ScriptSafe- następca ScriptNo
#1
Chyba już położono krzyżyk na ScriptNo - dodatku blokującym złośliwe/niebezpieczne skrypty w przeglądarkach opartych na Chromium - a tu niespodzianka na koniec roku. W Chrome Web Store pojawił się następca i sukcesor w postaci ScriptSafe
Cytat: v1.0.6.3 - Thursday, December 27, 2012
- Happy Holidays everyone Smile I stayed up overnight developing and testing one of the most anticipated features for ScriptNo/ScriptSafe, which is... Cross-Device Settings Auto-Syncing! (settings = your configuration AND your whitelist/blacklist!)
- Updated to Manifest v2 (more efficient, more secure)
- Renamed to "ScriptSafe" from "ScriptNo"
- Updated unwanted domains blocklist with latest lists
- Default whitelisting of Gmail and YouTube for new installations only (to be less disruptive for new users)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Dzięki za informację, na pewno go spróbuję, bo taki dodatek to złoto Smile
Odpowiedz
#3
To ichito może jednak się przełamiesz do Chromium itp.
Odpowiedz
#4
Się właśnie próbuję przełamywać...piszę z Chrome teraz Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
No i jak gryzieGrin
Odpowiedz
#6
Jest już nowa wersja, jak widać, chyba ruszono z kopyta z rozwojem tego dodatku Wink

Cytat: v1.0.6.4 and v1.0.6.5:
  • v1.0.6.5: fixed a minor potential issue with importing synced whitelists/blacklists into ScriptSafe
  • Implemented webbugs patch from martin.b
  • Fixed issue where the close button in the ScriptSafe details popup won''t close the popup
  • Streamlined syncing to take up significantly less nodes
  • Improved support for the syncing of very large blacklists/whitelists
  • Added a notification pop-up that will appear in the bottom-right corner of your screen when your settings have been successfully synced (you can disable this in the Options page)
    • Note: this WILL NOT show when settings have been synced FROM your Google Account, only TO, to prevent headaches Wink
  • Added the ability to force Settings Syncing TO and FROM your current device in the Options page
  • Auto-syncing will occur 30 seconds after the last settings/whitelist/blacklist update in order to ensure compliance with the rate limits Google has set (10 per minute and 1,000 per hour)
  • Added maps.gstatic.com to the default whitelist for new users for Google Maps Streetview support (if you''re an existing user, feel free to add this to your whitelist; it''s not in my intention to forcefully whitelist things for you!)
Odpowiedz
#7
Nie wiem czemu, ale do mnie bardziej przemawia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Chociaż do "tej wersji: się nie zniechęcam i sprawdzę czy będzie lepsza Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
Kolejne wersje:
Cytat: v1.0.6.9 - Saturday, December 29, 2012
- v1.0.6.9: fixed syncing issue by adding a check (user setting); miscellaneous bug fixes; note: syncing does not seem to be working for MacOS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- v1.0.6.8: fixed major bug where whitelist/blacklist would seem to be "erased". Created a built-in restore process to restore your lists. My sincere apologies everyone.
Odpowiedz
#9
@Eru:
Tamto co podawałeś bardziej przypomina tradycyjnego NoScripta, ale od dawna nie było aktualizowane i nie wiadomo, czy faktycznie działa jak powinno.

A wracając do ScriptSafe, to po wczorajszym update miałem dziwne problemy z witrynami korzystającymi z CloudFlare. Pomogła dopiero ponowna instalacja dodatku.
Odpowiedz
#10
Spróbowałem tego ScriptSafe ale jakoś do mnie nie przemawia - nie blokował wszystkiego jakoś...

@Lukas
To co podałem używam pod Chrome od dawna i działa jak powinno jak dla mnie Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
TASMAN napisał(a):No i jak gryzieGrin

Pogryzło mnie okrutnie...nie dałem rady z nim żyć "pod jednym dachem". Sorry Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Autor dosłownie szaleje. Nie ma dnia bez aktualizacji Smile

Cytat: v1.0.6.12:
- fixed whitelist/blacklist site modification issue in Options page (issue #157)

v1.0.6.11:
- optimized filtering speed (slightly refactored the main blocking function)
- improved blocking of Unwanted Content Domains and Antisocial domains
- for blocked iframes, a blank page will be loaded instead of the "This web page was blocked by an extension" error page
- added a few more domains to the Antisocial list (e.g. Google+)
- fixed image blocking (issue #20 (thanks drdaeman))
- more reliable blocking of inline scripts (issue #161)
- removed two sites from the unwanted content providers list (passport.baidu.com and rottentomatoes.com) (issue #96)
- fixed "Disable" bug (issue #112)
-there were some syncing bugs that caused whitelists/blacklists to be cleared, which all should be fixed in this version (v1.0.6.11). Whitelist/blacklist syncing was a dream of mine for this extension and I was admittedly too eager to share it with you when I had it working. I have included a button in the Options page to hopefully restore your whitelist/blacklist; it has worked for a few users, but I cannot guarantee it will work in every case. I apologize immensely if you had your whitelist/blacklist deleted.

v1.0.6.10:
- made syncing more robust (tested extensively between my two PCs); added an option to be notified when settings are synced from your Google account; tweaked popup widget "Clear" button behaviour; fixed minor bug in Options page (when removing a domain from a whitelist/blacklist)


Jak widać są reakcje na zgłoszenia - zarówno starsze jak i nowsze, więc chyba odrodzenie dodatku spotkało się ze sporym zainteresowaniem Smile
Odpowiedz
#13
Dodatek fajny, ale wp z automatu jest blokowane chyba ... czy to tylko u mnie?
Odpowiedz
#14
To normalne. On na dzień dobry blokuje niemal wszystkie strony.
Odpowiedz
#15
Blokuje w znaczeniu - w ogóle nie wyświetla.

Cytat: Błąd 20 (net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT): Żądania do serwera zostały zablokowane przez rozszerzenie.
Odpowiedz
#16
Tomasz...to wcale nie musi być błąd programu. Mam czasem to samo na Ff podczas działania NoScripta...są strony chyba całe pisane we Flashu, bo wielokrotnie zdarzało mi się nie widzieć nic oprócz ikonki zablokowanego skryptu Flash...dopiero po zezwoleniu (przeważnie tylko tymczasowym) strona się wczytuje i coś zaczyna pokazywać.
U Ciebie jest to kwalifikowane jako błąd, ale z takimi sytuacjami na pewno się spotkasz jeszcze.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Dokładnie. Co zrobić żeby wp.pl odblokować ? Dodałem na whitelist i nadal to samo...


EDIT: Już działa...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości