Jaką antenę kierunkową i kartę sieciową USB wybrać?
#1
Witajcie,
przymierzam się do kupna zestawu składającego się z:
a) anteny kierunkowej
b) karty sieciowej WiFi (na USB)

Mam zamiar odbierać sygnał WiFi z całego miasta. Nie mam ustalonego obrębu działania, im dalej tym lepiej, będę łączył się ze swoim WiFi i postaram się znaleźć jakiś hotspot.

Na cały zestaw mam do wydania do100zł (mniej = lepiej) i zestaw musi być koniecznie zgodny z oprogramowaniem BackTrack 5.

Najlepiej jakby sprzęt posiadał zgodność z technologiami B, G, N w 2,4 GHz. Nie mam przekonania do Allegro, bo nie chce się naciąć na jakąś chińszczyznę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

EDIT

Może warto zainwestować w "takie coś":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z tego co widzę to w środku siedzi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i antena kierunkowa.

Jak myślicie, to dobry wybór?

EDIT 2:

To zły wybór:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Wątpię żeby ta karta mogła wstrzykiwać pakiety, wygląda jak tania chinka. Posiadam TP-Link WN772n, jest w pełni kompatybilna z BT. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić dobrą antenę dookólną, yagi będzie bardzo ciężko coś złapać, szczególnie w mieście.
Odpowiedz
#3
Nigdzie nie mogę znaleźć tego TP-Linka Sad. Tylko znalazłem WN722N, jeśli chodzi o tą to jak na pewno obsługuje BT, to wezmę ją pod uwagę. Chipset Atheros, mój laptop ma Atherosa AR5B97 i wszystko działa OK. Karta musi obsługiwać tryb monitora (antena też...).

Co do anteny to właśnie myślałem nad Yagi kierunkową.

Na razie mam taki zestaw:
a) Karta Wifi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

b) Antena:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I pytanie... Da się tę kartę połączyć wraz z anteną? Wtyki pasują, ale są też męskie i żeńskie i nie chcę, by okazało się że oba wtyki są identyczne.
Odpowiedz
#4
Znalazłeś tę co podałem, więc nie wiem w czym problem ;-)

Karta musi obsługiwać tryb monitor ale antena? Co ma piernik do wiatraka.

Bez problemu połączysz tę antenę z kartą.
Odpowiedz
#5
Wkradła się literówka, 7 7 2N, a 7 2 2N.
Okej, poczytałem i karta jest dobra (zgodna z BT).
Myślę już paranoicznie i nie do końca wiem czego się spodziewać, bo nie kupowałem nigdy żadnej anteny do Wifi.

Polecasz tę antenę, czy lepiej szukać czegoś innego? Szukam kierunkowych, bo sądzę, że będą miały lepsze parametry po skierowaniu na "cel" niż dookólne, które odbierają wszystko z eteru (z każdej strony).
Odpowiedz
#6
Rzeczywiście, nie zauważyłem.

Nie będę Ci polecał anten, bo nie mam doświadczenia w tej kwestii. Kierunkowa jest lepsza, ale musisz wiedzieć gdzie jest cel. Pisałeś, że będziesz używał jej w mieście, wiec to może stanowić problem. Osobiście gdybym miał używać jej w mieście wybrałbym dookólną, ale to tylko moje zdanie. Poszukaj jeszcze gdzieś informacji żebyś później nie żałował zakupu.
Odpowiedz
#7
Taki zestaw będzie mi służył do odbioru:
a) od mojego bloku do domu rodziny, niewielka odległość (200 metrów z przeszkodami)
b) odbiór sygnałów z całego miasta - skieruję antenę, poszukam sieci i tak cały czas (mam dobrą sytuację, 2 piętro)

Jeśli możesz to potwierdź mi tylko, że będzie to razem działało to prawie na pewno zakupię ten zestaw. Jeszcze poszukam i się zdecyduję.
Odpowiedz
#8
Będzie działać bez problemu.

Zależy jeszcze jakie przeszkody, bo jak kilka bloków, to nie licz na dobry zasięg.

Jeśli bierzesz yagi lub panelowe, to zwracaj uwagę na kąt promieniowania, im większy tym lepszy.

Wszystko ładnie opisane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Zaraz biorę się za lekturę. Przeszkód nie ma. Akurat mam bardzo dobrą sytuację.
Ze złączami to wiem już po czym poznać, jest wtykigniazdo .


Dodano: 26 gru 2012, 23:00

Ho, Ho, Ho!

Według poradnika polecana jest Netus Yagi, a dodatkowo ta firma posiada w swojej ofercie tego TP-Linka.
Karta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Antena:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mniej dBi, będzie dobra?


Dodano: 26 gru 2012, 23:50

Z tego co zauważyłem, to na allegro jest o wiele taniej, więc zakupię WN722n i Yagi 16 dBi.
Odpowiedz
#10
Ludzie Yagi z puszek po piwie robili (albo miedziane puszeczki) i to takie potwory, że aż niosły strach swoją mocąWink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
Robić robili, jednak jaką moc ma taka antena i ile czasu trzeba spędzić by ją zrobić. Do tego zakup kabli, montaż itp. Taniej już wyjdzie kupno takiej anteny za 50 zł, bo nerwy są bezcenne Grin.
Odpowiedz
#12
Antena doszła do mnie już w piątek. Szczerze powiedziawszy... Nie jestem zadowolony. Nie nadaje się do moich zastosowań. No trudno, może kiedyś wrzucę ją na dach, na razie nie mam jak.

Karta USB jest w porządku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości