Ankieta: Udając typowego użytkownika jak szybko zainfekujemy maszynę wirtualną?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
poniżej 10 minut
14.29%
3 14.29%
między 10, a 60 minutą doświadczenia
14.29%
3 14.29%
między 60, a 180 minutą
33.33%
7 33.33%
nie uda się dokonać infekcji w ciągu 3h
38.10%
8 38.10%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Co jest tam, w sieci ?
#1
Drodzy forumowicze Idea
Jak sądzicie co konkretnie może spotkać użytkownika korzystającego z internetu bez oprogramowań antywirusowych. Chodzi mi o profil osoby, która komputer wykorzystuje do komunikacji ze znajomymi, wymiany wiadomości, gier i bankowości. Odchodząc od tematu malware jako pojęcia ogólnego, co neostrada przygotowała dla internautów ? Znacie jakieś konkretne stronki zarażające, a jednocześnie popularne i ogólnodostępne?
Odpowiedz
#2
Trudno odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie, bo to zależy czy dostanie on wiadomość ze złośliwym odnośnikiem albo jeden z popularnych serwisów internetowych zostanie zainfekowany. Wybieram ostatnią opcję.
Odpowiedz
#3
Jeśli bym chciał to potrafię natychmiastowo zainfekować system. Ale udając typowego użytkownika to pewnie przez facebooka ale niestety nikt mi nic nie wysyłaSad
Odpowiedz
#4
typowy beztroski klikacz wg mnie ma szansę na trzeci wariant pod warunkiem że jest maniakiem portali społecznościowych na których
sam zamieszcza sporo fotek oraz chętnie wertuje archiwa innych friends
Odpowiedz
#5
Szkoda, że nie określiłeś wykorzystywanego zabezpieczenia. Przyjmując, że jakiś antywirus (i nic ponadto) działa sobie w tle wybieram opcję nr 4.
...
Odpowiedz
#6
McAlex napisał(a):Drodzy forumowicze Idea
Jak sądzicie co konkretnie może spotkać użytkownika korzystającego z internetu bez oprogramowań antywirusowych?
preter napisał(a):Szkoda, że nie określiłeś wykorzystywanego zabezpieczenia. Przyjmując, że jakiś antywirus (i nic ponadto) działa sobie w tle wybieram opcję nr 4.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości