Ankieta: Czy SCAM powinien być blokowany przez pakiety zabezpieczające?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, bezwzględnie.
95.24%
20 95.24%
Nie, McAfee czy Trend Micro są "nadpobudliwe"
4.76%
1 4.76%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Safegroup, razem zarobimy miliony dolarów!
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiem jak zarobić kupę kasy i to bez wychodzenia z domu. Nie, nie mam na myśli skręcania długopisów czy telemarketingu. Otóż reklamy.
Wiecie z czego największe korzyści czerpią komercyjne stacje telewizyjne? Albo dlaczego YouTube płaci użytkownikom generującym dużą liczbę wyświetleń swego kanału?
Więc wystarczy, że obejrzysz reklamy, a dostaniesz kasę. Po prostu, siadasz, włączasz, a saldo konta rośnie. Tylko jest problem.... Wypłata leci na Paypala jak osiągniesz tysiąc dolarów. Dużo, nie dużo, za jedną reklamę masz 17 $,możesz obejrzeć maksymalnie trzy dziennie. Ale jest sposób aby zarobić szybciej!

Może zostaniesz szefem „farmy”?

To nie trudne, zaproś swoich znajomych do wspólnego oglądania reklam. Dasz im swój osobisty link referencyjny. Wystarczy, że zarejestrują się z jego poziomu oraz tak jak ty rozpoczną pracę. Każdy nowy klient to dodatkowe dolary dla Ciebie, dostaniesz procent od filmów jakie obejrzy.

Idziesz na to?

A zapomniałbym, znasz serwisy typu gumtree.pl? Wiele osób szuka tam pracy. Podeślij im swój link referencyjny. Wszyscy będziemy zarabiać, taka ot piramida sukcesu ! A ty najwięcej, w końcu założyłeś grupę.

Mam nadzieję, że miło się zarabiało, bo właśnie Cię oszukałem.

SCAM

Cytując mądrą definicję za Wikipedią:

Cytat: Scam (ang. Confidence trick) – działanie polegające na wprowadzeniu kogoś w błąd poprzez sugestię, że jest on beneficjentem określonego dobra, na ogół finansowego. Celem tego działania jest przeprowadzenie trudnego do udowodnienia oszustwa. Najczęstszą formą scamu jest korespondencja w formie tradycyjnej lub elektronicznej – odmiana spamu.
Z jej treści przeważnie wynika rzekomo omyłkowe zaadresowanie tejże korespondencji
.


Cytat: Inną formą scamu są strony WWW oferujące wysokie zyski lub bardzo wartościowe informacje najczęściej w zamian za niewielki wkład inwestycyjny (HYIP). Może to być również wypełnianie ankiet, wprowadzanie danych on-line, jak i odbieranie reklam w poczcie elektronicznej (GPT). Istnieje również dużo agencji matrymonialnych (głównie na terenie Rosji), których celem jest zwerbowanie jak największej ilości osób (SCAM VICTIM) w celu wyłudzania od nich pieniędzy na rzekome wizy oraz podróże dla przepięknych kobiet poznanych za pomocą internetu. Przy rejestracji na tego rodzaju stronach jest wymagany adres poczty elektronicznej, więc jest ona często przyczyną dużej ilości spamu w skrzynce.
W niektórych przypadkach strona początkowo płaci, żeby później, przekształcając się w scam, przynieść większe zyski. Po krótkim czasie scam znika z sieci lub ogłasza zmianę właściciela, która w rzeczywistości niekoniecznie nastąpiła.*


*żródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety nic nie zarobiliśmy – oszukano nas, ale w sumie tylko nas, bo zarobił ktoś i coś na pewno. Niestety nie umiem zweryfikować kto. Oczywiście możemy pójść z tym na policję. Z pewnością rozpoczną międzynarodowe śledztwo i będą szukać oszusta, przez którego jak malowane lale gapiliśmy się w ekran monitora oglądając dziwne filmiki. Już to widzę....

Na wszelki wypadek zmień adres Paypala, podałeś go przy rejestracji, a zapewne ustawiłeś podobne hasło zarówno na Pp jak i w serwisie reklamowym. Ach życie, jak to mawia jeden z najbardziej szanowanych myślicieli współczesnej kultury – Ferdynand Kiepski „ Kasiorę to by wszyscy trzepać chcieli, a robić to ni ma komu” . Ale czy tak aby nie jest naprawdę?
Otóż jest, internauci są naiwni i można to bardzo fajnie wykorzystać. Tak jak twórca witryny survpe.com, wkrótce nazwaną survpee.com. Oj tam, oj tam, następnie pojawiły się survpeee.com i survpeeee.com. Póżniej ślad zaginął....

Pakiety Internet Security nie mają obowiązku bronić przed oszustwami. Po prostu, to tylko aplikacje, które praktycznie całe swoje działania skupiają na walce ze szkodliwymi plikami. Niestety, pewnego rodzaju „przekrętów” obejść się nie da . Czy to ze względu na brak sztucznej inteligencji analizatorów witryn HTTP czy też w obawie przed pomyłkami ( bo jak zweryfikować zamiary „ pracodawcy”?). W takich sytuacjach internauci powinni trzymać się razem , najlepiej przy wsparciu większego podmiotu dysponującego odpowiednim zapleczem technicznym.

Kiedy zgłosiłem do supportów producentów antivirusów moje podejrzenia odnośnie witryny survpee, oraz przedstawiłem liczne dowody oszustwa jakie publikowano w sieci, blokady dokonało zaledwie kilku. Dlaczego? Nie wiem. Na omawianej stronie internetowej nie znajdował się żaden trojan, nie była to tez podróbka Paypala czy witryny bankowej. Ale czy SCAM nie jest zagrożeniem?

OpenOffice prawie za darmo

Kolejna odmiana SCAMu polega na sprzedawaniu darmowych oprogramowań. Choć brzmi to wybitnie bezsensownie zjawisko to występuje powszechnie. Jak to trzeba być bezczelnym by dokonywać takich transakcji, a jakim niezorientowanym by zapłacić.. Tyle, że to dzieje się naprawdę.

Karta kredytowa stała się nieaktywna, a hasło na Allegro należy natychmiast zmienić!

Mail od banku jest czymś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Wiele instytucji tego typu jasno zaznacza, że nie prowadzi e-korespondencji z klientami. To nie wystarcza. Cyberprzestępcy bezlitośnie rozsyłają SPAM kierujący do odpowiednio spreparowanych witryn. To jak uzupełniamy dane i czekamy na efekt?

Na przykład tutaj:

[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/malware]


Dobreprogramy, a więc Adware

Użytkownicy najpopularniejszego polskiego portalu z legalnym oprogramowaniem zostali niedawno zaskoczeni nowym, jakże rewelacyjnym sposobem pobierania plików. Toolbar DP najpierw porównywał szybkość naszego internetu z rewelacyjnym LTE jednego z operatorów, a następnie (nawet do dziś) instalował niezbędny do bezpiecznego surfowania w sieci dodatek Avg Secure Search.
Zaczęły się skargi, doszło do reakcji. RozpocząłEset oznaczając Downloadery jako PNP

probably a variant of Win32/DobreProgramy ,

następnie do działania przeszedł McAfee ostrzegając przed odwiedzeniem strony dobreprogramy.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


McAfee SiteAdvisor

Czoła cyberprzęstępcom stawiła firma McAfee ( dziś Intel ). Stworzono dodatek do przeglądarek Internet Explorer, Google Chrome i Firefox w systemie Windows, Apple Safari w środowisku MAC oraz Google Android, oceniający reputację odwiedzanych witryn, bezpieczeństwo pobieranych plików czy wskazujący, które ze stron zaproponowanych przez Google w wynikach wyszukiwania są niedestrukcyjne. Dodatkowo zezwolono na bezpieczne udostępnianie łączy na portalach społecznościowych, czy komunikację SSL między aplikacją na stacji roboczej klienta, a serwerami McAfee. Nie zabrakło możliwości deklarowania własnej listy bezpiecznych stron internetowych, które SiteAdvisor ma „zostawić w spokoju”. Niezbędną informacją jest fakt, że aplikacja McAfee w swympłatnym wydaniu posiada tzw. tryb chroniony, a więc blokadę dostępu do złośliwych URL za pomocą hasła. Bez niego nie będziemy w stanie przeglądać zasobów uznanych przez systemu testujące producenta jako niebezpieczne.
Pobierane pliki podlegają kontroli. Może ona być zrównoważona, czyli blokowane są pobrania tylko ze znanych, złych adresów lub paranoiczna, gdzie jakikolwiek Download należy potwierdzić.

Co ważne laboratorium McAfee filtruje witryny nie tylko ze względu na ich zawartośćw kwestii plików, ale także treści.

Cytat: Oprogramowanie TrustedSource firmy McAfee, analizujące reputację witryn sieci Web wykryło potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa w tej witrynie. Należy zachować szczególną ostrożność
.

Cytat: Reputacja w sieci Firma McAfee testuje witryny sieci Web pod kątem reputacji za pomocą systemu TrustedSource™. System zbiera dane na temat bezpieczeństwa za pomocą dziesięciu milionów czujników zlokalizowanych w ponad 120 krajach. Opatentowana technologia firmy McAfee analizuje wzorce ruchu i łączy, działanie witryn sieci Web, ich zawartość, rejestrację i hosting witryny, w celu określenia całkowitej oceny reputacji witryny.


Razem możemy więcej

<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> – adres e-mail służy do wysyłki nowych, podejrzanych linków oraz zgłaszania tzw. False positive.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

służy do sprawdzenia reputacji określonych witryn, a także zezwala na publikację odpowiednich komentarzy.

Użytkownicy SiteAdvisora stworzyli bezwzględną dla przestępców społeczność, którazapobiega infekcjom i oszustwom internetowym na całym świecie.

I to nawet za darmo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Czy zdarzyło Wam się paść ofiarą oszustów internetowych?
Odpowiedz
#2
Mnie się nie zdarzyło, chociaż było bliskoSmile
Ale jestem ostrożny i to mnie uchroniło
Pamiętacie może witrynę, sklep Elektronik24.pl
Zakupiłem tam odkurzacz do samochodu, ale ponieważ cena wydala mi się za bardzo atrakcyjna, wybrałem opcje zapłąty za pobraniem z dostawą kurierem
Oczywiście nikt ie przyjechał z towarem, a jeszcze tego samego dnia czytałem o oszukanych przez ten sklep użytkownikach
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Scam jak najbardziej powinien być blokowany. Takie działania są zagrożeniem dla każdego użytkownika i powinny być natychmiastowo tępione.

A bardziej w stronę tematu sprzedawaniu darmowych programów.
Część użytkowników często wpada w takie zasadzki, gdyż jest zbyt łatwowierna, zamiast poszukać takiego programu na innych stronach i pobrać z innego źródła daje się porostu nabrać i wysyła SMS.
Niekiedy jest napisane, że koszt owej wiadomości to dajmy na to - 2zł, a w rzeczywistości może to być znacznie większa kwota.
Niestety, takie działania przynoszą dość duże zyski atakującym i do czasu, aż użytkownicy nie będą bardziej ostrożni, to będą to świeże bułeczki dla cyberprzestępców.

Podam link do jednej z wielu stron nakłaniających do wysłania SMS za program (w tym wypadku Avast! Free).
[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/malware]

Proszę zwrócić uwagę na te wpisy w regulaminie:
Serwis SOFTPL jest usługą subskrypcyjną. Aktywacja tej usługi daje możliwość zarejestrowanym Użytkownikom dostęp do najbardziej aktualnych informacji dotyczących oprogramowania komputerowego oraz wielu innych usług dostępnych na portalu internetowym. Dzięki usłudze zdobędziesz informacje o najnowszych aplikacjach, aktualizacjach oprogramowania oraz gier na Twój komputer.Koszt tej usługi to 4,92 zł z VAT za każdy odebrany SMS. Tygodniowo będą wysyłane 3 takie SMSy, w każdy wtorek, czwartek i sobotę ok godziny 16:00.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#4
Lol "Dobreprogramy, a więc Adware".W życiu bym ich o to nie podejrzewał.
Odpowiedz
#5
McAlex napisał(a):[...]
Użytkownicy SiteAdvisora stworzyli bezwzględną dla przestępców społeczność, którazapobiega infekcjom i oszustwom internetowym na całym świecie.

I to nawet za darmo .

No dobrze, tylko wersja LIVE jest płatna.
Skoro piszesz że za darmo to dopisz, że darmo to przez 30dni.
A jak zupełnie za darmo to może zamieszczaj też zrzuty z darmowej ale okrojonej wersji z pokazanymi wyciętymi opcjamiCool
360 TSE
Odpowiedz
#6
roofman napisał(a):A jak zupełnie za darmo to może zamieszczaj też zrzuty z darmowej ale okrojonej wersji z pokazanymi wyciętymi opcjami


Różnica między Free, a pełną jest tylko w trybie chronionym ( ochrona hasłem) i brakiem możliwości aktywowania maksymalnej, paranoicznej ochrony pobierania plików, czyli w sumie za free jest to , co ma byćSmile

Poprawione .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości