zauważyć iż:
Plati napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to jest link z linku podanego przez Ratatui Smile
Avira go wykrywa jako: TR/ATRAPS.Gen


Jest to zupełnie inny serwer - widać zresztą po adresie gołym okiem. zxczxc1, a fishtank to co innego - nie prawdaż ? Nie wiem dlaczego został powiązany z tym tematem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuje za zwrócenie uwagi na problem. Smile
Odpowiedz
#57
w dobie wszechobecnych zagrożeń komputerowych takie numery są nie dopuszczalne
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#58
Estaton napisał(a):Do plików typu index.html.default.html - czyli głownych wykonawczych na stronie www dpisywał się kod, który w niektórych programach antywirusowych został zakwalifikowany jako "robak". Nie był to wirus tylko kod typu Malware. Dokładniej: VBS:Malware-gen. Avast przyznał się w oficjalnym piśmie, że jest to źle rozpoznawalny kod jako robak


Można prosić o zaimplementowanie do postu treści tego pisma? Z treści

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wynika co innego.

Estaton napisał(a):Od czego się to zaczęło - jeden z moich klientów swego czasu zażyczył sobie podpięcie u niego do strony linka do pajacyka.pl.


Prosty wniosek - nie ulegać prośbom i naciskom, gdyż może to mieć przykre konsekwencje ( a w tym przypadku miało ).
Odpowiedz
#59
NOD32 3 nie wykrył wirusa na tej stronie ale Outpost Firewall zablokował ataki. Może dlatego, że ustawiłem blokadę ataków i HIPS na maxa.
Odpowiedz
#60
Avast wykrywa trojana other jakis i resetuje połączenie .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości